EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Άγιος Λουκάς-Μονόδρυ 1-2

Το Μονόδρυ πέρασε νικηφόρα από τον Άγιο Λουκά επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 2-1, για την ένατη αγωνιστική του ομίλου του νότου της Β’ ΕΠΣΕ.

Η ομάδα από το Μονόδρυ κατάφερε και πήρε προβάδισμα στο 6′ με γκολ του Καψούλη, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτους μέρους πήρε σοβαρό προβάδισμα νίκης χάρις σε γκολ που πέτυχε ο Πεταχτής. Στην επανάληψη η ομάδα του Αγίου Λουκά προσπάθησε να αντιδράσει και βρήκε το γκολ της μείωσης του σκορ στο 56′ με τον Γ. Πηλιχό, ωστόσο όσο και αν έψαξε το γκολ της ισοφάρισης δεν το βρήκε έως το φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας/Ντόβολης Ε.-Πέττας.

ΓΚΟΛ: 56′ Γ. Πηλιχός – 6′ Καψούλης, 45’+2′ Πεταχτής.

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Δεμερούτης, Κιάτος, Κόρμπας, Γκαρούτσος, Τριτσώνης (75′ Α. Πηλιχός), Μάλλιος, Γ. Πηλιχός, Κώτσης (46′ Κοτολάκου), Κελάι, Κιούσης, Τσάλλας.

ΜΟΝΟΔΡΥ (Γιάννης Σαμαράς): Γρ. Αντωνίου (20′ Σέγκος λ.τ.), Κρινής (46′ Ντόλας), Αντωνίου, Κόκκος, Σαρινούδης, Πόγκας, Κοτρόζος, Πουρής, Πεταχτής, Χότζα (75′ Φλώρος), Καψούλης.