EVIASPORTS.GR ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΣΤΙΒΟΣ

Ευβοϊκός ΓΑΣ: Θερινή Ημερίδα Μνήμης (photos)

Ο Ευβοϊκός ΓΑΣ διοργάνωσε -σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας- Θερινή Ημερίδα Μνήμης αφιερωμένη στους αείμνηστους αθλητές στίβου Γιώργο Δεληγιάννη, Κώστα Μακρή, Γιάννη Μαρίνο, Γιώργο Γιαννέλη, την Πέμπτη 16/6, στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας.

Στους αγώνες, που διεξήχθησαν με επιτυχία, συμμετείχαν περισσότεροι από 350 αθλητές και αθλήτριες από Εύβοια-Στερεά Ελλάδα και Αθήνα. Παρευρέθηκαν πρωταθλητές και πρωταθλήτριες του παρελθόντος (συμμετέχοντας και σε κούρσες επίδειξης άνευ συναγωνισμού, προς το τέλος του προγράμματος των αγώνων) αλλά και μέλη οικογενειών των εκλιπόντων αθλητών, που έκαναν βραβεύσεις σε αγωνίσματα. Συγκεκριμένα το παρών έδωσαν οι Σπύρος Βασδέκης, Άγγελος Παυλακάκης, Κατερίνα Κόφφα, Αλέξης Αλεξόπουλος, Βενετία Χατζηιωάννου, Όλγα Τριανταφύλλου, Δημήτρης Δεμερτζής, Ντίνος Μπουλούκος, Τάσος Ντάρλας, Απόστολος Γλωσσιώτης, Πέτρος Γαραντζόγιαννης, Φώτης Γκούνης, Γιώργος Μαυρομμάτης, Θανάσης Παπανδρέου, Άκης Ταρνανάς, Βασίλης Γκάγκαρης, Νίκος Σφυρόπουλος, Ευθύμης Κατσικαντάμης, Λευτέρης Γιαννέλης, Λάμπρος  Στάμου, Γιώργος Βεντούρης, Γιώργος Σταθόπουλος, Τάσος Αλαφάκης, Στάθης Ντόκος, Μαριάνθη Κατσίκη, Μαρίνα Σμυρνάκη, Ειρήνη Τόγκου, Τάκης Μανωλόπουλος, Κώστας Μαρκόπουλος. Την προσπάθεια της διοργάνωσης στήριξε ο πρώην πρόεδρος ΕΑΣ και μέλος του ΔΣ του ΣΕΓΑΣ Κώστας Ευθυμιάδης.

Αναλυτικά η πρώτη τριάδα σε κάθε αγώνισμα:

200μ Ανδρών (ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)

1ος ΛΑΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 22,71΄΄

2ος ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 23,14’’

3ος ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 25,34΄΄

 

200μ εμπόδια αγοριών (ΜΑΚΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ)

1ος ΣΚΟΥΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 27.86΄΄

2ος ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 29.02΄΄

3ος ΚΑΔΔΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 29.73΄΄

 

400Μ ΑΝΔΡΩΝ (ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ)

1ος ΤΑΡΚΟΦΣΚΙ ΜΑΡΙΟΥΣ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 52,77΄΄

2ος ΠΑΠΑΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 53,33΄΄

3ος ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ-ΚΑΡΤΕΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 54,08΄΄

 

ΣΦΑΙΡΑ Κ18 ( ΓΙΑΝΝΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)

1ος ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 11.71Μ

2ος ΦΡΑΓΓΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 11.10Μ

 

200μ Γυναικών

1η ΠΑΠΠΑ ΒΑΣΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 27.25΄΄

2η  ΤΣΕΚΟΥΡΑ ΜΑΡΙΝΑ Γ.Σ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ  30.60΄΄

3η ΠΑΠΑΙΩΝΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 30.63

 

200μ εμπόδια κοριτσιών

1η ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 31.94΄΄

2η ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 32.99΄΄

3η ΡΗΓΑ ΜΑΡΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 39.75΄΄

 

80μ Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΜΕΛΑΤΟΥ ΙΣΜΗΝΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 10,85΄΄

2η ΘΩΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 10.86΄΄

3η ΚΑΡΑΜΠΕΤΙΑΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 11,78

 

