EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ευβοϊκός ΓΑΣ: Συμμετοχή στους διασυλλογικούς του ΑΟ Ωκεανός

Στους διασυλλογικούς  αγώνες κολύμβησης του ΑΟ Ωκεανός συμμετείχε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ:

‘Οι πολύ καλές εμφανίσεις για τους κολυμβητές – τριες του Ευβοϊκού ΓΑΣ συνεχίστηκαν και το Σαββατοκύριακο 14 – 15 Ιανουαρίου στους Διασυλλογικούς Αγώνες του Ωκεανού Α.Ο. στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο.

Ήταν ο τελευταίος αγώνας, πριν τους Χειμερινούς Νοτίου Ελλάδος, με πολύ μεγάλη συμμετοχή, ξεπερνώντας τους 2000 κολυμβητές – τριες σε αγωνιστικές και προαγωνιστικές κατηγορίες.
Στις πρωινές αγωνιστικές συμμετείχαν οι κολυμβητές 9 – 10 – 11 – 12 ετών και ο Ευβοϊκός ΓΑΣ κολύμπησε με 24 μικρούς κολυμβητές – τριες, κατακτώντας έντεκα (11) μετάλλια με καλές κούρσες.

Αναλυτικά τα μετάλλια:

 Τριμίντζιος Βασίλης στην κατηγορία αγόρια 12 ετών κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια στα 50 – 100 – 200 ύπτιο.

 Δέδες Γιώργος στην κατηγορία αγόρια 11 ετών κατέκτησε ένα χρυσό στα 200 πρόσθιο και δύο ασημένια στα 50 – 100 πρόσθιο.

 Κουλουρίδη Αριάδνη στην κατηγορία κορίτσια 10 ετών κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.

 Ηλιόπουλος Ευάγγελος στην κατηγορία αγόρια 12 ετών κατέκτησε το χάλκινο μετάλλια στα 50 πεταλούδα.

 Βελέντζα Σοφία στην κατηγορία κορίτσια 12 ετών κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 50 ύπτιο.

 Τριμίντζιος Αλέξανδρος στην κατηγορία αγόρια 10 ετών κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100 ελεύθερο.

 Πίγγος Σταμάτης στην κατηγορία αγόρια 9 ετών κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100 ελεύθερο.

Από την προαγωνιστική συμμετείχαν επίσης και οι:

Ζουμή Ευαγγελία, Καραντώνια Γεωργία, Αθηναίου Ιωάννα, Παπαιωάννου Παναγιώτα, Ηλιοπούλου Ελένη, Δήμου Φαίδρα, Νέζη Μαρίλια, Νεφρού Κατερίνα, Πίγγος Γιώργος, Αθάνατος Γιώργος, Γλωσσιώτης Ορέστης, Δανέλης Γιώργος, Λιοπύρης Χρήστος, Τράκας Δημοσθένης.

Στις απογευματινές αγωνιστικές συμμετείχαν οι αγωνιστικές κατηγορίες (13 ετών και πάνω), για τον Ευβοϊκό ΓΑΣ κολύμπησαν 21 κολυμβητές – τριες κατακτώντας επτά (7) μετάλλια και πολλά πλασαρίσματα στις οκτάδες των αγωνισμάτων τους.

Αναλυτικά τα μετάλλια:

 Σεπετή Ελένη στην κατηγορία Παγκορασίδων Α΄ κατέκτησε ένα χρυσό στα 400 ελεύθερο και ένα χάλκινο στα 200 ελεύθερο.

 Πίγγου Ευαγγελία στην κατηγορία Παγκορασίδων Α΄ κατέκτησε ένα ασημένιο στα 50 ύπτιο και ένα χάλκινο στα 50 ελεύθερο.

 Κουλουρίδη Μαρία στην κατηγορία Παγκορασίδων Α΄ κατέκτησε δύο ασημένια μετάλλια στα 50 – 100 πρόσθιο.

 Τσιακρίγκινα – Μουράτ Αλεξάνδρα στην κατηγορία Κορασίδων κατέκτησε ένα χάλκινο μετάλλιο στα 100 ύπτιο.

Από την αγωνιστική συμμετείχαν επίσης και οι:

Καρράς Κωνσταντίνος, Σφυρόπουλος Ιωάννης, Ιωάννου Χρήστος, Ιωαννίδης Πέτρος, Συκάς Γεώργιος, Γλωσσιώτης Ευάγγελος, Θεοφίλου Πάρης, Χατζηαλεξιου Γεωργία, Στράτη Ειρήνη, Ρόδη Ελευθερία, Λιάσκου Βασιλική, Χαμαλιδη Αργυρούλα, Στράτη Ιωάννα, Ευαγγελίδου Ελένη, Καρρά Δανάη, Κοτσίφη Αγγελίνα, Ράζου Κατερίνα.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές – τριες!!!’.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Αβαντίδες: Οι διαιτητές με Λάρισα

Κώστας Λαγός

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): ΑΓΕ Χαλκίδας-Προοδευτική Λάρυμνας 109-56

Κώστας Λαγός

Photo album απ’ το Αθλόπολις-Κύζικος/ΑΟ Νέας Αρτάκης

Κώστας Λαγός