ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (2η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα εφήβων που φέτος διεξάγεται σε 5 ομίλους, συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 24-25 Σεπτεμβρίου με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και με αρκετές αμφίρροπες αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η Αγωνιστική)

Αστέρας Αλιβερίου-Αίας Αλιβερίου 79-60

Γ.Σ. Στύρων-Κονίστρες 20-0 α.α.

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-2/10)

Αίας Αλιβερίου-Γ.Σ. Στύρων

Κονίστρες-Α.Σ. Καρυστίας

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αστέρας Αλιβερίου 2 4 99-60 2-0
2 Γ.Σ. Στύρων 2 3 79-61 1-1
3 Α.Σ. Καρυστίας 1 2 61-59 1-0
4 Αίας Αλιβερίου 1 1 60-79 0-1
5 Κονίστρες 2 0 0-40 0-2

*Οι Κονίστρες έχουν δύο μηδενισμούς. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 39
  2. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 29
  3. Σεφερλής (Αστέρας Αλιβερίου) 27
  4. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 19
  5. Βογιατζής (Αστέρας Αλιβερίου) 18
  6. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 17
  7. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 11
  8. Τσάλας (Αίας Αλιβερίου) 9

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 3
  2. Βογιατζής (Αστέρας Αλιβερίου) 2
  3. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 2
  4. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  5. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  6. Καραμπουρνιώτης (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  7. Παπακωνσταντίνου (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  8. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η Αγωνιστική)

ΧΒΑ-Απόλλων Χαλκίδας 35-67

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 88-60

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 82-43

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-2/10)

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 4 165-81 2-0
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 2 4 176-95 2-0
3 Απόλλων Χαλκίδας 2 3 105-118 1-1
4 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 2 2 78-170 0-2
5 ΓΑΣ Βασιλικού 1 1 60-88 0-1
6 ΧΒΑ 1 1 35-67 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 71
  2. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 38
  3. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 37
  4. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 31
  5. Κούτρας Ρ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 30
  6. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 28
  7. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 28
  8. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 23
  9. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  10. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 20
  11. Καρκαλής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 19
  12. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  2. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  3. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  4. Καρκαλής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  5. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  6. Μίσχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  7. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  8. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  9. Κουταλιανός (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  10. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  11. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η Αγωνιστική)

Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου 65-67

Ερμής Σχηματαρίου-Αίαντας Αυλίδας 40-70

Άρης Θήβας-Αλίαρτος 43-70

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-2/10)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Ερμής Σχηματαρίου

Αίαντας Αυλίδας-Αλίαρτος

Άρης Θήβας-Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αλίαρτος 2 4 167-87 2-0
2 Πρωτέας Σχημ. 2 4 147-115 2-0
3 Κάδμος 2 3 125-115 1-1
4 Αίαντας Αυλίδας 2 3 118-100 1-1
5 Άρης Θήβας 2 2 93-150 0-2
6 Ερμής Σχημ. 2 2 84-177 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 60
  2. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 44
  3. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 44
  4. Χατζηστάμου (Αίαντας Αυλίδας) 36
  5. Μπόγρης (Κάδμος) 32
  6. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 32
  7. Θεοδώρου (Κάδμος) 31
  8. Αντωνίου (Αλίαρτος) 31
  9. Τζανόπουλος Τ. (Αλίαρτος) 28
  10. Μπόκος (Άρης Θήβας) 28
  11. Σκούμας (Κάδμος) 26
  12. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 25
  13. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 23
  14. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 22
  15. Τσιούνης (Ερμής Σχηματαρίου) 19
  16. Λαλιώτης (Άρης Θήβας) 19
  17. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 18
  18. Αρβανίτης (Αλίαρτος) 18
  19. Μπελιάς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 6
  2. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 5
  3. Μπόγρης (Κάδμος) 4
  4. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 4
  5. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  6. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 3
  7. Θεοδώρου (Κάδμος) 2
  8. Τζανόπουλος Ε. (Αλίαρτος) 2
  9. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  10. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  11. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 2
  12. Ματθαίος (Άρης Θήβας) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η Αγωνιστική)

Άρης Αμφίκλειας-Κένταυρος Λιβαδειάς 40-73

Απόλλων Λιβαδειάς-Σύλλας 68-36

Λοκρός-Τελεθριακός 60-46

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-2/10)

Κένταυρος Λιβαδειάς-Απόλλων Λιβαδειάς

Σύλλας-Τελεθριακός

Λοκρός-Άρης Αμφίκλειας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Λιβ. 2 4 142-83 2-0
2 Κένταυρος Λιβ. 2 4 132-88 2-0
3 Λοκρός 2 3 108-105 1-1
4 Άρης Αμφίκλειας 2 3 92-123 1-1
5 Σύλλας 2 2 86-120 0-2
6 Τελεθριακός 2 2 93-134 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ζώγας (Τελεθριακός) 41
  2. Ζότο (Λοκρός) 38
  3. Μπάτσος (Άρης Αμφίκλειας) 37
  4. Φακίτσας (Σύλλας) 37
  5. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 34
  6. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 33
  7. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  8. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 31
  9. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 24
  10. Ανέστης (Λοκρός) 22
  11. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 21
  12. Γέρος Κ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 8
  2. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  3. Γέρος Η. (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  4. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 3
  5. Ζώγας (Τελεθριακός) 3
  6. Φακίτσας (Σύλλας) 3
  7. Ανέστης (Λοκρός) 3
  8. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  9. Ζότο (Λοκρός) 2

 

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η Αγωνιστική)

Έσπερος Λαμίας-Αναγ. Λαμίας 80-45

Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας 63-54

Μπούκαλη-Πρωτέας Λαμίας αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-2/10)

Άτλας Καρπενησίου-Αναγέννηση Λαμίας

ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Λαμίας

Μπούκαλη-Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Έσπερος Λαμίας 2 4 158-104 2-0
2 Άτλας Καρπ. 2 3 114-113 1-1
3 Αναγ. Λαμίας 2 3 105-139 1-1
4 Πρωτέας Λαμίας 1 2 59-51 1-0
5 ΓΑΣ Άμφισσας 2 2 113-141 0-2
6 Μπούκαλη 1 1 59-60 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 72
  2. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 67
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 54
  4. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 39
  5. Κουμπούρας (Αναγ. Λαμίας) 27
  6. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 23
  7. Αγγελόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 21
  8. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 20
  9. Σταμούλης (Άτλας Καρπενησίου) 20
  10. Αθανασόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 18
  11. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 9
  2. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 3
  3. Σταμούλης (Άτλας Καρπενησίου) 3
  4. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 3
  5. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 2
  6. Χαλεπλής (Έσπερος Λαμίας) 2
  7. Αθανασόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 2
  8. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΓΕ Χαλκίδας-Αίαντας Αυλίδας 97-47

Παναγιώτης Νικολάου

Βράβευσε τον Τάσο Κόντο η Ερέτρια!

Παναγιώτης Νικολάου

Πέρσι… σαν σήμερα (15/10/2021)

eviasports