ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική, 22-23/10)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα νεανίδων το Σαββατοκύριακο 22-23 Οκτωβρίου με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής και την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου στους δύο ομίλους.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς στους δύο ομίλους μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής :

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Αστέρας Αλιβερίου-Αίας Αλιβερίου 53-15

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 49-65

Ρεπό: ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-30/10)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου

ΓΑΣ Βασιλικού-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αστ. Αλιβερίου 4 7 184-138 3-1
2 Πρωτέας Σχημ. 4 7 280-142 3-1
3 ΓΑΣ Βασιλικού 3 4 101-174 1-2
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 3 86-81 1-1
5 Αίας Αλιβερίου 3 3 74-190 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 92
  2. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 42
  3. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 40
  4. Φραγκούλη (Πρωτέας Σχηματαρίου) 39
  5. Ανδρούτσου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 36
  6. Ιωάννου (Αστέρας Αλιβερίου) 34
  7. Ρούσου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 31
  8. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 30
  9. Τσομώκου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 26
  10. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 24
  11. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 23
  12. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 21
  13. Πέτσα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 19
  14. Ζωντού (Αίας Αλιβερίου) 19
  15. Καρατζά (Αστέρας Αλιβερίου) 19
  16. Μπανούτα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 16
  17. Γουργιώτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 16
  18. Αγγελή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 15
  19. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 14
  20. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 13
  21. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 13

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  2. Μπανούτα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  3. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  4. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  5. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  6. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  7. Χουλιαρά Δ. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  8. Χουλιαρά Α. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  9. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  10. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Σύλλας-ΓΑΣ Άμφισσας 15-61

Απόλλων Λιβαδειάς-Κάδμος 40-56

Ρεπό: Επαμεινώνδας Λεύκτρων

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-30/10)

Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας

Επαμεινώνδας Λεύκτρων-Κάδμος

Ρεπό: Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 4 7 190-115 3-1
2 ΓΑΣ Άμφισσας 3 6 165-84 3-0
3 Απόλλων Λιβ. 3 4 115-142 1-2
4 Επαμ. Λεύκτρων 2 3 69-105 1-1
5 Σύλλας 4 3 85-178 0-4
6
  • Ο Σύλλας έχει ένα μηδενισμό. 

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Πέρσι… σαν σήμερα (16/7/2019)

eviasports

Πρωταθλήματα ΕΣΚΑΣΕ: Αναβολές έως 29 Μαρτίου και βλέπουμε…

Παναγιώτης Νικολάου

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 49-67

Παναγιώτης Νικολάου