ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (14η αγωνιστική-ΤΕΛΙΚΗ)

Με τους υπόλοιπους αγώνες της 14ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα παίδων το διήμερο 11-12 Φεβρουαρίου και πλέον αναμένονται ορισμένοι ακόμα εξ αναβολής αγώνες αλλά και η κλήρωση της β’ φάσης της διοργάνωσης.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς μετά τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

ΧΒΑ-Αστέρας Αλιβερίου 63-56

Γ.Σ. Στύρων-ΓΑΣ Βασιλικού 45-54

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας αναβλήθηκε

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 11 22 742-391 11-0
2 Γ.Σ. Στύρων 12 20 682-559 8-4
3 ΓΑΣ Βασιλικού 12 19 663-684 7-5
4 Α.Σ. Καρυστίας 10 17 501-426 7-3
5 Αίας Αλιβερίου 11 14 504-509 3-8
6 ΧΒΑ 11 13 394-683 2-9
7 Αστέρας Αλιβερίου 11 12 438-679 1-10

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 360
  2. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 176
  3. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 174
  4. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 157
  5. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 153
  6. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 144
  7. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 122
  8. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 120
  9. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 116
  10. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 96
  11. Γκριτζιάς (ΧΒΑ) 91
  12. Καπετάνιος (ΓΑΣ Βασιλικού) 89
  13. Ηλιάδης (ΧΒΑ/Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 86
  14. Καρέλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 78
  15. Σπανομαρκίδης Σ. (Α.Σ. Καρυστίας) 73
  16. Πηγαϊδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 69
  17. Βρανόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 66
  18. Γεωργίου (Αστ. Αλιβερίου) 64
  19. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 63
  20. Ζάππας (Γ.Σ. Στύρων) 63
  21. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 59
  22. Μπάστας (Αστέρας Αλιβερίου) 59
  23. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 58
  24. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 57
  25. Μάτζιαρης Αθ. (Αίας Αλιβερίου) 57

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 40
  2. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 30
  3. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 18
  4. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 14
  5. Ρέτσας Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 13
  6. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 12
  7. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 11
  8. Σπανομαρκίδης Στ. (Α.Σ. Καρυστίας) 11
  9. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 9
  10. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  11. Μπατζάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  12. Πηγαϊδούλης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  13. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  14. Σιδέρης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  15. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 7
  16. Ντόβρος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  17. Σαββίδης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  18. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 5
  19. Γεωργίου (Αστέρας Αλιβερίου) 5
  20. Πετράκης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  21. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  22. Καραμούζης (ΧΒΑ) 4
  23. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  24. Βρανόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  25. Σκούρας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  26. Ζάχος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  27. Ζάππας (Γ.Σ. Στύρων) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

Κάδμος-Ερμής Σχηματαρίου 97-38

Απόλλων Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 72-43

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση πέρασαν:

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΚΑΔΜΟΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 14 28 962-627 14-0
2 Κάδμος 14 25 1002-718 11-3
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 14 25 913-579 11-3
4 Απόλλων Χαλκίδας 14 22 839-574 8-6
5 Άρης Θήβας 14 20 927-633 6-8
6 Πρωτέας Σχηματ. 14 18 742-929 4-10
7 Ερμής Σχηματ. 14 16 585-1203 2-12
8 ΠΑΠΕΛ 14 13 386-1109 0-14
  • Η ΠΑΠΕΛ έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 260
  2. Αναστασίου (Κάδμος) 241
  3. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 236
  4. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 216
  5. Πανάγου (Άρης Θήβας) 198
  6. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 191
  7. Παπαλιόλιος Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 187
  8. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 179
  9. Σούτας (Άρης Θήβας) 167
  10. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 159
  11. Θανάσαινας (Κάδμος) 151
  12. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 132
  13. Γιακουμάκης (ΠΑΠΕΛ) 120
  14. Λώλος (Κάδμος) 120
  15. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 119
  16. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 119
  17. Κονοσπύρης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 119
  18. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 110
  19. Ευαγγελούλης (Ερμής Σχηματαρίου) 109
  20. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 106
  21. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 99
  22. Σολομωνίδης Ρ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 95
  23. Μητσάκης (Απόλλων Χαλκίδας) 93
  24. Αλεβίζος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 92
  25. Ντανάσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 90

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 17
  2. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 15
  3. Ευαγγελούλης (Ερμής Σχηματαρίου) 14
  4. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 13
  5. Αρβανίτης (Κάδμος) 13
  6. Μπέλλος (Απόλλων Χαλκίδας) 12
  7. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 12
  8. Αναστασίου (Κάδμος) 11
  9. Σούτας (Άρης Θηβας) 9
  10. Καρανάσιος (Κάδμος) 8
  11. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  12. Σεφέρης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 8
  13. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 8
  14. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 7
  15. Πέππας (Ερμής Σχηματαρίου) 7
  16. Καράπας (ΠΑΠΕΛ) 5
  17. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 5
  18. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  19. Ομέρι (Άρης Θήβας) 5
  20. Μπόγρης (Άρης Θήβας) 5
  21. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 5
  22. Βλάχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  23. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  24. Μπόλκας (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  25. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  26. Γκιοκέζας (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  27. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  28. Δροσίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  29. Θανάσαινας (Κάδμος) 4
  30. Βογιατζής (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  31. Οικονομίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  32. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  33. Παπαλιόλιος Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Αλίαρτος-Τελεθριακός 48-56

