ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στη β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων με τους αγώνες της 1ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, απ’ όπου την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα οι βαθμολογίες και οι πίνακες των σκόρερς μετά την 1η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 60-49

Α.Σ. Καρυστίας-Αστέρας Αλιβερίου 50-38

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-21 & 22/1)

Αστέρας Αλιβερίου-Πρωτέας Σχηματαρίου

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Σ. Καρυστίας 1 2 50-38 1-0
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 2 60-49 1-0
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 1 49-60 0-1
4 Αστ. Αλιβερίου 1 1 38-50 0-1
5 Πρωτέας Σχηματαρίου

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 18
  2. Ρέτσας Κ. (Αστ. Αλιβερίου) 18
  3. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 15
  4. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 15
  5. Μερδίτης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 14
  6. Κούτρας Ρ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  7. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 12
  8. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10
  9. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  10. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 8
  11. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 8

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  2. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  3. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  4. Μερδίτης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  5. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  6. Μπάνος (Αστ. Αλιβερίου) 1
  7. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  8. Σπανομαρκίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Λοκρός-Έσπερος Λαμίας 41-84

Κένταυρος Λιβαδειάς-Κάδμος 66-82

Ρεπό: Μπούκαλη

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-21 & 22/1)

Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη

Κάδμος-Λοκρός

Ρεπό: Κένταυρος Λιβαδειάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Έσπερος Λαμίας 1 2 84-41 1-0
2 Κάδμος 1 2 82-66 1-0
3 Κένταυρος Λιβ. 1 1 66-82 0-1
4 Λοκρός 1 1 41-84 0-1
5 Μπούκαλη

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 31
  2. Θεοδώρου (Κάδμος) 31
  3. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 23
  4. Μπόγρης (Κάδμος) 22
  5. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 18
  6. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 18
  7. Ζότο (Λοκρός) 18
  8. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 17
  9. Παντίσκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 10
  10. Ανέστης (Λοκρός) 10
  11. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 9
  12. Χαλεπλής (Έσπερος Λαμίας) 9

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 4
  2. Μπόγρης (Κάδμος) 3
  3. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 2
  4. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  5. Ζότο (Λοκρός) 2
  6. Ανέστης (Λοκρός) 2
  7. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 1
  8. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 1
  9. Χαλεπλής (Έσπερος Λαμίας) 1
  10. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 1
  11. Θεοδώρου (Κάδμος) 1
  12. Θανάσαινας (Κάδμος) 1
  13. Παπαγεωργίου (Λοκρός) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Α.Ο. ΚΥΜΗΣ-ΔΡΟΣΙΑ 76-47

Παναγιώτης Νικολάου

Συνάντηση εκπροσώπων ΓΑΣ Βασιλικού με Ελ. Αϊδίνη!

Παναγιώτης Νικολάου

Πέρσι… σαν σήμερα (18/11/2019)

eviasports