ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική, 14-16/10)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα παίδων το τριήμερο 14-16 Οκτωβρίου, με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής στους 4 ομίλους της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας αναβλήθηκε

ΧΒΑ-Γ.Σ. Στύρων 39-63

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου 68-52

ΧΒΑ-ΓΑΣ Βασιλικού (εξ. αναβ.) 32-66

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-22 & 23/10)

Γ.Σ. Στύρων-Αστέρας Αλιβερίου

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

Αίας Αλιβερίου-Α.Σ. Καρυστίας

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Σ. Καρυστίας 4 7 199-148 3-1
2 Γ.Σ. Στύρων 4 7 217-184 3-1
3 ΓΑΣ Βασιλικού 4 7 246-265 3-1
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 6 190-103 3-0
5 Αίας Αλιβερίου 4 5 165-127 1-3
6 ΧΒΑ 4 4 124-232 0-4
7 Αστέρας Αλιβερίου 3 3 79-161 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 116
  2. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 77
  3. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 57
  4. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 52
  5. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 47
  6. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 41
  7. Γκριτζιάς (ΧΒΑ) 38
  8. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 36
  9. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 36
  10. Καπρέλης (ΧΒΑ) 33
  11. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 30
  12. Μάτζιαρης Αθ. (Αίας Αλιβερίου) 30
  13. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 28
  14. Καρέλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 28
  15. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 25
  16. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 24
  17. Ντόβρος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 21
  18. Βρανόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 20

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 13
  2. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 9
  3. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 6
  4. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  5. Ρέτσας Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 5
  6. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  7. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  8. Ντόβρος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  9. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  10. Σπανομαρκίδης Στ. (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  11. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  12. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  13. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  14. Σαββίδης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  15. Παντζαρίδης (ΧΒΑ) 2
  16. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  17. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 2
  18. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 2
  19. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 2

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 43-51

Άρης Θήβας-Κάδμος 42-67

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Πρωτέας Σχηματαρίου 77-48

Ερμής Σχηματαρίου-ΠΑΠΕΛ 70-42

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-22 & 23/10)

Κάδμος-ΑΓΕ Χαλκίδας

Άρης Θήβας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Απόλλων Χαλκίδας-Ερμής Σχηματαρίου

ΠΑΠΕΛ-Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 5 10 353-238 5-0
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 5 9 356-193 4-1
3 Άρης Θήβας 5 8 356-256 3-2
4 Κάδμος 4 7 296-199 3-1
5 Απόλλων Χαλκίδας 5 7 295-233 2-3
6 Πρωτέας Σχηματ. 5 6 248-364 1-4
7 Ερμής Σχηματ. 5 6 219-415 1-4
8 ΠΑΠΕΛ 4 4 138-353 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 108
  2. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 103
  3. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 79
  4. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 79
  5. Πανάγου (Άρης Θήβας) 70
  6. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 64
  7. Σούτας (Άρης Θήβας) 62
  8. Παπαλιόλιος Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 61
  9. Θανάσαινας (Κάδμος) 59
  10. Αναστασίου (Κάδμος) 59
  11. Λώλος (Κάδμος) 56
  12. Κονοσπύρης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 55
  13. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 53
  14. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 49
  15. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 46
  16. Μητσάκης (Απόλλων Χαλκίδας) 44
  17. Αλεβίζος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 41
  18. Σολομωνίδης Ρ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 39
  19. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 39
  20. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 39

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 9
  2. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 8
  3. Αρβανίτης (Κάδμος) 8
  4. Ευαγγελούλης (Ερμής Σχηματαρίου) 6
  5. Μπέλλος (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  6. Πέππας (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  7. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  8. Καρανάσιος (Κάδμος) 4
  9. Σούτας (Άρης Θηβας) 4
  10. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  11. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  12. Μπόλκας (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  13. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  14. Δροσίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  15. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 3
  16. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  17. Γκιοκέζας (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  18. Καράπας (ΠΑΠΕΛ) 3

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Λοκρός-Σύλλας 56-45

Ακαδ. Ιστιαίας-Κένταυρος Λιβαδειάς 51-49

Μαλεσίνα-Τελεθριακός αναβλήθηκε

Ρεπό: Αλίαρτος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-22 & 23/10)

