ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Μακρυκάπα-Αλάτσατα 5-3 (πέν., παρ. & κ.δ.: 1-1)

Η Μακρυκάπα επικράτησε στα πέναλτι 5-3 (παρ. & κ.δ.: 1-1) των Αλατσάτων, παίρνοντας την πρόκριση στην τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Δαριβέρης Σπύρος’.

‘Θρίλερ’ στο γήπεδο Μακρυκάπας, το οποίο είχε αρκετό νερό απ’ τη βροχόπτωση των τελευταίων ωρών, δυσκολεύοντας τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων, σε ένα ματς με λίγες καλές φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 61′ με σουτ του Ε. Ντεγιάννη, με τους ‘λύκους’ να απαντούν οκτώ λεπτά με το γκολ του Μήτρου. Το 1-1 δεν άλλαξε στη συνέχεια της κανονικής διάρκειας του αγώνα, αλλά ούτε και στην παράταση που ακολούθησε, έτσι η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι, με τον ΑΟΜ να επικρατεί 5-3, έπειτα από εννιά κτυπήματα.