ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα εφήβων που φέτος διεξάγεται σε 5 ομίλους, με αρκετούς αγώνες να κρίνονται στις λεπτομέρειες!

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η Αγωνιστική)

Α.Σ. Καρυστίας-Γ.Σ. Στύρων 61-59

Κονίστρες-Αστέρας Αλιβερίου 0-20 α.α.

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-25/9)

Αστέρας Αλιβερίου-Αίας Αλιβερίου

Γ.Σ. Στύρων-Κονίστρες

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Σ. Καρυστίας 1 2 61-59 1-0
2 Αστέρας Αλιβερίου 1 2 20-0 1-0
3 Γ.Σ. Στύρων 1 1 59-61 0-1
4 Κονίστρες 1 0 0-20 0-1
5 Αίας Αλιβερίου

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 39
  2. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 19
  3. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 17
  4. Φιλιππίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  5. Καραμπουρνιώτης (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  6. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  7. Μασταλούδης (Γ.Σ. Στύρων) 4
  8. Φεϊζάϊ (Γ.Σ. Στύρων) 4

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 3
  2. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  3. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  4. Καραμπουρνιώτης (Α.Σ. Καρυστίας) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η Αγωνιστική)

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 38-83

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας 35-88

ΓΑΣ Βασιλικού-ΧΒΑ αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-25/9)

ΧΒΑ-Απόλλων Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 88-35 1-0
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 2 83-38 1-0
3 Απόλλων Χαλκίδας 1 1 38-83 0-1
4 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 1 1 35-88 0-1
5 ΓΑΣ Βασιλικού
6 ΧΒΑ

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 46
  2. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 24
  3. Κούτρας Ρ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 24
  4. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 20
  5. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 12
  6. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 12
  7. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11
  8. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 9
  9. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 8
  10. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  11. Αφένδρας (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 7

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  2. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  3. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  4. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  5. Σαββίδης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  6. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  7. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  8. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  9. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  10. Αφένδρας (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η Αγωνιστική)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Άρης Θήβας 80-50

Αίαντας Αυλίδας-Κάδμος 48-60

Αλίαρτος-Ερμής Σχηματαρίου 97-44

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-25/9)

Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ερμής Σχηματαρίου-Αίαντας Αυλίδας

Άρης Θήβας-Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αλίαρτος 1 2 97-44 1-0
2 Πρωτέας Σχημ. 1 2 80-50 1-0
3 Κάδμος 1 2 60-48 1-0
4 Αίαντας Αυλίδας 1 1 48-60 0-1
5 Άρης Θήβας 1 1 50-80 0-1
6 Ερμής Σχημ. 1 1 44-97 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 35
  2. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 21
  3. Μπόκος (Άρης Θήβας) 18
  4. Θεοδώρου (Κάδμος) 17
  5. Κουμαρτζάκης Κ. (Αίαντας Αυλίδας) 17
  6. Αντωνίου (Αλίαρτος) 15
  7. Αρβανίτης (Αλίαρτος) 14
  8. Μπόγρης (Κάδμος) 14
  9. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 13
  10. Τζανόπουλος Ι. (Αλίαρτος) 13
  11. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 13
  12. Μπέτα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 12
  13. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 12
  14. Κοβός (Αλίαρτος) 12
  15. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 12
  16. Λαλιώτης (Άρης Θήβας) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 4
  2. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 4
  3. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  4. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 2
  5. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 2
  6. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  7. Θεοδώρου (Κάδμος) 2
  8. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 2
  9. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  10. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 1
  11. Τζανόπουλος Κ. (Αλίαρτος) 1
  12. Κοβός (Αλίαρτος) 1
  13. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 1
  14. Τσιούνης (Ερμής Σχηματαρίου) 1
  15. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 1

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η Αγωνιστική)

Τελεθριακός-Απόλλων Λιβαδειάς 47-74

Κένταυρος Λιβαδειάς-Λοκρός 59-48

Σύλλας-Άρης Αμφίκλειας 50-52

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-25/9)

Άρης Αμφίκλειας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Απόλλων Λιβαδειάς-Σύλλας

Λοκρός-Τελεθριακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Λιβ. 1 2 74-47 1-0
2 Κένταυρος Λιβ. 1 2 59-48 1-0
3 Άρης Αμφίκλειας 1 2 52-50 1-0
4 Σύλλας 1 1 50-52 0-1
5 Λοκρός 1 1 48-59 0-1
6 Τελεθριακός 1 1 47-74 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ζώγας (Τελεθριακός) 26
  2. Φακίτσας (Σύλλας) 25
  3. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 20
  4. Μπάτσος (Άρης Αμφίκλειας) 19
  5. Πιπίνης (Απόλλων Λιβαδειάς) 18
  6. Ζότο (Λοκρός) 16
  7. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 15
  8. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 13
  9. Ανέστης (Λοκρός) 13
  10. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 13
  11. Τσώνης (Απόλλων Λιβαδειάς) 12
  12. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 11
  13. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 11
  14. Γέρος Κ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 5
  2. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 3
  3. Φακίτσας (Σύλλας) 3
  4. Ανέστης (Λοκρός) 2
  5. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  6. Γέρος Η. (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  7. Ζώγας (Τελεθριακός) 2
  8. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 1
  9. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 1
  10. Σαρίδης (Απολλων Λιαβαδειάς) 1
  11. Γέρος Κ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  12. Χλωμίσιος (Άρης Αμφίκλειας) 1
  13.  Κέφος (Άρης Αμφίκλειας) 1
  14. Μπάτσος (Άρης Αμφίκλειας) 1
  15. Πρένγκα (Σύλλας) 1

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η Αγωνιστική)

ΓΑΣ Άμφισσας-Έσπερος Λαμίας 59-78

Πρωτέας Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου 59-51

Αναγ. Λαμίας-Μπούκαλη 60-59

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-25/9)

Έσπερος Λαμίας-Αναγ. Λαμίας

Άτλας Καρπενησίου-ΓΑΣ Άμφισσας

Μπούκαλη-Πρωτέας Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Έσπερος Λαμίας 1 2 78-59 1-0
2 Πρωτέας Λαμίας 1 2 59-51 1-0
3 Αναγ. Λαμίας 1 2 60-59 1-0
4 Μπούκαλη 1 1 59-60 0-1
5 Άτλας Καρπ. 1 1 51-59 0-1
6 ΓΑΣ Άμφισσας 1 1 59-78 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 32
  2. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 29
  3. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 29
  4. Αγγελοπουλος (Αναγ. Λαμίας) 21
  5. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 20
  6. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 20
  7. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 17
  8. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 14
  9. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 12
  10. Ζιάκας (Πρωτέας Λαμίας) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 4
  2. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 2
  3. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 2
  4. Αθανασόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 1
  5. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 1
  6. Βελέντζας (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  7. Κωνσταντίνου (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  8. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  9. Παναγιωτόπουλος (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  10. Παπαγεωργίου Ν. (Μπούκαλη) 1
  11. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 1
  12. Μήλιος (Πρωτέας Λαμίας) 1
  13. Ζιάκας (Πρωτέας Λαμίας) 1
  14. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 1
  15. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 1
  16. Τριανταφυλλόπουλος (Άτλας Καρπενησίου) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Λ. Αυγενάκης: Συνεδρίαση λοιμωξιολόγων για επανέναρξη ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων

eviasports

Ανακοίνωσε Παπαϊωσήφ η Α.Ε. Καρύστου!

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 45-22

Παναγιώτης Νικολάου