EVIASPORTS ΒΟΛΕΪ

Κ18 ΕΣΠΑΑΑ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες (14-15/1)

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα Κ18 της ΕΣΠΑΑΑ.

ΑΓΟΡΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 1-6)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνα (αναβλήθηκε), ΑΕΚ-Σχολή Μωραΐτη 3-0 (25-21, 25-21, 26-24), ΟΠΕ Χαλκίδας-Πανερυθραϊκός 0-3 (13-25, 21-25, 11-25).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανερυθραϊκός 15 15-1, ΑΕΚ 12 12-3, Παναθηναϊκός 9 11-7, Σχολή Μωραΐτη 6 7-13, Νέοι Βύρωνα 3 3-10, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 1-15.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-21/1): 1.30 μ.μ.: Σχολή Μωραΐτη, 7.15 μ.μ.: Νέοι Βύρωνα-ΑΕΚ, 9 μ.μ.: Παναθηναϊκός-ΟΠΕ Χαλκίδας (αναβλήθηκε).

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 1-24, Δ’ ΟΜΙΛΟΣ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κολλέγιο Ντερή-Φοίβος 0-3 (4-25, 10-25, 7-25), Παπάγου-Τυφών 3-0 (25-23, 25-15, 25-15), Ηρακλής Χαλκίδας-Ηλυσιακός 2-3 (13-25, 29-27, 15-25, 25-23, 13-15).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παπάγου 12 12-0, Φοίβος 9 9-3, Ηρακλής Χαλκίδας 7 8-7, Ηλυσιακός 5 6-8, Τυφών 3 3-9, Κολλέγιο Ντερή 0 0-12.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η): 21/1: 3.30 μ.μ.: Φοίβος-Ηρακλής Χαλκίδας, 9.15 μ.μ.: Τυφών-Κολλέγιο Ντερή, 22/1-10 π.μ.: Ηλυσιακός-Παπάγου.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 25-32)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΟΠΕ Χαλκίδας-Αμαζόνες 3-1 (22-25, 25-13, 27-25, 25-22), Γλυκά Νερά-Ένωση Βύρωνα 0-3 (13-25, 25-27, 9-25), Ζηρίνειος-Χαλάνδρι 3-0 (25-20, 25-23, 30-28), Νέα Μάκρη-ΑΕΚ 3-0 (25-15, 25-20, 25-23).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Νέα Μάκρη 9 9-1, Αμαζόνες 6 7-4, Ένωση Βύρωνα 6 7-3, ΑΕΚ 6 6-4, Ζηρίνειος 3 4-6, ΟΠΕ Χαλκίδας 3 4-7, Γλυκά Νερά 3 3-6, Χαλάνδρι 0 0-9.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η): 21/1: 3.30 μ.μ.: ΟΠΕ Χαλκίδας-Γλυκά Νερά, 9 μ.μ.: ΑΕΚ-Ζηρίνειος, 9.15 μ.μ.: Ένωση Βύρωνα-Νέα Μάκρη, 22/1-5.30 μ.μ.: Αμαζόνες-Χαλάνδρι.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 41-48)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Γκύζη/Πολύγωνο-Απόλλων Σμύρνης 3-1 (25-14, 25-19, 22-25, 25-8), Πανελλήνιος-Λεωνίδας Βασιλικού 3-0 (25-16, 25-10, 25-17), Κερατέα-Κολλέγιο Αθηνών 3-0 (25-14, 25-10, 25-20), Ζωγράφου-Κτησιφών 0-3 (16-25, 19-25, 21-25).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κτησιφών 9 9-3, Γκύζη/Πολύγωνο 8 9-3, Ζωγράφου 6 6-3, Κερατέα 6 6-3, Πανελλήνιος 6 6-3, Απόλλων Σμύρνης 3 4-6, Κολλέγιο Αθηνών 0 0-9, Λεωνίδας Βασιλικού -2 2-12.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η): 28/1: 12.15 μ.μ.: Γκύζη/Πολύγωνο-Ζωγράφου, 4 μ.μ.: Πανελλήνιος-Κολλέγιο Αθηνών, 7 μ.μ.: Κερατέα-Κτησιφών, 29/1-3 μ.μ.: Λεωνίδας Βασιλικού-Απόλλων Σμύρνης.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 2, Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 13-18)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Σπάτα-ΟΠΕ Χαλκίδας 2-3 (25-15, 19-25, 21-25, 25-23, 14-16), Ηλυσιακός-Μαρκόπουλο 0-3 (14-25, 20-25, 17-25), Παναθηναϊκός-Αμαζόνες 3-2 (21-25, 25-20, 25-27, 25-19, 15-10).

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μαρκόπουλο 11 14-7, Αμαζόνες 11 13-8, Παναθηναϊκός 10 12-8, Σπάτα 6 10-12, Ηλυσιακός 5 7-11, ΟΠΕ Χαλκίδας 2 4-14.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3, Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 25-31)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ηρακλής Χαλκίδας-Σπάτα 3-2 (19-25, 16-25, 25-23, 25-16, 15-11), Απόλλων Σμύρνης-Καρέας 0-3 (10-25, 22-25, 16-25), Άνοιξη-Αστέρας Αγίου Δημητρίου 0-3 (11-25, 19-25, 14-25). Ρεπό: Γκράβα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Καρέας 15 15-1, Αστέρας Αγίου Δημητρίου 12 12-1, Απόλλων Σμύρνης 9 9-4, Ηρακλής Χαλκίδας 4 7-13, Γκράβα 3 3-9, Σπάτα 1 4-12, Άνοιξη 1 2-12.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η): 21/1: 12.30 μ.μ.: Γκράβα-Ηρακλής Χαλκίδας, 22/1: 11.30 π.μ.: Αστέρας Αγίου Δημητρίου-Απόλλων Σμύρνης, 2.30 μ.μ.: Σπάτα-Άνοιξη.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Δ’ Φάση): Αλάτσατα-ΑΟ Χαλκίς 0-2 (video)

Κώστας Λαγός

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής (25-26/9)

Κώστας Λαγός

Στοίχημα: Με το 1.73 στην Μπουντεσλίγκα και Άστον Βίλα

eviasports