ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (12η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής και με παιχνίδια μόνο για τον πρώτο όμιλο.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς μετά τους αγώνες της 12ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)

Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού 42-40

ΑΓΕ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου 32-67

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 31-56

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (εξ. αναβ.) 39-44

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η-28 & 29/1)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΓΕ Χαλκίδας

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αστέρας Αλιβερίου

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 11 19 570-434 8-3
2 Αστ. Αλιβερίου 10 18 462-340 8-2
3 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 10 17 495-287 8-2
4 ΓΑΣ Βασιλικού 10 15 450-359 5-5
5 Απόλλων Χαλκίδας 10 15 444-380 5-5
6 Αίας Αλιβερίου 11 13 417-520 2-9
7 ΑΓΕ Χαλκίδας 10 10 190-657 0-10
  • Η Α.Ε.Ν. Αρτάκης έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 243
  2. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 194
  3. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 180
  4. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 133
  5. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 132
  6. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 132
  7. Καλογήρου (Αίας Αλιβερίου) 128
  8. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 122
  9. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 116
  10. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 102
  11. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 99
  12. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 86
  13. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 85
  14. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 85
  15. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 75
  16. Μουργιά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 68
  17. Λάρη (Αστέρας Αλιβερίου) 65
  18. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 64
  19. Μητροκώτσα (ΓΑΣ Βασιλικού) 59
  20. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 57
  21. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 49
  22. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 49
  23. Κολυβά (ΓΑΣ Βασιλικού) 48
  24. Κωνσταντάγγα Χ. (Αστέρας Αλιβερίου) 46
  25. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 45

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  2. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  3. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  4. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 5
  5. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 5
  6. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  7. Λασπά (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  8. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  9. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  10. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  11. Αυγερινού (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  12. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 2
  13. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  14. Τόλια (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  15. Οικονομίδη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  16. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  17. Παπασταμάτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  18. Κατσουλιέρη (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  19. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  20. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

ΓΑΣ Άμφισσας-Κάδμος 52-53

Σύλλας-Άρης Θήβας 25-60

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-28/1)

Έσπερος Λαμίας-ΓΑΣ Άμφισσας

Κάδμος-Σύλλας

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Άρης Θήβας 8 13 386-286 5-3
2 Κάδμος 7 12 341-276 5-2
3 Έσπερος Λαμίας 7 11 333-288 4-3
4 ΓΑΣ Άμφισσας 6 9 286-263 3-3
5 Σύλλας 6 6 146-401 0-6
6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 190
  2. Σκούμα (Κάδμος) 132
  3. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 116
  4. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 104
  5. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 97
  6. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 75
  7. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 63
  8. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 54
  9. Πελώνη (Άρης Θήβας) 54
  10. Γεωργούση (Κάδμος) 47
  11. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 43
  12. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 42
  13. Φίλη (Κάδμος) 38
  14. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 37
  15. Μαστάϊ (Σύλλας) 36
  16. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 34
  17. Παγώνη (Άρης Θήβας) 33
  18. Κατινιώτη (ΓΑΣ Άμφισσας) 30
  19. Παπασταμάτη (Σύλλας) 28
  20. Σπανού (Σύλλας) 26
  21. Τσαρούχα (ΓΑΣ Άμφισσας) 25
  22. Τσαρούχα (Άρης Θήβας) 24

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 12
  2. Σκούμα (Κάδμος) 11
  3. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 11
  4. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 6
  5. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 5
  6. Μαστάϊ (Σύλλας) 4
  7. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 3
  8. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 3
  9. Κοντογιάννη (Σύλλας) 3
  10. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 3
  11. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 2
  12. Βασίλα (Σύλλας) 2
  13. Σπανού (Σύλλας) 2
  14. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  15. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  16. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1
  17. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  18. Παπασταμάτη (Σύλλας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Σχολικοί αγώνες: Πρόκριση για 2ο ΓΕΛ Χαλκίδας, ΓΕΛ Κανήθου & ΓΕΛ Αιδηψού (videos)

Κώστας Λαγός

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 67-73

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σύλλας-Έσπερος Λαμίας 37-66

Παναγιώτης Νικολάου