Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (8η αγωνιστική)

Πρεμιέρα του β’ γύρου στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον α’ όμιλο με τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις για τις ομάδες της κορυφής αλλά και της ουράς της βαθμολογίας.

Ο Αστέρας Αλιβερίου πέρασε νικηφόρα από την Αυλίδα κερδίζοντας τον Αίαντα με 53-75 και παρέμεινε μόνος πρώτος και αήττητος.

Ο Απόλλων Χαλκίδας ευστοχώντας σε 15 τρίποντα πέρασε νικηφόρα από τον Ορχομενό κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 61-74.

Σε ένα μεγάλο ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, οι Κονίστρες νίκησαν τον Γ.Σ. Αυλίδας με 51-49, κατακτώντας δύο σημαντικούς βαθμούς.

Η Αλίαρτος νίκησε με 57-52 τον Γ.Σ. Στύρων σε ένα αγώνα με χαμηλά ποσοστά ευστοχίας και από τις δύο ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

Κονίστρες-Γ.Σ. Αυλίδας 51-49

Ορχομενός-Απόλλων Χαλκίδας 61-74

Αλίαρτος-Γ.Σ. Στύρων 57-52

Αίαντας Αυλίδας-Αστέρας Αλιβερίου 53-75

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-28 & 29/1)

Γ.Σ. Αυλίδας-Ορχομενός

Απόλλων Χαλκίδας-Αλίαρτος

Γ.Σ. Στύρων-Αίαντας Αυλίδας

Κονίστρες-Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αστέρας Αλιβερίου 8 16 565-430 8-0
2 Απόλλων Χαλκίδας 8 15 646-477 7-1
3 Αλίαρτος 8 14 443-436 6-2
4 Αίαντας Αυλίδας 8 12 507-534 4-4
5 Γ.Σ. Αυλίδας 8 11 481-519 3-5
6 Κονίστρες 8 11 430-437 3-5
7 Γ.Σ. Στύρων 8 9 478-570 1-7
8 Ορχομενός 8 8 438-583 0-8

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 183
  2. Ζυγογιάννης (Ορχομενός) 155
  3. Δουρούκης (Απόλλων Χαλκίδας) 141
  4. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 137
  5. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 130
  6. Παλασκώνης (Γ.Σ. Στύρων) 126
  7. Καψούλης (Αστέρας Αλιβερίου) 106
  8. Κεράτσας (Γ.Σ. Στύρων) 103
  9. Ιωάννου Φιλ. (Αστέρας Αλιβερίου) 94
  10. Αγκαλίου (Αίαντας Αυλίδας) 91
  11. Μπεληγιάννης (Γ.Σ. Αυλίδας) 91
  12. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 85
  13. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 84
  14. Κλούρας (Γ.Σ. Στύρων) 84
  15. Μπένγκα (Αίαντας Αυλίδας) 78
  16. Ψαριανός Γ. (Κονίστρες) 78
  17. Κολοτούρος (Γ.Σ. Στύρων) 77
  18. Τσιριμώκος (Αλίαρτος) 75
  19. Ματζάκος (Κονίστρες) 72
  20. Ιωάννου Ευστρ. (Αστέρας Αλιβερίου) 71
  21. Θανέλλας (Ορχομενός) 69
  22. Ψαριανός Α. (Κονίστρες) 66
  23. Δημηρόπουλος (Αίαντας Αυλίδας) 65
  24. Αργυρός (Αίαντας Αυλίδας) 64
  25. Τσιαχτάνης (Γ.Σ. Αυλίδας) 63

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δουρούκης (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  2. Τσιριμώκος (Αλίαρτος) 15
  3. Κατσούλας (Απόλλων Χαλκίδας) 14
  4. Κεράτσας (Γ.Σ. Στύρων) 14
  5. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  6. Ψαριανός Γ. (Κονίστρες) 13
  7. Αγκαλίου (Αίαντας Αυλίδας) 13
  8. Αργυρός (Αίαντας Αυλίδας) 12
  9. Μούντριχας (Απόλλων Χαλκίδας) 12
  10. Βογιατζής Παντ. (Αστέρας Αλιβερίου) 11
  11. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 11
  12. Αχματιώτης (Αλίαρτος) 10
  13. Κλούρας (Γ.Σ. Στύρων) 10
  14. Πάττας (Ορχομενός) 10
  15. Αλεξάνδρου (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  16. Κολοτούρος (Γ.Σ. Στύρων) 9
  17. Δημάς Χ. (Κονίστρες) 8
  18. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 8
  19. Μπεληγιάννης (Γ.Σ. Αυλίδας) 8
  20. Τσιλιγιάννης (Ορχομενός) 8
  21. Παλασκώνης (Γ.Σ. Στύρων) 8
  22. Καψούλης (Αστέρας Αλιβερίου) 7
  23. Καπέλος (Κονίστρες) 6
  24. Μπένγκα (Αίαντας Αυλίδας) 6
  25. Κοσμετάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  26. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 6

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (23-24/11)

Παναγιώτης Νικολάου

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 116-45

Παναγιώτης Νικολάου

Retro Basket: Η ΑΓΕΧ του 1999 μπροστά από την εποχή της!

Παναγιώτης Νικολάου