Κένταυρος Λιβαδειάς-Λοκρός

Σύλλας-Μαλεσίνα

Τελεθριακός-Αλίαρτος

Ρεπό: Ακαδημία Ιστιαίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 4 8 233-178 4-0
2 Κένταυρος Λιβ. 4 7 229-185 3-1
3 Ακαδ. ιστιαίας 5 7 249-293 2-3
4 Τελεθριακός 4 6 210-184 2-2
5 Αλίαρτος 4 6 246-251 2-2
6 Μαλεσίνα 3 4 167-170 1-2
7 Σύλλας 4 4 153-219 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνίου (Αλίαρτος) 132
  2. Τούντας (Μαλεσίνα) 72
  3. Αποστόλου (Τελεθριακός) 64
  4. Μπαλαμούτης Α. (Τελεθριακός) 53
  5. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 50
  6. Γεραγγελής (Λοκρός) 48
  7. Ζαγκανάς (Ακαδ. Ιστιαίας) 46
  8. Δράκος (Λοκρός) 46
  9. Κασσίκος (Τελεθριακός) 43
  10. Λιγομενίδης (Αλίαρτος) 39
  11. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 39
  12. Ιωάννου (Λοκρός) 38
  13. Παπακωνσταντίνου (Τελεθριακός) 37
  14. Λάζαρης (Αλίαρτος) 35
  15. Δαδίτσιος (Μαλεσίνα) 35
  16. Φίκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 34
  17. Τρίκας (Σύλλας) 33
  18. Τσιαπράκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 31
  19. Μιχαλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 30
  20. Μαυροζούμης (Σύλλας) 28
  21. Κολομτσάς (Λοκρός) 28

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αντωνίου (Αλίαρτος) 7
  2. Τούντας (Μαλεσίνα) 7
  3. Κασσίκος (Τελεθριακός) 6
  4. Λάζαρης (Αλίαρτος) 5
  5. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 5
  6. Τρίκας (Σύλλας) 4
  7. Βαρελάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  8. Μιχαλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  9. Μαυροζούμης (Σύλλας) 3
  10. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  11. Μαυρούτσικος (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  12. Γεροπαναγιώτου (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  13. Κωνσταντάς (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  14. Πρένγκα (Σύλλας) 2
  15. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Έσπερος Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου 74-69

Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας αναβλήθηκε

Μπούκαλη-Γ.Σ. Ιτέας 52-48

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Πρωτέας Λαμίας 58-65

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-22 & 23/10)

ΓΑΣ Άμφισσας-Έσπερος Λαμίας

Απόλλων Λιβαδειάς-Μπούκαλη

Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)

Πρωτέας Λαμίας-Γ.Σ. Ιτέας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μπούκαλη 5 10 321-240 5-0
2 Απόλλων Λιβ. 4 8 292-202 4-0
3 Έσπερος Λαμίας 5 8 320-320 3-2
4 Γ.Σ. Ιτέας 5 7 278-251 2-3
5 Πρωτέας Λαμίας 4 6 249-256 2-2
6 Άτλας Καρπ. 5 6 304-340 1-4
7 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 5 5 209-344 0-5
8 ΓΑΣ Άμφισσας 3 4 140-160 1-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 144
  2. Πλατής (Έσπερος Λαμίας) 124
  3. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 103
  4. Νημάς (Έσπερος Λαμίας) 86
  5. Σαπουντζής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 84
  6. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 81
  7. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 71
  8. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 71
  9. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 69
  10. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 62
  11. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 62
  12. Αναγνωστόπουλος Κ. (Μπούκαλη) 62
  13. Σακκάς (Μπούκαλη) 62
  14. Μίχος (Έσπερος Λαμίας) 57
  15. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 54
  16. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 52
  17. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 50
  18. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 49
  19. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 47
  20. Βαρκούτας (ΓΑΣ Άμφισσας) 46
  21. Καμπάς (Μπούκαλη) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 13
  2. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 10
  3. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 10
  4. Γεωργιάδης (Έσπερος Λαμίας) 5
  5. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 5
  6. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 5
  7. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 5
  8. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  9. Μίχος (Έσπερος Λαμίας) 4
  10. Τσατσαρώνης Αθ. (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  11. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 4
  12. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 4
  13. Σακκάς (Μπούκαλη) 3
  14. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  15. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  16. Ζητουνιάτης (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  17. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας Ακ.) 3

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΑΕΕΠ Χαλκίδας: Χριστουγεννιάτικη γιορτή για τους μικρούς αθλητές! (pics+video)

Παναγιώτης Νικολάου

Σε ένα όμιλο η Α’ ΕΣΚΑΣΕ την αγωνιστική περίοδο 2020-21!

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου 47-24

Παναγιώτης Νικολάου