EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (Κ14): Φθιώτιδα-Εύβοια 1-0

Η μικτή Εύβοιας Κ14 έχασε από τη Φθιώτιδα 1-0, για την τρίτη αγωνιστική του έβδομου ομίλου του αντίστοιχου πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη χάρις σε γκολ που πέτυχαν στο 10ο λεπτό, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σπυριδάκη. Οι Ευβοιώτες δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, ώστε να ισοφαρίσουν και να διεκδικήσουν και κάτι περισσότερο απ’ το ματς, έχοντας αρκετά παράπονα για κάποιες διαιτητικές αποφάσεις, μεταξύ των οποίων και ακυρωθέν γκολ για τους φιλοξενούμενους (ως οφσάιντ), λίγα λεπτά πριν το φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπούνος (Φωκίδας)/Μπακάλιος Χ. (Φωκίδας)-Μπακάλιου Σ. (Φωκίδας).

ΓΚΟΛ: 10′ Σπυριδάκης.

ΦΘΙΩΤΙΔΑ: Μπράνης, Ζάνι, Ρήγας, Σπυριδάκης, Διαμαντής, Σανταρμής, Ταργαζίκης, Λαμπαδιάρης, Σπανός, Κεραμιδάς, Κολοβός. (Λίρας, Τσιγαρίδας, Κούσοβας, Φώσκολος, Κράξος, Τσιάτσος, Αργ. Ανεστόπουλος, Γ. Ανεστόπουλος, Τσιλιφώνης).

ΕΥΒΟΙΑ (Αργύρης Μαστραγγελής-Παναγιώτης Κοντογιάννης): Βαζούρας, Χριστοδούλου, Α. Τόγιας, Δημητρίου, Πατουλιάς, Ψωμαδέλης, Βλάχος, Ρίννης, Καλημέρης, Τσίγκας, Μάντης. (Μπόκαρης, Λάλας, Δήμου, Χ. Τόγιας, Ιβάντσος, Μαστραγγελής, Γουρνής, Μεταξούλης, Πολίτης).

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ-ΜΑΝΤΟΥΔΙ 0-4