ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής-27/12)

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία στον γ’ όμιλο της κατηγορίας εφήβων μετά τον εξ αναβολής αγώνα Πρωτέας Σχηματαρίου-Αλίαρτος 81-79, με τρεις ομάδες να διεκδικούν τις δύο πρώτες θέσεις για την πρόκριση στη β’ φάση της διοργάνωσης.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αλίαρτος 81-79

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ)

Αίαντας Αυλίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου (3/1)

Αλίαρτος-Κάδμος (4/1)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πρωτέας Σχημ. 9 17 717-507 8-1
2 Κάδμος 9 16 646-532 7-2
3 Αλίαρτος 9 16 686-492 7-2
4 Άρης Θήβας 10 13 606-661 3-7
5 Αίαντας Αυλίδας 9 12 542-591 3-6
6 Ερμής Σχημ. 10 10 454-872 0-10

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 309
  2. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 232
  3. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 186
  4. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 179
  5. Θεοδώρου (Κάδμος) 175
  6. Χατζηστάμου (Αίαντας Αυλίδας) 172
  7. Τζανόπουλος Τ. (Αλίαρτος) 167
  8. Μπόκος (Άρης Θήβας) 160
  9. Σκούμας (Κάδμος) 135
  10. Μπόγρης (Κάδμος) 115
  11. Αρβανίτης (Αλίαρτος) 109
  12. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 109
  13. Λαλιώτης (Άρης Θήβας) 102
  14. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 96
  15. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 93
  16. Αντωνίου (Αλίαρτος) 91
  17. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 83
  18. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 81
  19. Μαργαρίτης (Αρης Θήβας) 67
  20. Μπέτα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 64
  21. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 62
  22. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 57
  23. Τζανόπουλος Ε. (Αλίαρτος) 55
  24. Λώλος (Κάδμος) 49
  25. Παπαευθυμίου (Άρης Θηβας) 48
  26. Τσιούνης (Ερμής Σχηματαρίου) 48

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 23
  2. Θεοδώρου (Κάδμος) 23
  3. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 20
  4. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 19
  5. Μπόγρης (Κάδμος) 17
  6. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 15
  7. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 15
  8. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 12
  9. Τζανόπουλος Ε. (Αλίαρτος) 12
  10. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 11
  11. Σκούμας (Κάδμος) 6
  12. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 6
  13. Αρβανίτης (Αλίαρτος) 6
  14. Μαργαρίτης (Άρης Θήβας) 5
  15. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 5
  16. Τζανόπουλος Τ. (Αλίαρτος) 5
  17. Ντανάσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  18. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 4
  19. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  20. Αργυρός (Αίαντας Αυλίδας) 3
  21. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  22. Κόλλιας (Κάδμος) 2
  23. Αρβανίτης (Κάδμος) 2
  24. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  25. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  26. Αντωνίου (Αλίαρτος) 2
  27. Ματθαίος (Άρης Θήβας) 2
  28. Σούτας (Άρης Θήβας) 2
  29. Τσιούνης (Ερμής Σχηματαρίου) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Οι κριτές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (19-23/11)

Παναγιώτης Νικολάου

Ολοκληρώθηκε το 1ο Summer Basketball Camp του Σύλλα!

Κώστας Λαγός

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 39-72

Παναγιώτης Νικολάου