ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής και με παιχνίδια για τους δύο ομίλους της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς μετά τους αγώνες της 9ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 20-0 α.α.

Αίας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας 27-45

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 21-72

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-7 & 8/1)

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΓΕ Χαλκίδας

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 8 14 442-317 6-2
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 8 13 382-224 6-2
3 Αστ. Αλιβερίου 7 12 331-242 5-2
4 ΓΑΣ Βασιλικού 7 12 330-225 5-2
5 Απόλλων Χαλκίδας 7 10 289-266 3-4
6 Αίας Αλιβερίου 8 9 293-386 1-7
7 ΑΓΕ Χαλκίδας 7 7 119-475 0-7
  • Η Α.Ε.Ν. Αρτάκης έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 189
  2. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 142
  3. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 117
  4. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 111
  5. Καλογήρου (Αίας Αλιβερίου) 101
  6. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 97
  7. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 92
  8. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 92
  9. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 91
  10. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 70
  11. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 70
  12. Πέππα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 64
  13. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 63
  14. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 60
  15. Μουργιά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 55
  16. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 51
  17. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 42
  18. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 41
  19. Κολύβα (ΓΑΣ Βασιλικού) 40
  20. Λάρη (Αστέρας Αλιβερίου) 40
  21. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 35
  22. Μητροκώτσα (ΓΑΣ Βασιλικού) 33
  23. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 31
  24. Γουργιώτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 29
  25. Κωνσταντάγγα Χ. (Αστέρας Αλιβερίου) 28

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  2. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  3. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  4. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  5. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 4
  6. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  7. Λασπά (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  8. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  9. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  10. Τόλια (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  11. Παπασταμάτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  12. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  13. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  14. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  15. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

Άρης Θήβας-ΓΑΣ Άμφισσας 29-33

Έσπερος Λαμίας-Κάδμος 49-30

Ρεπό: Σύλλας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-7 & 8/1)

ΓΑΣ Άμφισσας-Κάδμος

Σύλλας-Άρης Θήβας

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 5 9 251-185 4-1
2 Άρης Θήβας 6 9 287-224 3-3
3 Έσπερος Λαμίας 6 9 268-257 3-3
4 ΓΑΣ Άμφισσας 5 8 234-210 3-2
5 Σύλλας 4 4 90-276 0-4
6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 157
  2. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 97
  3. Σκούμα (Κάδμος) 89
  4. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 81
  5. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 72
  6. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 65
  7. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 59
  8. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 42
  9. Πελώνη (Άρης Θήβας) 41
  10. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 41
  11. Γεωργούση (Κάδμος) 36
  12. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 36
  13. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 31
  14. Κατινιώτη (ΓΑΣ Άμφισσας) 26
  15. Μαστάϊ (Σύλλας) 26
  16. Φίλη (Κάδμος) 26
  17. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 24
  18. Τσαρούχα (ΓΑΣ Άμφισσας) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 10
  2. Σκούμα (Κάδμος) 8
  3. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 6
  4. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  5. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 5
  6. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 3
  7. Κοντογιάννη (Σύλλας) 3
  8. Μαστάϊ (Σύλλας) 3
  9. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 3
  10. Βασίλα (Σύλλας) 2
  11. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  12. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  13. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1
  14. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 1
  15. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  16. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Δύο φιλικά της ΑΓΕ Χαλκίδας με την ΑΕΚ στις 26 Σεπτεμβρίου!

Παναγιώτης Νικολάου

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Κονίστρες-Άρης Αμφίκλειας 56-71

Παναγιώτης Νικολάου

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΚΑΔΜΟΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 69-64

Παναγιώτης Νικολάου