ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (8η αγωνιστική)

Tο πρωτάθλημα παίδων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 12-13 Νοεμβρίου, με τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής στους 5 ομίλους της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η Αγωνιστική)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΧΒΑ 73-25

Α.Σ. Καρυστίας-Γ.Σ. Στύρων 56-36

Αίας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 38-79

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-26 & 27/11)

Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού

ΧΒΑ-Α.Σ. Καρυστίας

Γ.Σ. Στύρων-Αίας Αλιβερίου

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 7 12 373-327 5-2
2 Α.Σ. Καρυστίας 6 11 314-226 5-1
3 ΓΑΣ Βασιλικού 7 11 406-428 4-3
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 10 335-174 5-0
5 Αίας Αλιβερίου 7 9 321-286 2-5
6 ΧΒΑ 7 7 206-448 0-7
7 Αστέρας Αλιβερίου 5 6 176-245 1-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 214
  2. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 102
  3. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 91
  4. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 88
  5. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 78
  6. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 78
  7. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 78
  8. Γκριτζιάς (ΧΒΑ) 66
  9. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 50
  10. Μάτζιαρης Αθ. (Αίας Αλιβερίου) 50
  11. Καπετάνιος (ΓΑΣ Βασιλικού) 48
  12. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 48
  13. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 45
  14. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 44
  15. Καρέλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 43
  16. Καπρέλης (ΧΒΑ) 42
  17. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 41
  18. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 40
  19. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 40
  20. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 37
  21. Σπανομαρκίδης Σ. (Α.Σ. Καρυστίας) 36
  22. Πόνε (ΧΒΑ) 35
  23. Γεωργίου (Αστ. Αλιβερίου) 34
  24. Ντόβρος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 31
  25. Μπατζάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 29

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 24
  2. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 14
  3. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 9
  4. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 8
  5. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  6. Σπανομαρκίδης Στ. (Α.Σ. Καρυστίας) 6
  7. Ρέτσας Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 5
  8. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  9. Μπατζάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  10. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  11. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  12. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 4
  13. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 4
  14. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  15. Ντόβρος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  16. Σιδέρης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  17. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  18. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  19. Σαββίδης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  20. Παντζαρίδης (ΧΒΑ) 2
  21. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  22. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 2
  23. Γεωργίου (Αστέρας Αλιβερίου) 2
  24. Καπετάνιος (ΓΑΣ Βασιλικού) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η Αγωνιστική)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας 52-44

Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Θήβας 43-80

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος 46-61

ΠΑΠΕΛ-Απόλλων Χαλκίδας 26-88

Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Χαλκίδας (εξ.αναβ.) 23-70

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-26 & 27/11)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Ερμής Σχηματαρίου

Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Κάδμος-ΠΑΠΕΛ

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 8 16 523-353 8-0
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 8 14 497-336 6-2
3 Απόλλων Χαλκίδας 8 13 528-310 5-3
4 Κάδμος 7 12 535-434 5-2
5 Άρης Θήβας 8 12 521-404 4-4
6 Πρωτέας Σχηματ. 8 10 422-530 2-6
7 Ερμής Σχηματ. 8 9 326-690 1-7
8 ΠΑΠΕΛ 7 7 224-603 0-7

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 141
  2. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 130
  3. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 129
  4. Αναστασίου (Κάδμος) 126
  5. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 124
  6. Πανάγου (Άρης Θήβας) 123
  7. Σούτας (Άρης Θήβας) 104
  8. Παπαλιόλιος Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 96
  9. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 95
  10. Θανάσαινας (Κάδμος) 89
  11. Κονοσπύρης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 85
  12. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 76
  13. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 71
  14. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 69
  15. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 68
  16. Λώλος (Κάδμος) 64
  17. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 64
  18. Μπέλλος (Απόλλων Χαλκίδας) 62
  19. Γιακουμάκης (ΠΑΠΕΛ) 61
  20. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 58
  21. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 58
  22. Ντανάσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 56
  23. Βλασσόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 55
  24. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 54
  25. Σολομωνίδης Ρ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 51
  26. Μητσάκης (Απόλλων Χαλκίδας) 51
  27. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 51

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  2. Μπέλλος (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  3. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 11
  4. Αρβανίτης (Κάδμος) 9
  5. Ευαγγελούλης (Ερμής Σχηματαρίου) 8
  6. Σούτας (Άρης Θηβας) 8
  7. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 7
  8. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  9. Καρανάσιος (Κάδμος) 5
  10. Μπόλκας (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  11. Γκιοκέζας (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  12. Πέππας (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  13. Αναστασίου (Κάδμος) 4
  14. Καράπας (ΠΑΠΕΛ) 4
  15. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  16. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  17. Δροσίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  18. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 3
  19. Ηλιάδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  20. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  21. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  22. Βογιατζής (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  23. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  24. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  25. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η Αγωνιστική)

Μαλεσίνα-Ακαδημία Ιστιαίας 67-39

Αλίαρτος-Κένταυρος Λιβαδειάς 59-53

Τελεθριακός-Σύλλας 63-27

Ρεπό: Λοκρός

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-26 & 27/11)

