ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική, 15-16/10)

Το πρωτάθλημα εφήβων που φέτος διεξάγεται σε 5 ομίλους, συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 15-16 Οκτωβρίου με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Αστέρας Αλιβερίου-Α.Σ. Καρυστίας 70-61

Ρεπό: Γ.Σ. Στύρων & Αίας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-30/10)

Γ.Σ. Στύρων-Α.Σ. Καρυστίας

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου & Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αστέρας Αλιβερίου 3 6 216-170 3-0
2 Γ.Σ. Στύρων 3 4 176-186 1-2
3 Αίας Αλιβερίου 3 4 190-218 1-2
4 Α.Σ. Καρυστίας 3 4 193-201 1-2
5 Κονίστρες

*Οι Κονίστρες έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 95
  2. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 73
  3. Βογιατζής (Αστέρας Αλιβερίου) 72
  4. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 68
  5. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 59
  6. Σεφερλής (Αστέρας Αλιβερίου) 54
  7. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 37
  8. Βασιλείου (Αστέρας Αλιβερίου) 34
  9. Τσάλας (Αίας Αλιβερίου) 33
  10. Φεϊζάϊ (Γ.Σ. Στύρων) 32
  11. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 28
  12. Παπακωνσταντίνου (Αστέρας Αλιβερίου) 28

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 9
  2. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 9
  3. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 6
  4. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 5
  5. Βογιατζής (Αστέρας Αλιβερίου) 5
  6. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  7. Μπάνος (Αστέρας Αλιβερίου) 4
  8. Παπακωνσταντίνου (Αστέρας Αλιβερίου) 3
  9. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 3
  10. Λυκούδης (Γ.Σ. Στύρων) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 58-71

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 67-59

ΧΒΑ-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 31-71

ΓΑΣ Βασιλικού-ΧΒΑ (Εξ. αναβ.) 56-36

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-30/10)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας

ΧΒΑ-ΓΑΣ Βασιλικού

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 5 9 428-223 4-1
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 8 307-170 4-0
3 ΓΑΣ Βασιλικού 4 7 260-221 3-1
4 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 5 7 261-333 2-3
5 Απόλλων Χαλκίδας 5 6 264-353 1-4
6 ΧΒΑ 5 5 161-361 0-5

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 112
  2. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 93
  3. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 79
  4. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 79
  5. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 70
  6. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 68
  7. Κούτρας Ρ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 58
  8. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 56
  9. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 55
  10. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 49
  11. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 48
  12. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 44
  13. Αφένδρας (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 41
  14. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 40
  15. Καρκαλής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 39
  16. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 36
  17. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 36
  18. Πρίφτι (ΓΑΣ Βασιλικού) 33
  19. Αποστόλου (ΧΒΑ) 30
  20. Κατσίκι (ΧΒΑ) 30
  21. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 26
  22. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 25
  23. Παπαλιόλιος Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 24
  24. Καπετάνιος (ΓΑΣ Βασιλικού) 23

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  2. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 9
  3. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  4. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 7
  5. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  6. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  7. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 5
  8. Μυτάλας (ΧΒΑ) 5
  9. Καρκαλής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  10. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  11. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  12. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  13. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  14. Καπετάνιος (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  15. Πόνε (ΧΒΑ) 3
  16. Κατσίκι (ΧΒΑ) 3
  17. Μίσχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  18. Μερδίτης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  19. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  20. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  21. Κουταλιανός (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  22. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  23. Αφένδρας (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  24. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  25. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  26. Γκριτζιάς (ΧΒΑ) 2

 

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αίαντας Αυλίδας 73-37

Άρης Θήβας-Ερμής Σχηματαρίου 97-45

Κάδμος-Αλίαρτος 72-70

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-30/10)

Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Κάδμος-Αίαντας Αυλίδας

Ερμής Σχηματαρίου-Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αλίαρτος 5 9 376-254 4-1
2 Κάδμος 5 9 336-285 4-1
3 Πρωτέας Σχημ. 5 9 377-246 4-1
4 Αίαντας Αυλίδας 5 7 261-312 2-3
5 Άρης Θήβας 5 6 312-339 1-4
6 Ερμής Σχημ. 5 5 201-427 0-5

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 157
  2. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 108
  3. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 96
  4. Θεοδώρου (Κάδμος) 92
  5. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 89
  6. Τζανόπουλος Τ. (Αλίαρτος) 88
  7. Μπόκος (Άρης Θήβας) 73
  8. Μπόγρης (Κάδμος) 71
  9. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 70
  10. Χατζηστάμου (Αίαντας Αυλίδας) 67
  11. Σκούμας (Κάδμος) 66
  12. Λαλιώτης (Άρης Θήβας) 54
  13. Αρβανίτης (Αλίαρτος) 52
  14. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 51
  15. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 49
  16. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 46
  17. Αντωνίου (Αλίαρτος) 44
  18. Μπέτα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 37
  19. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 34
  20. Τσιούνης (Ερμής Σχηματαρίου) 31

