Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (27/9/2020): ΑΟ Χαλκίς-Όλυμπος Γυμνού 8-1 (photos+video)

Ο ΑΟ Χαλκίς κέρδισε με 8-1 τον Όλυμπο Γυμνού, στην πρεμιέρα της α’ τοπικής κατηγορίας Εύβοιας.

Στο τρίτο λεπτό οι ‘νεραντζούρι’ άνοιξαν το σκορ με τελική προσπάθεια από κοντά του Κωνσταντάγκα, ενώ στο 40′ ο Λούκας με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, που ενδιάμεσα είχαν και άλλες καλές στιγμές για να σκοράρουν. Τρία λεπτά μετά ο Κωνσταντάγκας με πλασέ έκανε το 3-0, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Στο 54′ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με πέναλτι του Ντουλελλάρι, όμως στο επόμενο λεπτό και πάλι με πέναλτι -που εκτέλεσε ο Καραχάλιος- έγινε το 4-1. Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Ρουμπής του Ολύμπου. Ο Κωνσταντάγκας με κεφαλιά έκανε το 5-1 στο 57′ και στο 71′ έγινε το 6-1 με προβολή του Χαλιώτη, ο οποίος σημείωσε και το έβδομο γκολ του ΑΟΧ, στο 79′, με μακρινό σουτ. Στο 86′ ο Μακρής ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Ρέτσας-Μπακατσέλος.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 55′ Ρουμπής.

ΓΚΟΛ: 3′ & 43′ & 57′ Κωνσταντάγκας, 40′ Λούκας, 55′ Καραχάλιος, 62′ & 71′ Χαλιώτης, 86′ Μακρής-54′ Ντουλελλάρι.

ΑΟ Χαλκίς (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς (61′ Τόλης), Τσούτης, Πάλλης (61′ Χαλιώτης), Καραχάλιος (76′ Βουρδάνος), Κωνσταντάγκας (67′ Μακρής), Λούκας (76′ Θανάσης), Παλαιολόγος.

Όλυμπος Γυμνού (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Γιαννούλης, Μπαρώτας (66′ Αργύρης), Κοντογιάννης, Σακκής (69′ Μιχελής), Θ. Μωραΐτης, Τσουμάνης (60′ Παρασκευάς), Ζουρμπουλής, Φτούλης, Ντουλελλάρι (69′ Ρόγκας), Κοτρογιάννης, Σταματούκος (46′ Ρουμπής).

Δείτε τις φωτογραφίες του Μιχάλη Πράσινου απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-Αστέρας Βατώντα 2-1