ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ): Τελεθριακός-Απόλλων Λιβαδειάς 47-74

Ο Απόλλων Λιβαδειάς ξεκίνησε με νίκη το πρωτάθλημα εφήβων, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Τελεθριακού με τελικό σκορ 74-47.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν επαφή με το σκορ (11-17 και 23-35), αλλά ο Απόλλων ήταν σαφώς καλύτερος και με εξαιρετική άμυνα στη γ’ περίοδο ξέφυγε στο σκορ με 31-57 για να επικρατήσει τελικά με 47-74, παίρνοντας πόντους από τους περισσότερους παίκτες του.

Από τον Τελεθριακό πρώτος σκόρερ ήταν ο Ζώγας με 26 πόντους ακι από τον Απόλλωνα Λιβαδειάς ο Πιπίνης με 18 πόντους.

Διαιτητής: Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-17, 23-35, 31-57, 47-74.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Ραχιώτη): Νησίδης Σ.Ε., Κοντζιάς 2, Παπακωνσσταντίνου 2, Θεοδώρου 11, Νησίδης Ε.Κ., Μπαλαμούτης, Ζώγας 26 (2), Κοντογιάννης 4, Μιχαηλίδης 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος-Κατσής): Σαρίδης 7 (1), Σκοτίδας, Ματθαίου 8, Γέρος Κ. 10 (1), Πιπίνης 18, Τσώνης 12, Κρίκος 4, Ζητουνιάτης 1, Κεράστας, Κατσής 6, Γιαννούλης, Γέρος Η. 8 (2).

Πηγή: stereabasket.gr

Τέλος ο Γ. Βελισσαράκος από την ΑΓΕ Χαλκίδας!

Τη Δευτέρα 29/6 η έναρξη στο 6ο Summer Basketball Camp της ΑΕΕΠ Χαλκίδας!