ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (4η αγωνιστική, 8-9/10)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα παίδων το Σαββατοκύριακο 8-9 Οκτωβρίου, με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής στους 4 ομίλους της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

Αίας Αλιβερίου-Αστέρας Αλιβερίου 63-31

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 46-31

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Σ. Καρυστίας 43-48

Ρεπό: Γ.Σ. Στύρων

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-15/10)

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΧΒΑ-Γ.Σ. Στύρων

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Σ. Καρυστίας 4 7 199-148 3-1
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 6 190-103 3-0
3 Γ.Σ. Στύρων 3 5 154-145 2-1
4 Αίας Αλιβερίου 3 4 128-165 1-2
5 ΓΑΣ Βασιλικού 2 3 97-75 1-1
6 Αστέρας Αλιβερίου 3 3 79-161 0-3
7 ΧΒΑ 2 2 53-103 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 98
  2. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 52
  3. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 47
  4. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 41
  5. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 41
  6. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 36
  7. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 35
  8. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 30
  9. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 28
  10. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 25
  11. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 24
  12. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 22
  13. Ντόβρος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 21
  14. Βρανόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 20
  15. Καπρέλης (ΧΒΑ) 20
  16. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 11
  2. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 9
  3. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 6
  4. Ρέτσας Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 5
  5. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  6. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  7. Ντόβρος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  8. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  9. Σπανομαρκίδης Στ. (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  10. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  11. Γκαγκόμοιρος (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  12. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  13. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  14. Σαββίδης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  15. Παντζαρίδης (ΧΒΑ) 2
  16. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  17. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 2

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

ΠΑΠΕΛ-ΑΓΕ Χαλκίδας 49-87

Απόλλων Χαλκίδας-Άρης Θήβας 56-38

Κάδμος-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 61-71

Πρωτέας Σχηματαρίου-Ερμής Σχηματαρίου 90-44

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-15/10)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας

Άρης Θήβας-Κάδμος

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ερμής Σχηματαρίου-ΠΑΠΕΛ

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 8 276-190 4-0
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 7 305-150 3-1
3 Άρης Θήβας 4 7 3014-189 3-1
4 Απόλλων Χαλκίδας 4 6 252-182 2-2
5 Κάδμος 3 5 229-157 2-1
6 Πρωτέας Σχηματ. 4 5 200-287 1-3
7 Ερμής Σχηματ. 4 4 149-373 0-4
8 ΠΑΠΕΛ 3 3 96-283 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 86
  2. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 73
  3. Πανάγου (Άρης Θήβας) 60
  4. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 59
  5. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 57
  6. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 56
  7. Σούτας (Άρης Θήβας) 51
  8. Παπαλιόλιος Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 50
  9. Αναστασίου (Κάδμος) 48
  10. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 46
  11. Λώλος (Κάδμος) 44
  12. Θανάσαινας (Κάδμος) 42
  13. Αλεβίζος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 41
  14. Κονοσπύρης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 40
  15. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 38
  16. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 37
  17. Μητσάκης (Απόλλων Χαλκίδας) 37
  18. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  19. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 35
  20. Τσερέπας (Άρης Θήβας) 35

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 7
  2. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 6
  3. Αρβανίτης (Κάδμος) 6
  4. Ευαγγελούλης (Ερμής Σχηματαρίου) 5
  5. Πέππας (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  6. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  7. Καρανάσιος (Κάδμος) 4
  8. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  9. Σούτας (Άρης Θηβας) 3
  10. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  11. Δροσίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  12. Τρίκας (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  13. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  14. Ηλιάδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  15. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 2
  16. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  17. Μπόλκας (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  18. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  19. Παπαδημητρίου (ΠΑΠΕΛ) 2
  20. Βλάχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  21. Μπέλλος (Απόλλων Χαλκίδας) 2

 

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

Τελεθριακός-Λοκρός 44-50

Σύλλας-Ακαδ. Ιστιαίας 42-45

Αλίαρτος-Μαλεσίνα 66-65

Ρεπό: Κένταυρος Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-15/10)

Λοκρός-Σύλλας

Ακαδ. Ιστιαίας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Μαλεσίνα-Τελεθριακός

