EVIASPORTS ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ16 ΕΠΣΕ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-Ακαδημία/Απόλλων Ερέτριας 1-6 (photos)

Η ομάδα Ακαδημία/Απόλλων Ερέτριας κέρδισε 6-1 το Ληλάντιο, για την πρώτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ16 ‘Καραμουζάς Ιωάννης’ της ΕΠΣΕ.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο τέταρτο λεπτό με τέρμα του Μπαρόλα, με τον Μητσαλέα να ισοφαρίζει 1-1 το 34′. Στην επανάληψη η ομάδα της Ερέτριας πήρε το προβάδισμα στο 59′ με τέρμα του Ε. Μπασινά και στη συνέχεια ‘σφράγισε’ τη νίκη της και της έδωσε μεγαλύτερες διαστάσεις με τέρματα των Μπαλάκα (63′), Ι. Μήτρου (72′), Ντερβίσι (75′), Τσούμαρη (80′).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Σέρρας-Νικολάου Σ.

ΓΚΟΛ: 4′ Μπαρόλας-34′ Μητσαλέας, 59′ Ε. Μπασινάς, 63′ Μπαλάκας, 72′ Ι. Μήτρου, 75′ Ντερβίσι, 80′ Τσούμαρης.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Νίκος Ρόγκας): Χ. Τόγιας, Κουρκουλιώτης, Μπαρώνος, Μπαρόλας, Παπούτσης, Τσούπρας, Δεϊμέζης, Καρβέλας, Μόσχος, Μπαλόζι, Μαΐσογλου. (Τόγκος, Νικόλαρος, Μπαλάνος, Κουλουρίδης, Καλτσίδης).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ/ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Χρήστος Θεοχάρης): Doci, Μητσαλέας, Κουσερής, Σέρι, Κιάκης, Πανίδης, Ι. Μήτρου, Τσούμαρης, Xhemai, Τουλούμης, Ε. Μπασινάς. (Μπαλάκας, Τερζάκης, Ντερβίσι, Ψωμαδέλης, Κάρμο, Νικολιάς).

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.