EVIASPORTS ΒΟΛΕΪ

Κ18 ΕΣΠΑΑΑ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες (7-8/1)

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα Κ18 της ΕΣΠΑΑΑ.

ΑΓΟΡΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 1-6)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Νέοι Βύρωνα-ΟΠΕ Χαλκίδας (αναβλήθηκε), ΑΕΚ-Πανερυθραϊκός (αναβλήθηκε), Παναθηναϊκός-Σχολή Μωραΐτη 1-3 (25-14, 18-25, 21-25, 26-28).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανερυθραϊκός 12 12-1, Παναθηναϊκός 9 11-7, ΑΕΚ 9 9-3, Σχολή Μωραΐτη 6 7-10, Νέοι Βύρωνα 3 3-10, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 1-12.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η): 14/1-9 μ.μ.: Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνα, 15/1-3.30 μ.μ.: ΑΕΚ-Σχολή Μωραΐτη, ΟΠΕ Χαλκίδας-Πανερυθραϊκός.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 1-24, Δ’ ΟΜΙΛΟΣ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κολλέγιο Ντερή-Ηρακλής Χαλκίδας 1-3 (20-25, 7-25, 25-19, 8-25), Φοίβος-Παπάγου 0-3 (21-25, 25-27, 23-25), Τυφών-Ηλυσιακός 3-0 (27-25, 25-23, 25-19).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παπάγου 9 9-0, Φοίβος 6 6-4, Ηρακλής Χαλκίδας 6 6-4, Τυφών 3 3-6, Ηλυσιακός 3 3-6, Κολλέγιο Ντερή 0 0-9.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η): 14/1-1 μ.μ.: Κολλέγιο Ντερή-Φοίβος, 15/1: 4.45 μ.μ.: Παπάγου-Τυφών, 5 μ.μ.: Ηρακλής Χαλκίδας-Ηλυσιακός.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 25-32)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Αμαζόνες-Ζηρίνειος 3-0 (25-8, 25-10, 25-21), Χαλάνδρι-Νέα Μάκρη 0-3 (19-25, 19-25, 13-25), Ένωση Βύρωνα-ΟΠΕ Χαλκίδας 3-0 (25-16, 25-20, 25-17), ΑΕΚ-Γλυκά Νερά 3-0 (25-16, 25-18, 25-22).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αμαζόνες 6 6-1, Νέα Μάκρη 6 6-1, ΑΕΚ 6 6-1, Ένωση Βύρωνα 3 4-3, Γλυκά Νερά 3 3-3, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 1-6, Ζηρίνειος 0 1-6, Χαλάνδρι 0 0-6.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η): 14/1: 3.30 μ.μ.: ΟΠΕ Χαλκίδας-Αμαζόνες, 7 μ.μ.: Γλυκά Νερά-Ένωση Βύρωνα, 15/1-12.30 μ.μ.: Ζηρίνειος-Χαλάνδρι.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 41-48)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κτησιφών-Πανελλήνιος 0-3 (24-26, 14-25, 20-25), Απόλλων Σμύρνης-Κερατέα 3-0 (25-18, 25-22, 25-19), Κολλέγιο Αθηνών-Ζωγράφου 0-3 (17-25, 22-25, 8-25), Λεωνίδας Βασιλικού-Γκύζη/Πολύγωνο 2-3 (19-25, 25-19, 19-25, 25-17, 8-15).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ζωγράφου 6 6-0, Γκύζη/Πολύγωνο 5 6-2, Πανελλήνιος 3 3-3, Απόλλων Σμύρνης 3 3-3, Κερατέα 3 3-3, Κτησιφών 3 3-3, Λεωνίδας Βασιλικού 1 2-6, Κολλέγιο Αθηνών 0 0-6.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-14/1): 12.15 μ.μ.: Γκύζη/Πολύγωνο-Απόλλων Σμύρνης, 4 μ.μ.: Πανελλήνιος-Λεωνίδας Βασιλικού, 7 μ.μ.: Κερατέα-Κολλέγιο Αθηνών, 9 μ.μ.: Ζωγράφου-Κτησιφών.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 2, Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 13-18)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Μαρκόπουλο-Σπάτα 3-2 (22-25, 23-25, 25-16, 25-21, 15-12), ΟΠΕ Χαλκίδας-Παναθηναϊκός 0-3 (18-25, 15-25, 20-25), Αμαζόνες-Ηλυσιακός 3-0 (25-6, 25-15, 25-21).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αμαζόνες 10 11-5, Παναθηναϊκός 8 9-6, Μαρκόπουλο 8 11-7, Ηλυσιακός 5 7-8, Σπάτα 5 8-9, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 1-12.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η): 14/1-7.30 μ.μ.: Σπάτα-ΟΠΕ Χαλκίδας, 15/1: 10 π.μ.: Ηλυσιακός-Μαρκόπουλο, 4 μ.μ.: Παναθηναϊκός-Αμαζόνες.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3, Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 25-31)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καρέας-Άνοιξη 3-0 (25-6, 25-8, 25-12), Αστέρας Αγίου Δημητρίου-Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 (25-22, 25-19, 25-13), Σπάτα-Γκράβα 0-3 (8-25, 10-25, 23-25). Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Καρέας 12 9-1, Απόλλων Σμύρνης 9 9-1, Αστέρας Αγίου Δημητρίου 9 9-1, Γκράβα 4 4-9, Ηρακλής Χαλκίδας 2 4-11, Άνοιξη 1 2-9, Σπάτα 0 2-9.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-14/1): 2.30 μ.μ.: Ηρακλής Χαλκίδας-Σπάτα, 6.30 μ.μ.: Απόλλων Σμύρνης-Καρέας, 9 μ.μ.: Άνοιξη-Αστέρας Αγίου Δημητρίου. Ρεπό: Γκράβα.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Ταξιάρχης-Σκεπαστή 0-3

Κώστας Λαγός

Κ14 ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-Δροσιά 1-3 (photos)

Κώστας Λαγός

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΟ Χαλκίς-Νεάπολη 0-5

Κώστας Λαγός