EVIASPORTS ΒΟΛΕΪ

Κ18 ΕΣΠΑΑΑ: Αποτελέσματα & βαθμολογίες (15-16/10)

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα Κ18 της ΕΣΠΑΑΑ.

ΑΓΟΡΙΩΝ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Σχολή Μωραΐτη-Κολλέγιο Αθηνών 3-0 (25-15, 25-16, 25-21), Κηφισιά-Πανερυθραϊκός 1-3 (7-25, 16-25, 25-22, 17-25), Αθηνά Μαγκουφάνας-Φοίβος Μελισσίων 3-0 (25-16, 25-17, 25-20). Ρεπό: ΟΠΕ Χαλκίδας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Σχολή Μωραΐτη 6 6-0, Πανερυθραϊκός 6 6-1, Αθηνά Μαγκουφάνας 3 3-0, Κηφισιά 3 4-3, ΟΠΕ Χαλκίδας 0 0-3, Φοίβος Μελισσίων 0 0-6, Κολλέγιο Αθηνών 0 0-6.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η): 22/10-7.30 μ.μ.: Πανερυθραϊκός-Σχολή Μωραΐτη, 23/10: 10.30 π.μ.: Κολλέγιο Αθηνών-Αθηνά Μαγκουφάνας, 3.30 μ.μ.: ΟΠΕ Χαλκίδας-Κηφισιά. Ρεπό: Φοίβος Μελισσίων.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (κορασίδες-Κ18) 2022-23
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (κορασίδες-Κ18) 2022-23
ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καπανδρίτι/Πολυδένδρι-Διόνυσος 0-3 (8-25, 5-25, 19-25), Άνοιξη-ΟΠΕ Χαλκίδας 0-3 (14-25, 9-25, 10-25), Λεωνίδας Βασιλικού-Ηρακλής Χαλκίδας 1-3 (13-25, 4-25, 25-20, 10-25), Αετός Μεταμόρφωσης-Σταμάτα 3-2 (25-15, 25-14, 17-25, 22-25, 15-12). Ρεπό: Δεξαμενή.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Διόνυσος 6 6-0, Ηρακλής Χαλκίδας 6 6-1, Δεξαμενή 3 3-0, ΟΠΕ Χαλκίδας 3 3-3, Καπανδρίτι/Πολυδένδρι 3 3-3, Αετός Μεταμόρφωσης 2 3-2, Σταμάτα 1 2-8, Λεωνίδας 0 1-6, Άνοιξη 0 0-6.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η): 22/10: 3 μ.μ.: ΟΠΕ Χαλκίδας-Λεωνίδας Βασιλικού, 7.45 μ.μ.: Δεξαμενή-Άνοιξη, 23/10: 12 μ.μ.: Ηρακλής Χαλκίδας-Καπανδρίτι/Πολυδένδρι, 1 μ.μ.: Διονύσος-Αετός Μεταμόρφωσης. Ρεπό: Σταμάτα.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ-ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 2)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Άγιος Στέφανος-Αμαζόνες 3-0 (25-1, 25-14, 25-6), Γαλάτσι-Τυφών 3-0 (25-2, 25-11, 25-7), Ηρακλής Κηφισιάς-Δεξαμενή 3-1 (20-25, 26-24, 25-18, 25-20). Ρεπό: ΟΠΕ Χαλκίδας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Γαλάτσι 6 6-1, Ηρακλής Κηφισιάς 6 6-1, Άγιος Στέφανος 3  3-0, ΟΠΕ Χαλκίδας 3 3-0,  Δεξαμενή 0 2-6, Αμαζόνες 0 0-6, Τυφών 0 0-6.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η): 22/10-5.30 μ.μ.: ΟΠΕ Χαλκίδας-Γαλάτσι, 23/10: 3.30 μ.μ. Τυφών-Ηρακλής Κηφισιάς, 9 μ.μ.: Δεξαμενή-Άγιος Στέφανος. Ρεπό: Αμαζόνες.

ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ-ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 3)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Σχολή Μωραΐτη-Αμαζόνες 0-3 (14-25, 18-25, 13-25), Ηρακλής Χαλκίδας-Τυφών 0-3 (7-25, 3-25, 7-25), Άνοιξη-ΣΦΑ Φοίβος 0-3 (5-25, 7-25, 5-25), Διόνυσος-ΑΣΟΧ Φοίβος 2-3 (19-25, 25-16, 24-26, 26-24, 6-15).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΣΦΑ Φοίβος 3 3-0, Τυφών 3 3-1, Άνοιξη 3 3-1, Σχολή Μωραΐτη 3 3-1, ΑΣΟΧ Φοίβος 0 1-3, Ηρακλής Χαλκίδας 0 1-3, Αμαζόνες 0 1-3, Διόνυσος 0 0-3.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-22/10): 1.30 μ.μ.: ΑΣΟΧ Φοίβος-Άνοιξη, Αμαζόνες-Διόνυσος, 4 μ.μ.: ΣΦΑ Φοίβος-Ηρακλής Χαλκίδας, 5 μ.μ.: Τύφων-Σχολής Μωραΐτη.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Πήρε Γιώργο Κουτή ο Αίαντας Αυλίδας!

Παναγιώτης Νικολάου

Επίσημη ανακοίνωση: Χωρίς θεατές οι αγώνες της ΕΣΚΑΣΕ έως 22 Μαρτίου

Παναγιώτης Νικολάου

Photo album απ’ το Μιαούλης Φύλλων-Άγιος Λουκάς

Κώστας Λαγός