EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ

ΝΟ Χαλκίδας: Πρωταθλητής στο κανόε-καγιάκ σλάλομ

α πρωτεία στο κανόε καγιάκ σλάλομ διατήρησε ο ΝΟΧ την Κυριακή κατακτώντας το 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, ενώ παράλληλα κέρδισε και το 17ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης.

Ο ΝΟΧ συνέχισε την κυριαρχία του (είναι μόνιμος πρωταθλητής Ελλάδας από το 2003) στα ρεύματα του Ευρίπου, αφού οι δυο διοργανώσεις, που διεξήχθησαν μετά από δύο χρόνια, φιλοξενήθηκαν στη Χαλκίδα, όπως είχε συμβεί και την τελευταία φορά, τον Νοέμβριο του 2020.

Οι αγώνες έγιναν την Κυριακή 20 Νοεμβρίου στην παλαιά γέφυρα Χαλκίδας και συγκεκριμένα το Πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε με ρεύμα από Νότο προς Βορρά (8.30-12.30), ενώ το Αναπτυξιακό, που αφορά σε παιδιά ηλικίας έως 14 ετών, με ρεύματα από Βορρά προς Νότο (2-4.30 μ.μ.).

Απόλυτα ικανοποιημένοι οι προπονητές του ΝΟΧ Κωνσταντίνος Ζάχος και Ανθίππη Σκυριώτη δήλωσαν περήφανοι για τις επιδόσεις και το αγωνιστικό ήθος που επέδειξαν όλοι οι αθλητές τους, αλλά και για τη βοήθεια που προσέφεραν, ώστε να οργανωθούν αυτοί ο αγώνες.

Ακολουθούν οι θέσεις των αθλητών του ΝΟΧ:

22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Κ1 Παίδων

Χρυσό μετάλλιο: Πανταζής Νικόλαος

Ασημένιο μετάλλιο: Δερμάτης Κυριάκος

Χάλκινο μετάλλιο: Γκάβαλης Ιωάννης-Σταύρος

Συμμετείχε επίσης ο Πολίτης Βασίλειος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση.

Κ1 Εφήβων

Χρυσό μετάλλιο: Παντελίδης Αντώνιος

Ασημένιο μετάλλιο: Πανταζής Νικόλαος

Χάλκινο μετάλλιο: Ηλιάδης Ιούλιος

Συμμετείχαν επίσης ο Πολίτης Βασίλειος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση, ο Γκάβαλης Ιωάννης την 5η και ο Φρυγανάς Βασίλειος την 6η.

Κ1 Ανδρων

Χάλκινο μετάλλιο: Αρβανίτης Παναγιώτης

Συμμετείχαν επίσης: Ο Παντελίδης Αντώνιος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση, ο Λαθουράς Γεώργιος την 5η, ο Ηλιάδης Ιούλιος την 8η,ο Ντόβολης Μ την 10η, ο Πανταζής Ν. την 11η, ο Φρυγανάς Β. την 12η, ο Τουλούμης Γ. την 13η, ο Μαντάς Θ. την 14η, ενώ ο Παππάς Γ. την 15η.

C1 Εφήβων

Χρυσό μετάλλιο: Δερμάτης Κυριάκος

Ασημένιο μετάλλιο: Κομνηνός Γρηγόριος

C1 Ανδρων

Χρυσό μετάλλιο: Δερμάτης Κυριάκος

Ασημένιο μετάλλιο: Κομνηνός Γρηγόριος

Χάλκινο μετάλλιο: Παύλου Γεώργιος

Συμμετείχε επίσης ο Ηλιάδης Ιούλιος, ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση.

Κ1 Γυναικών

Χρυσό μετάλλιο: Μώρου Γεωργία

Χάλκινο μετάλλιο: Κακαρά Στέλλα

Συμμετείχαν επίσης η Βλάχου Ελπινίκη, η οποία κατέλαβε την 6η θέση και η Καμινάρη Ελευθερία την 8η.

