ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ: Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕ Καρύστου 73-79

Με ανατροπή στο σκορ στην τελευταία περίοδο, το Α.Ε. Καρύστου πήρε τη νίκη-πρόκριση μέσα στο Σχηματάρι, επικρατώντας του Πρωτέα σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, με τελικό σκορ 73-79!

Ο Πρωτέας προηγήθηκε με 46-35 στο πρώτο ημίχρονο έχοντας λύσεις στην επίθεση, ενώ διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ και στο 30′ με 60-57.

Στην τελευταία περίοδο το Α.Ε. Καρύστου με πρωταγωνιστή τον Φρουσκλιά που σημείωσε και ένα καθοριστικό τρίποντο προς το τέλος έκανε την ανατροπή και πήρε την πρόκριση με 73-79.

Από τον Πρωτέα ο Χαντζής σημείωσε 18 πόντους και από τους νικητές που πέρασαν στη φάση των ”8” ο Φρουσκλιάς πέτυχε 33.

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Τσάλας Γ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-17, 46-35, 60-57, 73-79.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Σολομωνίδης): Κατσάνης 6 (1), Σαράφογλου, Χαντζής 18 (4), Πανταζής 4, Σταμπούρλος, Αντωνόπουλος 8, Βλαχάκης 9 (3), Λουλακάς 6, Χαρίσης 2, Ευαγγελούλης 10, Χαλάτσης 10 (2).

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου-Ρέτσας): Σφυρίδης, Κατσινόπουλος, Παρασκευόπουλος 12, Καλούδης 13, Καλύβας, Κατσογιάννης 12, Κάππος, Ζέρβας, Φρουσκλιάς 33 (3), Γεωργίου 1, Ντιφαντής 8.

ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: Προοδευτική Λάρυμνας-Σύλλας 54-46

Οι κριτές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (23-25/11)

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 74-80