ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα κορασίδων μετά από 15 μέρες, με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής σε α’ και β’ όμιλο.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς μετά τους αγώνες της 5ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

ΓΑΣ Βασιλικού-Αστέρας Αλιβερίου 47-50

Αίας Αλιβερίου-ΑΓΕ Χαλκίδας 76-14

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 66-35

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-12/11)

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

Αστέρας Αλιβερίου-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 8 212-119 4-0
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 8 265-220 3-2
3 Αστέρας Αλιβερίου 4 7 194-125 3-1
4 Απόλλων Χαλκίδας 4 6 167-132 2-2
5 ΓΑΣ Βασιλικού 4 6 188-167 2-2
6 Αίας Αλιβερίου 5 6 188-225 1-4
7 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 4 64-270 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μουρατίδου Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 111
  2. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 96
  3. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 79
  4. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 73
  5. Καλογήρου (Αίας Αλιβερίου) 62
  6. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 59
  7. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 58
  8. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 57
  9. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 55
  10. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 42
  11. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 36
  12. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 36
  13. Μουργιά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 32
  14. Πέππα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 30
  15. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 28
  16. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 25
  17. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 24
  18. Λάρη (Αστέρας Αλιβερίου) 23
  19. Μητροκώτσα (ΓΑΣ Βασιλικού) 23
  20. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 21

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  2. Μουρατίδου Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  3. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  4. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  5. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 2
  6. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  7. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  8. Παπασταμάτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  9. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  10. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  11. Κωνσταντάγγα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Σύλλας-Κάδμος 15-70

ΓΑΣ Άμφισσας-‘Έσπερος Λαμίας 52-41

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-20/11)

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας

Άρης Θήβας-Κάδμος

Ρεπό: ΓΑΣ Άμφισσας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 4 8 221-136 4-0
2 Άρης Θήβας 4 6 217-166 2-2
3 ΓΑΣ Άμφισσας 4 6 201-181 2-2
4 Έσπερος Λαμίας 4 6 194-186 2-2
5 Σύλλας 4 4 90-276 0-4
6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 113
  2. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 80
  3. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 67
  4. Σκούμα (Κάδμος) 65
  5. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 63
  6. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 51
  7. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 45
  8. Πελώνη (Άρης Θήβας) 37
  9. Γεωργούση (Κάδμος) 34
  10. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 34
  11. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 34
  12. Κατινιώτη (ΓΑΣ Άμφισσας) 26
  13. Μαστάϊ (Σύλλας) 26
  14. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 25
  15. Φίλη (Κάδμος) 24
  16. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 18
  17. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 17
  18. Τσαρούχα (ΓΑΣ Άμφισσας) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 6
  2. Σκούμα (Κάδμος) 6
  3. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 5
  4. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 4
  5. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 4
  6. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 3
  7. Κοντογιάννη (Σύλλας) 3
  8. Μαστάϊ (Σύλλας) 3
  9. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 2
  10. Βασίλα (Σύλλας) 2
  11. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  12. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  13. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1
  14. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  15. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ο Γ.Σ. Αυλίδας ευχαριστεί τον Γ. Μητρόπουλο!

Κώστας Λαγός

Ο Γιώργος Γυφτονικολός ανακοίνωσε το τέλος της καριέρας του!

Παναγιώτης Νικολάου

Όταν ο Δημ. Μαρμαρινός σήκωνε το κύπελλο Σαπόρτα με το Μαρούσι!

Παναγιώτης Νικολάου