EVIASPORTS ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Κλήρωση U-21: Οι όμιλοι για ΑΓΕ Χαλκίδας & Αίαντα Αυλίδας

Με τη συμμετοχή 66 Σωματείων θα διεξαχθεί για πρώτη φορά την αγωνιστική περίοδο 2022-23 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών (U-21).

Από την ΕΣΚΑΣΕ έχουν δηλώσει συμμετοχή οι ομάδες ΑΓΕ Χαλκίδας, Αίαντας Αυλίδας, Πρωτέας Σχηματαρίου, που τοποθετήθηκαν σε τρεις διαφορετικούς ομίλους του Νότου.

Συνολικά, έχουν καταρτιστεί 4 όμιλοι για τον Βορρά και 4 όμιλοι για τον Νότο. Η έναρξη του πρωταθλήματος έχει οριστεί για τις 19/10/2022.

Οι κληρώσεις για τις Φάσεις Α΄, Β΄ και Γ΄ των αγώνων των ομίλων θα πραγματοποιηθούν στα γραφεία της ΕΟΚ στην Αθήνα (ΟΑΚΑ) στις 20/9/2022 και ώρα 13.00, ενώ η κλήρωση του Final Four θα οριστεί σε χρόνο που θα ορίσει το ΔΣ της ΕΟΚ.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

ΝΟΤΟΣ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΓΕ Χαλκίδος  

2. ΓΣ Κορωπίου

3. ΓΑΟ Κουκουβάουνων

4. ΑΕ Ν. Κηφισιάς

5. ΑΟ Αγ. Νικολάου Παλλήνης

6. Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών

7. ΓΣ Γλυκών Νερών

8. Εκπαιδευτήρια Πλάτων

9. ΑΟ Άρης Πετρούπολης

 

ΝΟΤΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

1. Πρωτέας Σχηματαρίου

2. ΑΟ Τρίτων

3. Eurohoops Academy Λεόντειος

4. Πανιώνιος ΓΣΣ

5. Προοδευτική Νεολαία

6. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

7. ΓΣ Περιστερίου

8. ΑΟ Καρέα

9. ΚΟ Χολαργού

 

ΝΟΤΟΣ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΜΣ Ολυμπία Αργολίδας

2. Ενωση Ιλίου/Εύνικος

3. Πανελλήνιος ΓΣ

4. ΓΣ Αγ. Αναργύρων

5. Northeast 21*

6. ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου

7. ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου

8. ΑΓΣ Οίον Αγ. Στεφάνου

9. ΓΑΣ Κορυδαλλός Πήγασος

 

ΝΟΤΟΣ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

1. Αίαντας Αυλίδας

2. Κύμη/Ανάδραση Λαυρίου

3. ΓΣ Περάματος Ερμής

4. ΓΣ Κηφισιάς

5. ΔΑΣ Δραπετσώνας

6. South BC Αλίμου

7. ΑΟ Φιλοθέης

8. Ίκαρος Καλ./Μίλων

9. ΑΟΝΑ Αργυρούπολης

*Northest 21:  ΚΑΠ – ΑΟ Κρόνος Γέρακα – ΑΟΚ Ακαδημία Αθηνών – ΑΣ Ολυμπιάδα Παπάγου   

 

ΒΟΡΡΑΣ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 

1. ΠΑΣ Γιάννινα

2. Βίκος ΑΣΙ

3. Ιόνιος ΑΣ

4. ΑΣΙ Αστράκα

5. ΠΣ Τρικάλων

6. Σύμπραξη ΕΣΚΑΗ *

 

ΒΟΡΡΑΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ 

1. ΚΑΟΧ Πευκοχωρίου/Διγενής Λακκώματος

2. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

3. ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά

4. ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικό

5. ΑΠΟ Θερμαϊκός Θέρμης

6. ΓΣ Μέγας Αλέξανδρος

7. ΑΕΣ Μετεώρων Πολίχνης

8. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

 

ΒΟΡΡΑΣ 3ος ΟΜΙΛΟΣ 

1. ΑΣ Κένταυρος Καλλικράτειας

2. ΜΑΠΟ Κεραυνός Ωραιοκάστρου

3. ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός

4. ΜΕΝΤ

5. ΜΑΣ Αετός

6. ΑΕΣΝ Μ. Αλέξανδρος Εχέδωρου

7. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

8. ΠΣ Ευκαρπίας

 

ΒΟΡΡΑΣ 4ος ΟΜΙΛΟΣ 

1 ΓΣ Ίκαροι Σερρών**

2. ΑΣ Αετός Φιλύρου

3. ΑΣ Όλυμπος Ελ. Κορ. Ευόσμου

4. ΑΣ Αετοί Πολίχνης

5. ΧΑΝΘ

6. Σταυρούπολη ΕΚ

7. Ελληνική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης

8. ΑΣ Ασβεστοχωρίου Θεσσαλονίκης

*Σύμπραξη ΕΣΚΑΗ:  ΑΣΠ Προμηθέας – ΑΟ Αίολος Αγυιάς – ΑΣ Απόλλων Πατρών – ΑΟ Γλαύκος – Έσπερος ΑΟΠΑ

**ΓΣ Ίκαροι Σερρών:  ΓΣ Σερρών 2017 – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Σ. Νικολάου: ‘Δεσμεύομαι να παραμείνω με αυτή τη διοίκηση, εάν το θέλει’

Κώστας Λαγός

DERNEKI (ΜΗ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Γουίνι-Δεν τη δίνω 7-4

Κώστας Λαγός

Κ17 ΕΠΣΕ: Απονομή κυπέλλου πρωταθλητή στην Προποντίδα (video)

Χρήστος Σεφερλής