Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΣ Αυλίδας-Αστέρας Αλιβερίου 53-66

Ο Αστέρας Αλιβερίου πέρασε νικηφόρα από την Αυλίδα κερδίζοντας τον Γυμναστικό με 53-66 και παρέμεινε μόνος πρώτος και αήττητος στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι, καταφέρνοντας να ξεφύγουν στο ημίχρονο με 23-44, ”κλειδώνοντας” την εκτός έδρας νίκη από νωρίς.

Το β’ ημίχρονο είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα, με τον Αστέρα να φτάνει στη νίκη με τελικό σκορ 53-66.

Από τους γηπεδούχους, που είχαν αρκετές απουσίες, ο Σταματίου πέτυχε 23 πόντους.

Από τους νικητές, από τους οποίους απουσίαζε ο Ε. Ιωάννου,  5 παίκτες έφτασαν σε διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Θέμη Μάστορη να τελειώνει τον αγώνα ως ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του με 15 πόντους.

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-23, 23-44, 35-55, 53-66.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Βάθης): Τσιαχτάνης 3 (1), Σταμέλος 2, Τριχάς 7 (2), Μπεληγιάννης 6 (1), Ρήγας 5 (1), Πολύχρονος 4, Ντεμνέσκι 3, Σταματίου 23 (1), Κοτρόγιαννος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Καψούλης 14 (2), Μάστορης Θ. 15, Μεϊντάνης 11 (1), Ιωάννου Φ. 14, Βογιατζής 10, Τζουβάνας 2, Κουκουβάος, Μάστορης Ι., Λιουμπένοβ.

Πηγή: stereabasket.gr

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (19η αγωνιστική)

Στις 2 Σεπτεμβρίου τα Stereabasket Awards!