Λοκρός-Κένταυρος Λιβαδειάς 54-57

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Ακαδ. Ιστιαίας-Λοκρός

Σύλλας-Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΕΛΕ 12 18 597-629 6-6

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 12 22 757-586 10-2
2 Λοκρός 11 20 701-538 9-2
3 Τελεθριακός 12 18 597-629 6-6
4 Αλίαρτος 11 17 658-646 6-5
5 Μαλεσίνα 12 17 687-715 5-7
6 Ακαδ. Ιστιαίας 11 14 563-716 3-8
7 Σύλλας 10 11 427-562 1-9

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνίου (Αλίαρτος) 338
  2. Τούντας (Μαλεσίνα) 312
  3. Κασσίκος (Τελεθριακός) 187
  4. Μπαλαμούτης Α. (Τελεθριακός) 153
  5. Φίκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 152
  6. Δαδίτσιος (Μαλεσίνα) 147
  7. Γεραγγελής (Λοκρός) 139
  8. Δράκος (Λοκρός) 129
  9. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 123
  10. Παυλέτσης (Λοκρός) 123
  11. Αποστόλου (Τελεθριακός) 115
  12. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 105
  13. Ζαγκανάς (Ακαδ. Ιστιαίας) 99
  14. Ιωάννου (Λοκρός) 98
  15. Μιχαλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 97
  16. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 93
  17. Παπακωνσταντίνου (Τελεθριακός) 93
  18. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 89
  19. Λάζαρης (Αλίαρτος) 82
  20. Χαχλιδής (Σύλλας) 82
  21. Δημητρός (Μαλεσίνα) 81
  22. Πρένγκα (Σύλλας) 75
  23. Σταυρόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 74
  24. Τρίκας (Σύλλας) 74
  25. Βαρελάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 72

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τούντας (Μαλεσίνα) 40
  2. Αντωνίου (Αλίαρτος) 22
  3. Κασσίκος (Τελεθριακός) 20
  4. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 17
  5. Παϊσιος (Μαλεσίνα) 11
  6. Λάζαρης (Αλίαρτος) 11
  7. Λινάτσας (Λοκρός) 9
  8. Τρίκας (Σύλλας) 9
  9. Μιχαλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 9
  10. Τσιτούμης (Ακαδ. Ιστιαίας) 8
  11. Γεροπαναγιώτου (Ακαδ. Ιστιαίας) 8
  12. Μαυροζούμης (Σύλλας) 7
  13. Πρένγκα (Σύλλας) 7
  14. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 6
  15. Βαρελάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 5
  16. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 4
  17. Σκούρας (Λοκρός) 3
  18. Μαυρούτσικος (Ακαδ. Ιστιαίας) 3
  19. Λελούδας Χ. (Μαλεσίνα) 3
  20. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  21. Σταυρόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  22. Χαλέμπας (Σύλλας) 3

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας 75-55

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Άτλας Καρπενησίου-Γ.Σ. Ιτέας

Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μπούκαλη 14 27 928-710 13-1
2 Απόλλων Λιβ. 14 25 904-733 11-3
3 Έσπερος Λαμίας 14 22 859-887 8-6
4 Γ.Σ. Ιτέας 12 20 755-623 8-4
5 Πρωτέας Λαμίας 14 20 845-810 6-8
6 Άτλας Καρπ. 11 14 667-721 3-8
7 ΓΑΣ Άμφισσας 12 14 604-730 2-10
8 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 13 14 631-888 1-12

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 361
  2. Πλατής (Έσπερος Λαμίας) 291
  3. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 247
  4. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 225
  5. Νημάς (Έσπερος Λαμίας) 223
  6. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 203
  7. Σαπουντζής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 202
  8. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 198
  9. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 180
  10. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 178
  11. Βαρκούτας (ΓΑΣ Άμφισσας) 174
  12. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 165
  13. Αναγνωστόπουλος Κ. (Μπούκαλη) 163
  14. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 153
  15. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 152
  16. Σακκάς (Μπούκαλη) 151
  17. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 137
  18. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 137
  19. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 117
  20. Καμπάς (Μπούκαλη) 115
  21. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 114
  22. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 106
  23. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 102
  24. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 100
  25. Βελέντζας (ΓΑΣ Άμφισσας) 99

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  2. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 25
  3. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 15
  4. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 14
  5. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 14
  6. Βελέντζας (ΓΑΣ Άμφισσας) 14
  7. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 13
  8. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 13
  9. Γεωργιάδης (Έσπερος Λαμίας) 12
  10. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 10
  11. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας Ακ.) 10
  12. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 9
  13. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 9
  14. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 9
  15. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 8
  16. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 8
  17. Αναγνωστόπουλος Κ. (Μπούκαλη) 8
  18. Κουτούσης (Έσπερος Λαμίας) 8
  19. Σακκάς (Μπούκαλη) 8
  20. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 6
  21. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 6
  22. Καψάλης (Άτλας Καρπενησίου) 6
  23. Ζητουνιάτης (Απόλλων Λιβαδειάς) 5
  24. Μίχος (Έσπερος Λαμίας) 5
  25. Τσατσαρώνης Αθ. (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  26. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 5

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Σαν Σήμερα (19/3/2016): Ψυχικό-Κύμη 85-63

eviasports

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕ Καρύστου-ΓΣ Αυλίδας 76-56

Παναγιώτης Νικολάου

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Άρης Θήβας-Αστέρας Αλιβερίου 77-52

Παναγιώτης Νικολάου