Ρεπό: Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 3 6 180-134 3-0
2 Λοκρός 3 6 167-133 3-0
3 Τελεθριακός 4 6 210-184 2-2
4 Αλίαρτος 4 6 246-251 2-2
5 Ακαδ. Ιστιαίας 4 5 198-244 1-3
6 Μαλεσίνα 3 4 167-170 1-2
7 Σύλλας 3 3 108-163 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνίου (Αλίαρτος) 132
  2. Τούντας (Μαλεσίνα) 72
  3. Αποστόλου (Τελεθριακός) 64
  4. Μπαλαμούτης Α. (Τελεθριακός) 53
  5. Κασσίκος (Τελεθριακός) 43
  6. Λιγομενίδης (Αλίαρτος) 39
  7. Παπακωνσταντίνου (Τελεθριακός) 37
  8. Γεραγγελής (Λοκρός) 37
  9. Λάζαρης (Αλίαρτος) 35
  10. Δαδίτσιος (Μαλεσίνα) 35
  11. Ζαγκανάς (Ακαδ. Ιστιαίας) 35
  12. Φίκας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 34
  13. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 34
  14. Δράκος (Λοκρός) 33
  15. Ιωάννου (Λοκρός) 32
  16. Τσιαπράκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 31
  17. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 29
  18. Σταυρόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 25
  19. Κολομτσάς (Λοκρός) 24
  20. Δημητρός (Μαλεσίνα) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αντωνίου (Αλίαρτος) 7
  2. Τούντας (Μαλεσίνα) 7
  3. Κασσίκος (Τελεθριακός) 6
  4. Λάζαρης (Αλίαρτος) 5
  5. Κούτρος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 4
  6. Βαρελάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  7. Μιχαλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  8. Μανάκας (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  9. Μαυρούτσικος (Ακαδ. Ιστιαίας) 2
  10. Γεροπαναγιώτου (Τελεθριακός) 2
  11. Τρίκας (Σύλλας) 2
  12. Πρένγκα (Σύλλας) 2
  13. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

Πρωτέας Λαμίας-Έσπερος Λαμίας 61-68

Άτλας Καρπενησίου-Απόλλων Λιβαδειάς 67-80

ΓΑΣ Άμφισσας-Μπούκαλη 49-60

Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 67-22

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-15/10)

Έσπερος Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου

Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας

Μπούκαλη-Γ.Σ. Ιτέας

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Πρωτέας Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Λιβ. 4 8 292-202 4-0
2 Μπούκαλη 4 8 269-192 4-0
3 Γ.Σ. Ιτέας 4 6 230-199 2-2
4 Έσπερος Λαμίας 4 6 246-251 2-2
5 Άτλας Καρπ. 4 5 235-266 1-3
6 Πρωτέας Λαμίας 3 4 184-198 1-2
7 ΓΑΣ Άμφισσας 3 4 140-160 1-2
8 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 4 4 151-279 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 108
  2. Πλατής (Έσπερος Λαμίας) 94
  3. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 81
  4. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 74
  5. Νημάς (Έσπερος Λαμίας) 68
  6. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 62
  7. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 62
  8. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 59
  9. Σαπουντζής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 58
  10. Αναγνωστόπουλος Κ. (Μπούκαλη) 56
  11. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 54
  12. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 53
  13. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 52
  14. Σακκάς (Μπούκαλη) 49
  15. Βαρκούτας (ΓΑΣ Άμφισσας) 46
  16. Μίχος (Έσπερος Λαμίας) 45
  17. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 42
  18. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 42
  19. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 40
  20. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 12
  2. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 10
  3. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 7
  4. Γεωργιάδης (Έσπερος Λαμίας) 5
  5. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  6. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 4
  7. Μίχος (Έσπερος Λαμίας) 4
  8. Γεωργαλής (Άτλας Καρπενησίου) 4
  9. Σακκάς (Μπούκαλη) 3
  10. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  11. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 3
  12. Τσατσαρώνης Αθ. (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  13. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  14. Ζητουνιάτης (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  15. Καρέτσος (Άτλας Καρπενησίου) 3
  16. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  17. Αναγνωστόπουλος Κ. (Μπούκαλη) 2
  18. Κουφοκώστας (Μπούκαλη) 2
  19. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 2
  20. Βελέντζας (ΓΑΣ Άμφισσας) 2
  21. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 2
  22. Κατσιαρής (Άτλας Καρπενησίου) 2
  23. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  24. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας Ακ.) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Αλ. Βατόπουλος: ‘Εξαιρετικά δύσκολο το άνοιγμα του αθλητισμού με τα σημερινά δεδομένα’

eviasports

Πραγματοποιήθηκε στην Αλίαρτο το 3ο All Star Game της ΕΣΚΑΣΕ!

Παναγιώτης Νικολάου

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Έμεινε πίσω από νωρίς! (Ζωγράφου-ΧΒΑ 77-62)

Παναγιώτης Νικολάου