EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Όλυμπος Γυμνού-Καλοχώρι/Παντείχι 2-1 (photos)

Ο Όλυμπος Γυμνού επικράτησε 2-1 του Καλοχωρίου/Παντειχίου, στην πρεμιέρα του ομίλου του νότου της Β’ Τοπικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με κεφαλιά του Ρουμπή, με τις δυο ομάδες να έχουν στο πρώτο μέρος ευκαιρίες. Στο τρίτο λεπτό της επανάληψης η ομάδα του Γυμνού διπλασίασε τα τέρματα της, όταν Τσούμαρης τροφοδότησε τον Μωραΐτη και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο ΑΟΚΠ τέσσερα λεπτά ξαναμπήκε στο ματς, αφού ο Ντούρμας μείωσε 2-1, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να κυνηγήσουν ως το τέλος την ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωνστάντιος/Παππάς-Λειβαδιτάκης.

ΓΚΟΛ: 12′ Ρουμπής, 48′ Μωραΐτης-52′ Ντούρμας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιάννης Φούρλης): Δεληγιάννης, Ρόγκας, Κουσερής, Καρκαλής, Κοκκάλας, Μωραΐτης, Τσούμαρης, Χ. Ζιζόλι, Ρουμπής, Μπαρώτας, Πουλιπούλης. (Κοντογιάννης, Μητρολιός, Κιμουλιάτης, Γιαννούλης, Παρασκευάς, Μακρύγιαννης, Ματέο, Μακρής).

ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ (Αντώνης Καπνίσης): Αλωπούδης, Χασανάι, Ντασιώτης, Καραμπάς, Τρίκας, Κραβαρίτης, Ντούρμας, Παπαχρήστος, Μ. Αποστόλου, Κονόμι, Ευσταθίου. (Παναγιάρης, Μ. Καραμπάς, Τσάρτογλου).

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Ρεπορτάζ & φωτογραφίες: Τάσος Ζαχαριάς

Γ. Κυριακού: ‘Καταφέραμε να κερδίσουμε έναν ισάξιο αντίπαλο’