ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (1η Αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα κορασίδων για την αγωνιστική περίοδο 2022-23, με την κατηγορία να διεξάγεται φέτος σε δύο ομίλους.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Αίας Αλιβερίου-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 22-53

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 32-33

ΑΓΕ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας αναβλήθηκε

Ρεπό: ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-24 & 25/9)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΓΑΣ Βασιλικού

Απόλλων Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 1 2 53-22 1-0
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 2 33-32 1-0
3 Αστέρας Αλιβερίου 1 1 32-33 0-1
4 Αίας Αλιβερίου 1 1 22-53 0-1
5 ΑΓΕ Χαλκίδας
6 Απόλλων Χαλκίδας
7 ΓΑΣ Βασιλικού

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Λαμπάκη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 18
  2. Μουρατίδη Ε. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 16
  3. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 14
  4. Κατρακάζου Μ.Ι. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 10
  5. Σαμαντά (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10
  6. Πέππα Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 10
  7. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 9
  8. Πέππα Σ. (Αστέρας Αλιβερίου) 8

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Έσπερος Λαμίας-Σύλλας 63-34

Κάδμος-Άρης Θήβας αναβλήθηκε

Ρεπό: ΓΑΣ Άμφισσας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-24&25/9)

Σύλλας-ΓΑΣ Άμφισσας

Άρης Θήβας-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Έσπερος Λαμίας 1 2 63-34 1-0
2 Σύλλας 1 1 34-63 0-1
3 Κάδμος
4 Άρης Θήβας
5 ΓΑΣ Άμφισσας
6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 19
  2. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 15
  3. Μαστάϊ (Σύλλας) 14
  4. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 11
  5. Παπασταμάτη (Σύλλας) 9
  6. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 7
  7. Τζουβάρα (Έσπερος Λαμίας) 7

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 3
  2. Μαστάϊ (Σύλλας) 3
  3. Βασίλα Ευστ. (Σύλλας) 2
  4. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 1
  5. Λούβαρη (Έσπερος Λαμίας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ενιαία μεταγραφική περίοδος από 15/7 ως 30/8!

Κώστας Λαγός

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Ε’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαλεσίνα-Τελεθριακός 33-52

Παναγιώτης Νικολάου

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σύλλας-Προοδευτική Λάρυμνας 82-80

Παναγιώτης Νικολάου