ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (2η Αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα κορασίδων με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής που έγινε το Σαββατοκύριακο 24-25 Σεπτεμβρίου.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΓΑΣ Βασιλικού 43-32

Απόλλων Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου 42-25

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 76-24

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-1/10)

ΓΑΣ Βασιλικού-Απόλλων Χαλκίδας

Αίας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 4 109-56 2-0
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 2 4 96-54 2-0
3 Απόλλων Χαλκίδας 1 2 1-0 42-25
4 Αίας Αλιβερίου 2 2 47-95 0-2
5 Αστέρας Αλιβερίου 1 1 32-33 0-1
6 ΓΑΣ Βασιλικού 1 1 32-43 0-1
7 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 1 24-76 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 45
  2. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 32
  3. Καλογήρου (Αίας Αλιβερίου) 24
  4. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 23
  5. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 19
  6. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 19
  7. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 19
  8. Καλαμακίδη (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  9. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  10. Μήτρογλου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 13
  11. Μουργιά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 13
  12. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 12
  13. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 12
  14. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 11
  15. Πέππα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  2. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  3. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  4. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)

Σύλλας-ΓΑΣ Άμφισσας 17-68

Άρης Θήβας-Έσπερος Λαμίας 50-53

Κάδμος-Άρης Θήβας (εξ. αν.) 50-42

Ρεπό: Κάδμος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-1/10)

ΓΑΣ Άμφισσας-Άρης Θήβας

Κάδμος-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Έσπερος Λαμίας 2 4 116-84 2-0
2 ΓΑΣ Άμφισσας 1 2 68-17 1-0
3 Κάδμος 1 2 50-42 1-0
4 Άρης Θήβας 2 2 92-103 0-2
5 Σύλλας 2 2 51-131 0-2
6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 68
  2. Τσαφόγιαννου Κ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 34
  3. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 32
  4. Τσικνή (ΓΑΣ Άμφισσας) 28
  5. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 25
  6. Μαστάϊ (Σύλλας) 20
  7. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 18
  8. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 17
  9. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 15
  10. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 15
  11. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 12
  12. Σκούμα (Κάδμος) 11
  13. Παπασταμάτη (Σύλλας) 10

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 4
  2. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 4
  3. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 3
  4. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 3
  5. Μαστάϊ (Σύλλας) 3
  6. Βασίλα (Σύλλας) 2
  7. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 1
  8. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  9. Κοντογιάννη (Σύλλας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΓΣ Ιτέας-ΑΕ Καρύστου 70-65

Κώστας Λαγός

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίας Αλιβερίου-Πρωτέας Σχημ. 40-50

Παναγιώτης Νικολάου

Τουρνουά ‘Γ. Τσομάκας’: Το πήρε ο Πρωτέας! (Νίκησε τον Αστ. Αλιβερίου 76-54)

Παναγιώτης Νικολάου