ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (6η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής και με παιχνίδια για τον α’ όμιλος της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς μετά τους αγώνες της 6ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 13-64

Αστέρας Αλιβερίου-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 51-43

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας αναβλήθηκε

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/11)

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας

Απόλλων Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αστέρας Αλιβερίου 5 9 245-168 4-1
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 5 9 255-170 4-1
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 8 265-220 3-2
4 ΓΑΣ Βασιλικού 5 8 252-180 3-2
5 Απόλλων Χαλκίδας 4 6 167-132 2-2
6 Αίας Αλιβερίου 5 6 188-225 1-4
7 ΑΓΕ Χαλκίδας 5 5 77-334 0-5

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 115
  2. Μουρατίδου Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 111
  3. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 90
  4. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 73
  5. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 72
  6. Καλογήρου (Αίας Αλιβερίου) 62
  7. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 59
  8. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 58
  9. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 57
  10. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 55
  11. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 47
  12. Πέππα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 46
  13. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 41
  14. Λάρη (Αστέρας Αλιβερίου) 34
  15. Μητροκώτσα (ΓΑΣ Βασιλικού) 33
  16. Μουργιά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 32
  17. Κολύβα (ΓΑΣ Βασιλικού) 31
  18. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 28
  19. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 27
  20. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 26
  21. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 25
  22. Γουργιώτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 25
  23. Μελάνη (Αστέρας Αλιβερίου) 19
  24. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  2. Μουρατίδου Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  3. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  4. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  5. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 2
  6. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  7. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  8. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  9. Παπασταμάτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  10. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  11. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  12. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  13. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  14. Λασπά (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Σύλλας-Κάδμος 15-70

ΓΑΣ Άμφισσας-‘Έσπερος Λαμίας 52-41

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-19 & 20/11)

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας

Άρης Θήβας-Κάδμος

Ρεπό: ΓΑΣ Άμφισσας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 4 8 221-136 4-0
2 Άρης Θήβας 4 6 217-166 2-2
3 ΓΑΣ Άμφισσας 4 6 201-181 2-2
4 Έσπερος Λαμίας 4 6 194-186 2-2
5 Σύλλας 4 4 90-276 0-4
6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 113
  2. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 80
  3. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 67
  4. Σκούμα (Κάδμος) 65
  5. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 63
  6. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 51
  7. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 45
  8. Πελώνη (Άρης Θήβας) 37
  9. Γεωργούση (Κάδμος) 34
  10. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 34
  11. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 34
  12. Κατινιώτη (ΓΑΣ Άμφισσας) 26
  13. Μαστάϊ (Σύλλας) 26
  14. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 25
  15. Φίλη (Κάδμος) 24
  16. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 18
  17. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 17
  18. Τσαρούχα (ΓΑΣ Άμφισσας) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 6
  2. Σκούμα (Κάδμος) 6
  3. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 5
  4. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 4
  5. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 4
  6. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 3
  7. Κοντογιάννη (Σύλλας) 3
  8. Μαστάϊ (Σύλλας) 3
  9. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 2
  10. Βασίλα (Σύλλας) 2
  11. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  12. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  13. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1
  14. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  15. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίας Αλιβερίου-Α.Σ. Καρυστίας 42-72

Παναγιώτης Νικολάου

Έγινε η Γεν. Συνέλευση και οι εκλογές των κριτών

Παναγιώτης Νικολάου

Το πρόγραμμα παίδων-κορασίδων στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ

Παναγιώτης Νικολάου