ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (11η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής και με παιχνίδια για τους δύο ομίλους της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς μετά τους αγώνες της 11ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας αναβλήθηκε

Αίας Αλιβερίου-Αστέρας Αλιβερίου 35-49

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Απόλλων Χαλκίδας 57-32

Ρεπό: ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η-21 & 22/1)

Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού

ΑΓΕ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 9 16 495-339 7-2
2 Αστ. Αλιβερίου 9 16 420-300 7-2
3 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 9 15 439-256 7-2
4 Απόλλων Χαλκίδας 10 15 444-380 5-5
5 ΓΑΣ Βασιλικού 8 13 371-273 5-3
6 Αίας Αλιβερίου 10 11 350-488 1-9
7 ΑΓΕ Χαλκίδας 9 9 158-590 0-9
  • Η Α.Ε.Ν. Αρτάκης έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 219
  2. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 180
  3. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 162
  4. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 132
  5. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 122
  6. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 114
  7. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 112
  8. Καλογήρου (Αίας Αλιβερίου) 111
  9. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 103
  10. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 92
  11. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 86
  12. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 76
  13. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 73
  14. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 70
  15. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 67
  16. Μουργιά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 59
  17. Λάρη (Αστέρας Αλιβερίου) 59
  18. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 49
  19. Κολυβά (ΓΑΣ Βασιλικού) 48
  20. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 47
  21. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 46
  22. Μητροκώτσα (ΓΑΣ Βασιλικού) 45
  23. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 43
  24. Κωνσταντάγγα Χ. (Αστέρας Αλιβερίου) 40
  25. Γουργιώτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 29

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  2. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  3. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  4. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 5
  5. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  6. Λασπά (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  7. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  8. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  9. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  10. Αυγερινού (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  11. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 2
  12. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  13. Τόλια (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  14. Οικονομίδη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  15. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  16. Παπασταμάτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  17. Κατσουλιέρη (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  18. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  19. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

ΓΑΣ Άμφισσας-Κάδμος 52-53

Σύλλας-Άρης Θήβας 25-60

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-28/1)

Έσπερος Λαμίας-ΓΑΣ Άμφισσας

Κάδμος-Σύλλας

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Άρης Θήβας 8 13 386-286 5-3
2 Κάδμος 7 12 341-276 5-2
3 Έσπερος Λαμίας 7 11 333-288 4-3
4 ΓΑΣ Άμφισσας 6 9 286-263 3-3
5 Σύλλας 6 6 146-401 0-6
6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 190
  2. Σκούμα (Κάδμος) 132
  3. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 116
  4. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 104
  5. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 97
  6. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 75
  7. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 63
  8. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 54
  9. Πελώνη (Άρης Θήβας) 54
  10. Γεωργούση (Κάδμος) 47
  11. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 43
  12. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 42
  13. Φίλη (Κάδμος) 38
  14. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 37
  15. Μαστάϊ (Σύλλας) 36
  16. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 34
  17. Παγώνη (Άρης Θήβας) 33
  18. Κατινιώτη (ΓΑΣ Άμφισσας) 30
  19. Παπασταμάτη (Σύλλας) 28
  20. Σπανού (Σύλλας) 26
  21. Τσαρούχα (ΓΑΣ Άμφισσας) 25
  22. Τσαρούχα (Άρης Θήβας) 24

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 12
  2. Σκούμα (Κάδμος) 11
  3. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 11
  4. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 6
  5. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 5
  6. Μαστάϊ (Σύλλας) 4
  7. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 3
  8. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 3
  9. Κοντογιάννη (Σύλλας) 3
  10. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 3
  11. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 2
  12. Βασίλα (Σύλλας) 2
  13. Σπανού (Σύλλας) 2
  14. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  15. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  16. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1
  17. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  18. Παπασταμάτη (Σύλλας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΕΦΗΒΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Κονίστρες-Α.Ο. Κύμης 62-34

Παναγιώτης Νικολάου

Ν. Γκάλης: ’33 χρόνια από τη μεγαλύτερη αθλητική βραδιά της καριέρας μου!’

eviasports

Αυτόματος απινιδωτής στο κλειστό γυμναστήριο Αλιβερίου

Παναγιώτης Νικολάου