ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 39-44

Σε αγώνα που έγινε το απόγευμα της Πέμπτης για το πρωτάθλημα κορασίδων, η ΑΕΕΠ Χαλκίδας νίκησε εκτός έδρας τον ΓΑΣ Βασιλικού με 39-44.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 19-36 στο ημίχρονο με τον ΓΑΣ Βασιλικού να μειώνει τη διαφορά μέχρι το τελικό 39-44.

Από τη γηπεδούχο ομάδα οι Παπαστεφανή και Μητροκώστα ήταν οι πρώτες σκόρερς. Από τις νικήτριες η Μουρατίδη Ε. πέτυχε 16 πόντους και η Σαμαντά που δεν αγωνίστηκε στην τελευταία περίοδο λόγω τραυματισμού, πρόσθεσε ακόμα 13 πόντους.

Διαιτητές: Χαϊνά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-23, 19-36, 34-43, 39-44.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου-Λέφας): Μουλκιαρώτη 4, Γουργιώτη, Βενιζέλου, Κόντου, Παπαστεφανή 15 (1), Μητροκώστα 12, Μίχου, Ροκκάκη Σ., Ροκκάκη Π. 8.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τσαούσης-Καλτσογιάννη): Δούκα, Μουρατίδη Λ., Σκούρα, Σαμαντά 13, Τόλια 2, Μήτρογλου 4, Μουργιά 9, Μουρατίδη Ε. 16.

Πηγή: stereabasket.gr

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (14η αγωνιστική)

ΑΓΕ Χαλκίδας: Μάνατζερ ο Γ. Μπρούζος και την επόμενη σεζόν

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ακαδ. Ιστιαίας-Φιλαθλητικός 67-82