C1 Γυναικών

Χρυσό μετάλλιο: Μώρου Γεωργία

Ασημένιο μετάλλιο: Κακαρά Στέλλα

Χάλκινο μετάλλιο: Βλάχου Ελπινίκη

3xC1 Ανδρών

Χρυσό μετάλλιο: Δερμάτης-Κομνηνός-Παύλου

3xC1 Γυναικών

Χρυσό μετάλλιο: Μώρου-Κακαρά-Βλάχου

3xK1 Γυναικών

Χρυσό μετάλλιο: Μώρου-Κακαρά-Βλάχου

3xK1 Ανδρών

Χρυσό μετάλλιο: Ηλιάδης-Πανταζής-Παντελίδης

3xK1 Παίδων

Χρυσό μετάλλιο: Γκάβαλης-Πολίτης-Δερμάτης

 

17ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης

C1 Παμπαίδων

Χρυσό μετάλλιο: Ζάχος Ιώαννης

Ασημένιο μετάλλιο: Μιμηγιάννης Ευστάθιος

C1 Προαγωνιστική Κοριτσιών

Χρυσό μετάλλιο: Κοτσιφή Ελενη

Ασημένιο μετάλλιο: Αδαμοπούλου Χαρίκλεια

Κ1 Παγκορασίδων

Χρυσό μετάλλιο: Τζίνη Παρασκευή

Ασημένιο μετάλλιο: Ρέλλια Γεωργία

Χάλκινο μετάλλιο: Γκίκα Γρανέτα

C1 Κορασίδων Αρχαρίων

Χρυσό μετάλλιο: Ορφανού Αντιγόνη

Κ1 Παίδων Αρχαρίων

Χρυσό μετάλλιο: Ζάχος Δημήτριος

Ασημένιο μετάλλιο: Καραμπάς Ηλίας

Χάλκινο μετάλλιο: Μούτουπας Κωνσταντίνος

Συμμετείχαν επίσης οι Πατέλης 4ος , Παρίκος 5ος, Πολίτης 6ος, Πάνος 7ος, Στασινόπουλος 8ος, Βεζύρης 10ος.

Γκίκας 11ος, Φραγκίσκος 12ος.

Κ1 Κορασίδων Αρχαρίων

Χρυσό μετάλλιο: Ορφανού Αντιγόνη

Ασημένιο μετάλλιο: Καλαμιώτη Δέσποινα

C1 Παιδων Αρχαρίων

Χρυσό μετάλλιο: Πατέλης Νικόλαος

Ασημένιο μετάλλιο: Ζάχος Δημήτριος

Χάλκινο μετάλλιο: Πάνος Ιωάννης

Συμμετείχε επίσης ο Βεζύρης Α. και κατέλαβε την 4η θέση.

Κ1 Προαγωνιστική Αγοριών

Χρυσό μετάλλιο: Ρουμελιώτης Βασίλειος

Ασημένιο μετάλλιο: Τέρρης Γεωργιος

Χάλκινο μετάλλιο: Καραμέρης Αθανασιος

Συμμετείχαν επίσης οι Αναγνώστου 4ος, Δήμου 5ος, Κομνηνάκης 6ος, Τσάλεζας 7ος.

C1 Παγκορασίδων

Χρυσό μετάλλιο: Τζίνη Παρασκευή

Ασημένιο μετάλλιο: Ρέλλια Γεωργία

Χάλκινο μετάλλιο: Γκίκα Γρανέτα

Κ1 Προαγωνιστική Κοριτσιών

Χρυσό μετάλλιο: Κοτσίφη Ελένη

Χάλκινο μετάλλιο: Κομνηνάκη Ιόλη

Κ1 Παμπάιδων

Χρυσό μετάλλιο: Ζάχος Ιωάννης

Ασημένιο μετάλλιο: Μπασιάκος Κων/νος

Χάλκινο μετάλλιο: Χουλιαράς Αλέξανδρος

Συμμετείχαν επίσης οι Αφράτης 4ος, Δόσκορης 5ος, Μιμηγιάννης 6ος, Καψιώχας 7ος.

3x Κ1 Παγκορασίδων

Χρυσό μετάλλιο: Ρέλλια-Τζίνη-Γκίκα

3x Κ1 Παίδων Αρχαρίων

Χρυσό μετάλλιο: Ζάχος Δ.-Μουτουπας Κ.-Πατελης Ν.

Ασημένιο μετάλλιο: Παρίκος Ν.-Καραμπάς Λ.-Πολίτης Α.

3x Κ1 Προαγωνιστική Αγοριών

Χρυσό μετάλλιο: Ρουμελιώτης-Τερρης-Καραμέρης

3x Κ1 Παμπαίδων

Χρυσό μετάλλιο: Μπασιάκος-Δόσκορης-Μιμηγιάννης

Πηγή: egnomi.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΓΣ Νεάπολης: Αγώνες στίβου ‘Δημήτρης Βραϊμάκης’ (video)

Κώστας Λαγός

Basketleague: Οι διαιτητές στο Κύμη-Προμηθέας Πατρών

Κώστας Λαγός

Σαν Σήμερα (28/4/2013): Καστέλλα-Κύμη 2-2

eviasports