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 12
  2. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 12
  3. Θεοδώρου (Κάδμος) 9
  4. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 9
  5. Μπόγρης (Κάδμος) 8
  6. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 8
  7. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 7
  8. Τζανόπουλος Ε. (Αλίαρτος) 6
  9. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 6
  10. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 5
  11. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 5
  12. Αρβανίτης (Αλίαρτος) 4
  13. Τζανόπουλος Τ. (Αλίαρτος) 3
  14. Σκούμας (Κάδμος) 3
  15. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  16. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  17. Ντανάσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  18. Αντωνίου (Αλίαρτος) 2
  19. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 2
  20. Αργυρός (Αίαντας Αυλίδας) 2
  21. Ματθαίος (Άρης Θήβας) 2
  22. Σούτας (Άρης Θήβας) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Σύλλας-Κένταυρος Λιβαδειάς 25-63

Λοκρός-Απόλλων Λιβαδειάς 71-52

Άρης Αμφίκλειας-Τελεθριακός 42-52

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-29 & 30/10)

Λοκρός-Κένταυρος Λιβαδειάς

Άρης Αμφίκλειας-Σύλλας

Απόλλων Λιβαδειάς-Τελεθριακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 5 10 315-218 5-0
2 Λοκρός 5 9 303-230 4-1
3 Απόλλων Λιβ. 5 8 330-261 3-2
4 Άρης Αμφίκλειας 5 6 226-310 1-4
5 Σύλλας 5 6 186-291 1-4
6 Τελεθριακός 5 6 233-281 1-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 102
  2. Μπάτσος (Άρης Αμφίκλειας) 91
  3. Ζώγας (Τελεθριακός) 86
  4. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 72
  5. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 69
  6. Τσώνης (Απόλλων Λιβαδειάς) 69
  7. Ανέστης (Λοκρός) 66
  8. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 63
  9. Ζότο (Λοκρός) 59
  10. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 57
  11. Φακίτσας (Σύλλας) 54
  12. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 50
  13. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 43
  14. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 41
  15. Γέρος Κ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 41
  16. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 35
  17. Ζωγράφος (Άρης Αμφίκλειας) 34
  18. Αγκόλλι (Σύλλας) 29
  19. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 13
  2. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 9
  3. Ανέστης (Λοκρός) 8
  4. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 5
  5. Φακίτσας (Σύλλας) 4
  6. Ζώγας (Τελεθριακός) 4
  7. Γέρος Η. (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  8. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 4
  9. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 4
  10. Τριάντης (Σύλλας) 4
  11. Μαρκάκης (Λοκρός) 2
  12. Ζότο (Λοκρός) 2
  13. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  14. Σκοτίδας (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  15. Γέρος Κ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  16. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  17. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  18. Σαββόπουλος (Σύλλας) 2
  19. Κέφος (Άρης Αμφίκλειας) 2

 

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Αναγ. Λαμίας-ΓΑΣ Άμφισσας 71-56

Μπούκαλη-Άτλας Καρπενησίου 74-61

Έσπερος Λαμίας-Πρωτέας Λαμίας 85-47

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-29 & 30/10)

Μπούκαλη-Αναγέννηση Λαμίας

Έσπερος Λαμίας-ΓΑΣ Άμφισσας

Άτλας Καρπενησίου-Πρωτέας Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αναγ. Λαμίας 5 9 315-312 4-1
2 Έσπερος Λαμίας 4 8 324-202 4-0
3 Άτλας Καρπ. 5 6 293-337 1-4
4 ΓΑΣ Άμφισσας 5 6 291-346 1-4
5 Μπούκαλη 3 5 208-183 2-1
6 Πρωτέας Λαμίας 4 5 215-267 1-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 153
  2. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 123
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 120
  4. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 83
  5. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 74
  6. Αγγελόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 73
  7. Κουμπούρας (Αναγ. Λαμίας) 66
  8. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 65
  9. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 59
  10. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 52
  11. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 50
  12. Ζιάκας (Πρωτέας Λαμίας) 49
  13. Αθανασόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 47
  14. Κεφαλάς (Αναγ. Λαμίας) 45
  15. Κωνσταντίνου (ΓΑΣ Άμφισσας) 44
  16. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 41
  17. Σταμούλης (Άτλας Καρπενησίου) 39
  18. Γαλανός (Αναγ. Λαμίας) 38
  19. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 37
  20. Καλαθάς (Αναγ. Λαμίας) 28

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 11
  2. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 10
  3. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 8
  4. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 7
  5. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 7
  6. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 7
  7. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 5
  8. Σταμούλης (Άτλας Καρπενησίου) 4
  9. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 4
  10. Βελέντζας (ΓΑΣ Άμφισσας) 3
  11. Αθανασόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 3
  12. Μήλιος (Πρωτέας Λαμίας) 3
  13. Χαλεπλής (Έσπερος Λαμίας) 2
  14. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 2
  15. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 2
  16. Σπανέας (Πρωτέας Λαμίας) 2
  17. Ζιάκας (Πρωτέας Λαμίας) 2
  18. Τριανταφυλλόπουλος (Άτλας Καρπενησίου) 2
  19. Κοκολόγος Α. (ΓΑΣ Άμφισσας) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Πέρσι… σαν σήμερα (14/12/2020)

eviasports

Πέρσι… σαν σήμερα (13/12/2019)

eviasports

Πέρσι… σαν σήμερα (18/5/2020)

eviasports