Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Απόλλων Πάργας-ΑΟ Χαλκίς 7-0

Ο ΑΟ Χαλκίς έχασε στην Πάργα από τον τοπικό Απόλλωνα με 7-0, για την έβδομη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Παιχνίδι κέντρου χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις είχαμε στο πρώτο μισάωρο, με τους γηπεδούχους πάντως να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τελικά να ανοίγουν το σκορ στο 36′ με σουτ μέσα απ’ την περιοχή του Ντόκου, ενώ στα επόμενα λεπτά είχαν ακόμη 1-2 καλές στιγμές μέσα στα καρέ του ΑΟΧ, καταφέρνοντας στο 41′ να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με σουτ έξω απ’ την περιοχή του Κωνσταντίνου. Η Χαλκίδα πριν τη συμπλήρωση ενός λεπτού στην επανάληψη είχε μια ευκαιρία για να μειώσει το σκορ, με συρτό σουτ έξω απ’ το ημικύκλιο της περιοχή του Ντοματά, που πέρασε δίπλα απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι του Απόλλωνα. Η ομάδα της Πάργας έφτασε στο τρίτο της γκολ στο 57′, με τον Σιδέρη να τελειώνει επιτυχημένα φάση τετ-α-τετ με τον Σιδεράκη, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Βασιλείου έκανε το 4-0 με κοντινό σουτ. Οι γηπεδούχοι έδωσαν ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στην επικράτηση τους στο 66′ με γυριστό πλασέ ‘με τη μία’ του Σιδέρη μέσα απ’ την περιοχή. Το 6-0 πέτυχε ο Κωσταμένας στο 82′, ενώ το τελικό 7-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ντόκος, με την ομάδα της Εύβοιας να συνεχίζει τις απογοητευτικές εμφανίσεις, δυσχαιρένοντας ακόμη περισσότερο τη βαθμολογική της θέση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πίγγιου (Θεσπρωτίας)/Τσαντάς (Ηπείρου)-Γραμμένος (Κέρκυρας).

ΓΚΟΛ: 35′ & 90’+ Ντόκος, 59′ Βασιλείου, 41′ Κωνσταντίνου, 57′ & 66′ Σιδέρης, 82′ Κωσταμένας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ (Λευτέρης Βέρμπης): Κωνσταντάκος, Σαράκης, Κωνσταντίνου (69′ Α. Μπέλλος), Διαμαντής (69′ Πάκος), Φράγκος, Σιδέρης (75′ Γκολάκου), Παπαρούνας (69′ Χ. Μπέλλος), Κωσταμένας, Βασιλείου, Γεωργάκης (85′ Σακκός), Ντόκος.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Πέτρος Ζουρούδης): Σιδεράκης, Γ. Ζαχαράκης, Δεληγιάννης (46′ Ντοματάς), Μαγγίνας, Ζαμάνης (60′ Κατσαρής), Β. Ζαχαράκης, Α. Μπαλωμένος, Παναγόπουλος, Κυριακού (72′ Βελής), Χαλκιαδάκης, Αλεξανδρής (60′ Λεσάι). (Βελής, Κατσαρής, Λεσάι, Βλάμης, Αναγνώστου, Ντοματάς, Ακελάουα, Κ. Μπαλωμένος, Αυλωνίτης).