EVIASPORTS ΒΟΛΕΪ

Κ18 ΕΣΠΑΑΑ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες (17-18/12)

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα Κ18 της ΕΣΠΑΑΑ.

ΑΓΟΡΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 1-6)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Σχολή Μωραΐτη-Νέοι Βύρωνα 1-3 (25-21, 19-25, 14-25, 22-25), Πανερυθραϊκός-Παναθηναϊκός 3-1 (25-13, 15-25, 25-23, 25-22), ΟΠΕ Χαλκίδας-ΑΕΚ 0-3 (18-25, 18-25, 26-28).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανερυθραϊκός 12 12-1, Παναθηναϊκός 9 10-4, ΑΕΚ 9 9-3, Νέοι Βύρωνα 3 3-10, Σχολή Μωραΐτη 3 4-9, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 1-12.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-7/1/2023): 19.15: Νέοι Βύρωνα-ΟΠΕ Χαλκίδας, 9 μ.μ.: ΑΕΚ-Πανερυθραϊκός, Παναθηναϊκός-Σχολής Μωραΐτη.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 1-24, Δ’ ΟΜΙΛΟΣ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Κολλέγιο Ντερή-Ηλυσιακός 0-3 (15-25, 22-25, 16-25), Φοίβος-Τυφών 3-0 (25-16, 25-18, 25-20), Παπάγου-Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 (25-12, 25-13, 25-15).

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Ηλυσιακός 0-3 (10-25, 23-25, 18-25), Ηρακλής Χαλκίδας-Τυφών 3-0 (25-23, 25-18, 25-18), Παπάγου-Κολλέγιο Ντερή 3-0 (25-12, 25-18, 25-18).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παπάγου 6 6-0, Φοίβος 6 6-0, Ηλυσιακός 3 3-3, Ηρακλής Χαλκίδας 3 3-3, Τυφών 0 0-6, Κολλέγιο Ντερή 0 0-6.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-7/1/2023): 1 μ.μ.: Κολλέγιο Ντερή-Ηρακλής Χαλκίδας, 3.30 μ.μ.: Φοίβος-Παπάγου, 9.15 μ.μ.: Τυφών-Ηλυσιακός

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 25-32)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΟΠΕ Χαλκίδας-ΑΕΚ 1-3 (22-25, 25-23, 22-25, 20-25), Γλυκά Νερά-Χαλάνδρι 3-0 (25-20, 25-20, 25-20), Ένωση Βύρωνα-Αμαζόνες 1-3 (24-26, 26-24, 16-25, 26-28), Νέα Μάκρη-Ζηρίνειος 3-1 (19-25, 25-23, 25-16, 25-18).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Γλυκά Νερά 3 3-0, Νέα Μάκρη 3 3-1, Αμαζόνες 3 3-1, ΑΕΚ 3 3-1, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 1-3, Ένωση Βύρωνα 0 1-3, Ζηρίνειος 0 1-3, Χαλάνδρι 0 0-3.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η): 7/1: 1.30 μ.μ.: Αμαζόνες-Ζηρίνειος, 9 μ.μ.: Χαλάνδρι-Νέα Μάκρη, 9.15 μ.μ.: Ένωση Βύρωνα-ΟΠΕ Χαλκίδας, 8/1-9 μ.μ.: ΑΕΚ-Γλυκά Νερά.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 41-48)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Γκύζη/Πολύγωνο-Πανελλήνιος 3-0 (25-18, 25-12, 25-15), Ζωγράφου-Απόλλων Σμύρνης 3-0 (25-15, 25-16, 25-19), Κολλέγιο Αθηνών-Κτησιφών 0-3 (18-25, 20-25, 20-25), Κερατέα-Λεωνίδας Βασιλικού 3-0 (25-21, 25-23, 25-22).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Γκύζη/Πολύγωνο 3 3-0, Ζωγράφου 3 3-0, Κερατέα 3 3-0, Κτησιφών 3 3-0, Κολλέγιο Αθηνών 0 0-3, Λεωνίδας Βασιλικού 0 0-3, Απόλλων Σμύρνης 0 0-3, Πανελλήνιος 0 0-3.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η): 7/1: 2.30 μ.μ.: Κτησιφών-Πανελλήνιος, 6.30 μ.μ.: Απόλλων Σμύρνης-Κερατέα, 8/1: 12.30 μ.μ.: Κολλέγιο Αθηνών-Ζωγράφου, 3 μ.μ.: Λεωνίδας Βασιλικού-Γκύζη/Πολύγωνο.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 2, Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 13-18)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Παναθηναϊκός-Μαρκόπουλο 3-2 (25-23, 23-25, 12-25, 25-18, 17-15), Σπάτα-Ηλυσιακός 2-3 (25-23, 21-25, 25-22, 14-25, 10-15), ΟΠΕ Χαλκίδας-Αμαζόνες 1-3 (23-25, 25-19, 16-25, 24-26).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αμαζόνες 7 8-5, Μαρκόπουλο 6 8-5, Παναθηναϊκός 5 6-6, Ηλυσιακός 5 7-5, Σπάτα 4 6-6, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 1-9.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-7/1/2023): 4 μ.μ.: Μαρκόπουλο-Σπάτα, 5.30 μ.μ.: ΟΠΕ Χαλκίδας-Παναθηναϊκός, 7.30 μ.μ.: Αμαζόνες-Ηλυσιακός.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3, Β’ ΦΑΣΗ, ΘΕΣΕΙΣ 25-31)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Γκράβα-Αστέρας Αγίου Δημητρίου 0-3 (20-25, 12-25, 21-25), Ηρακλής Χαλκίδας-Καρέας 0-3 (19-25, 7-25, 15-25), Άνοιξη-Απόλλων Σμύρνης 0-3 (19-25, 13-25, 11-25). Ρεπό: Σπάτα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Σμύρνης 9 9-1, Καρέας 9 9-1, Αστέρας Αγίου Δημητρίου 6 6-1, Ηρακλής Χαλκίδας 2 4-8, Άνοιξη 1 2-6, Σπάτα 0 2-6, Γκράβα 0 0-9.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η): 7/1-9.15 μ.μ.: Καρέας-Άνοιξη, 8/1: 11.30 π.μ.: Αστέρας Αγίου Δημητρίου-Ηρακλής Χαλκίδας, 2.30 μ.μ.: Σπάτα-Γκράβα. Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΟΠΑ Αιδηψού-Ιστιαία 2-4

Κώστας Λαγός

Β’ ΕΠΣΕ: Αφιέρωμα στον Αστέρα Βατώντα

Κώστας Λαγός

Σαν Σήμερα (27/2/2020): ΟΠΕ Χαλκίδας-Φοίβος 3-0 (photos)

Μιχάλης Πράσινος