Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Αν. Μπισμπικόπουλος: ‘Παιχνίδι-παιχνίδι να παίρνουμε ό,τι μας αναλογεί’

Δηλώσεις του προπονητή του ΠΑΟ Πολιτικών Αντώνη Μπισμπικόπουλου, μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με την Καστέλλα, για τη 12η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

‘Ήταν ένα ‘τρίποντο’-ανάσα. Είναι απ’ τα παιχνίδια που λέμε ‘εξάποντα’, πολύ σημαντική νίκη για μας πραγματικά απέναντι σε αντίπαλο με τους ίδιους στόχους με εμάς, τον οποίο αφήνουμε από κάτω μας τώρα και θα προσπαθήσουμε στη συνέχεια να αναρριχηθούμε βαθμολογικά. Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο οι ποδοσφαιριστές μου δείξανε από το πρώτο λεπτό πόσο πολύ ήθελαν τη νίκη. Επέβαλαν τον ρυθμό που είχαμε ζητήσει από το πρώτο λεπτό. Προηγηθήκαμε με 3-0 στο πρώτο μέρος και αυτό βοήθησε ώστε να γίνει καλύτερη διαχείριση στο δεύτερο ημίχρονο, παρόλο που μείωσε ο αντίπαλος. Οι ποδοσφαιριστές διαχειρίστηκαν πάρα πολύ σωστά το παιχνίδι, ό,τι τους είχα ζητήσει έγινε. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και γι’ αυτό τους έδωσα πολλά συγχαρητήρια. Κρατάμε τους τρεις βαθμούς και μας δίνει ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια που έχουμε. Θα κοιτάξουμε παιχνίδι-παιχνίδι να παίρνουμε ό,τι μας αναλογεί’

Η διοίκηση έκανε ενέργειες  αυτό το διάστημα και ενίσχυσε την ομάδα και ήδη τα παιδιά αυτά που μεταγράφηκαν στην ομάδα αγωνίστηκαν στο παιχνίδι με την Καστέλλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος και απ’ αυτά, δείξανε πολύ καλά στοιχεία. Γενικότερα είμαι ευχαριστημένος που το ρόστερ ενισχύεται, γιατί είχε αποδυναμωθεί με τις διοικητικές αλλαγές που είχαμε στα ξεκίνημα της σεζόν’.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΠΑΟ Πολιτικών-Καστέλλα 4-1

Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 0-2

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Οι σκόρερς μετά τη 18η αγωνιστική

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ακαδημία Ερέτριας-Ληλάντιο 1-2 (pics)