Λοκρός-Μαλεσίνα

Ακαδημία Ιστιαίας-Αλίαρτος

Κένταυρος Λιβαδειάς-Τελεθριακός

Ρεπό: Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 7 12 417-355 5-2
2 Αλίαρτος 7 12 443-419 5-2
3 Λοκρός 6 11 368-294 5-1
4 Μαλεσίνα 7 10 408-404 3-4
5 Τελεθριακός 6 9 349-323 3-3
6 Ακαδ. Ιστιαίας 7 9 345-441 2-5
7 Σύλλας 6 6 246-335 0-6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνίου (Αλίαρτος) 226
  2. Τούντας (Μαλεσίνα) 176
  3. Κασσίκος (Τελεθριακός) 90
  4. Αποστόλου (Τελεθριακός) 83
  5. Δαδίτσιος (Μαλεσίνα) 80
  6. Γεραγγελής (Λοκρός) 79
  7. Μπαλαμούτης Α. (Τελεθριακός) 77
  8. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 70
  9. Ιωάννου (Λοκρός) 65
  10. Μιχαλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 64
  11. Παπακωνσταντίνου (Τελεθριακός) 64
  12. Λιγομενίδης (Αλίαρτος) 63
  13. Δράκος (Λοκρός) 61
  14. Φίκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 60
  15. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 59
  16. Σταυρόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 59
  17. Λάζαρης (Αλίαρτος) 57
  18. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 56
  19. Δημητρός (Μαλεσίνα) 56
  20. Παυλέτσης (Λοκρός) 50
  21. Τρίκας (Σύλλας) 49
  22. Τσιαπράκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 49
  23. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 48
  24. Ζαγκανάς (Ακαδ. Ιστιαίας) 46
  25. Παίσιος (Μαλεσίνα) 46

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τούντας (Μαλεσίνα) 16
  2. Αντωνίου (Αλίαρτος) 16
  3. Κασσίκος (Τελεθριακός) 12
  4. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 11
  5. Λάζαρης (Αλίαρτος) 9
  6. Παϊσιος (Μαλεσίνα) 8
  7. Μιχαλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 6
  8. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 5
  9. Μαυροζούμης (Σύλλας) 5
  10. Τρίκας (Σύλλας) 5
  11. Τσιτούμης (Ακαδ. Ιστιαίας) 5
  12. Λινάτσας (Λοκρός) 4
  13. Πρένγκα (Σύλλας) 4
  14. Βαρελάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 4
  15. Γεροπαναγιώτου (Ακαδ. Ιστιαίας) 3
  16. Λιγομενίδης (Αλίαρτος) 2
  17. Χαλιμούρδας (Αλίαρτος) 2
  18. Σκούρας (Λοκρός) 2
  19. Γεραγγελής (Λοκρός) 2
  20. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  21. Δούμας (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  22. Μαυρούτσικος (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  23. Κωνσταντάς (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  24. Χαλέμπας (Σύλλας) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η Αγωνιστική)

Μπούκαλη-Έσπερος Λαμίας 87-55

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Απόλλων Λιβαδειάς 54-53

Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας αναβλήθηκε

Πρωτέας Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου 69-65

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-26 & 27/11)

Έσπερος Λαμίας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)

Απόλλων Λιβαδειάς-Γ.Σ. Ιτέας

ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Λαμίας

Μπούκαλη-Άτλας Καρπενησίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μπούκαλη 8 15 506-384 7-1
2 Απόλλων Λιβ. 7 13 453-351 6-1
3 Έσπερος Λαμίας 8 12 496-524 4-4
4 Πρωτέας Λαμίας 7 10 405-386 3-4
5 Γ.Σ. Ιτέας 6 9 350-293 3-3
6 Άτλας Καρπ. 7 9 442-460 2-5
7 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 7 8 314-470 1-6
8 ΓΑΣ Άμφισσας 4 5 194-226 1-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Πλατής (Έσπερος Λαμίας) 177
  2. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 165
  3. Νημάς (Έσπερος Λαμίας) 143
  4. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 139
  5. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 119
  6. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 114
  7. Σαπουντζής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 111
  8. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 105
  9. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 102
  10. Αναγνωστόπουλος Κ. (Μπούκαλη) 98
  11. Σακκάς (Μπούκαλη) 97
  12. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 86
  13. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 84
  14. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 84
  15. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 82
  16. Μίχος (Έσπερος Λαμίας) 74
  17. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 72
  18. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 66
  19. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 66
  20. Καμπάς (Μπούκαλη) 64
  21. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 63
  22. Βαρκούτας (ΓΑΣ Άμφισσας) 56
  23. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 55
  24. Κουτσοκώστας (Άτλας Καρπενησίου) 55
  25. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 48

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 16
  2. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 13
  3. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 10
  4. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 9
  5. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 8
  6. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 7
  7. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 6
  8. Αναγνωστόπουλος Κ. (Μπούκαλη) 5
  9. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 5
  10. Γεωργιάδης (Έσπερος Λαμίας) 5
  11. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 5
  12. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 5
  13. Μίχος (Έσπερος Λαμίας) 5
  14. Βελέντζας (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  15. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 5
  16. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  17. Τσατσαρώνης Αθ. (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  18. Κουτουξής (Έσπερος Λαμίας) 4
  19. Ζητουνιάτης (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  20. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  21. Κουφοκώστας (Μπούκαλη) 4
  22. Σακκάς (Μπούκαλη) 4
  23. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  24. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας Ακ.) 3
  25. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 3

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Φιλαθλητικός-Αίολος Χαλκίδας 63-59

Παναγιώτης Νικολάου

Retro Basket: Η ΑΓΕΧ του 1990 μέσα από φωτογραφίες και δημοσιεύσεις!

Παναγιώτης Νικολάου

Πέρσι… σαν σήμερα (30/3/2019)

eviasports