80μ Κ16 ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΓΚΕΚΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 10.02΄΄

2ος ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10.33΄΄

3ος ΜΗΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 10.48΄΄

 

ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ Κ16 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΑΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 12,95Μ

2η ΛΑΜΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 11.85Μ

3η ΓΙΓΑ ΑΡΥΡΩ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 11.59Μ

 

60 Κ14 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.55΄΄

2η ΠΑΠΑΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 8,71΄΄

3η ΓΚΑΡΑ ΜΑΡΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.79΄΄

 

60Μ Κ14 ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7.98΄΄

2ος ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.29΄΄

3ος ΓΕΛΕΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 8.45’’

 

ΣΦΑΙΡΑ Κ16

1ος ΑΣΛΑΜΑΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  Α.Σ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ 11.30Μ

2ος ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Α.Σ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ 10.08Μ

3ος  ΤΣΑΜΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΘΛ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9.31Μ

 

50 Κ12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΒΛΑΧΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 7,67΄΄

2η ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 7,70΄΄

3η ΠΑΤΣΑΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΓΟΠ ΠΑΛΑΣΚΑΣ 7,76

 

50 Κ12 ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 7,44΄΄

2ος ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ 7,89’’

3ος ΓΚΕΛΕΣΤΑΘΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 7,91΄΄

 

50 ΕΜΠΟΔΙΑ Κ12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΚΙΟΥΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 9,64΄΄

2η ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗ ΡΑΦΑΕΛΑ ΑΘΛ. ΑΚΑΔ. ΧΑΛΚΙΔΟΣ 9,79΄΄

3η ΤΣΑΛΕΖΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 9,80΄΄

 

50 ΕΜΠΟΔΙΑ Κ12 ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΠΑΖΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 11,13΄΄

2ος ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ  ΚΥΜΗΣ 11,23΄΄

3ος ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 11,26΄΄

 

6Χ50Μ ΜΙΚΤΗ ΣΚΥΤΑΛΗ

1ος ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΟΥ-ΤΖΑΝΕΤΟΣ-ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ-ΜΑΡΑΤΟΣ

2ος  ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ ΜΠΑΛΤΑ-ΣΑΡΡΗΣ-ΜΠΑΠΚΑ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗ-ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ-ΚΑΤΣΑΝΑΣ

3ος ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ ΚΟΙΛΙΑΡΗ-ΜΩΡΑΙΤΗΣ-ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΔΡΟΣΙΔΗ-ΤΑΥΡΗΣ-ΒΛΑΧΟΥ

 

VORTEX K12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η    ΔΡΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 34μ

2η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΜΑΡΙΝΑ ΑΣ ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ 29Μ

3η ΣΦΟΝΤΟΥΡΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 22Μ

 

VORTEX K12 ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 32Μ

2ος ΦΑΛΗΡΕΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ  ΚΥΜΗΣ 28Μ

3ος ΣΑΡΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΡΑΦΑΗΛ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 23Μ

 

ΜΗΚΟΣ K14 ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 5,60Μ

2ος ΤΖΙΝΕΤΑΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 4.75μ

3ος ΠΑΥΛΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 4.75Μ

 

ΜΗΚΟΣ K14 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΠΑΥΛΑΚΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 4.79μ

2η ΟΡΦΑΝΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΝΕΑΠΟΛΗ Γ.Σ 4.42Μ

3η ΔΡΙΤΣΑΚΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 4.38Μ

 

ΜΗΚΟΣ K12 ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η ΓΚΕΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 4,43μ

2η ΒΑΣΔΕΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΑΟ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ 4,30μ

3η ΚΕΡΑΜΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΡΙΑ  4,21μ

 

ΜΗΚΟΣ K12 ΑΓΟΡΙΑ

1ος ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 4,38μ

2ος ΜΕΛΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 4,11μ

3ος ΤΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 3,83μ

Δείτε φωτογραφίες από τους αγώνες, πατώντας ΕΔΩ.

Δημοσιεύτηκε από Eviasports.gr στις Σάββατο, 18 Ιουνίου 2022

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Δήμος Χαλκιδέων: Πλαίσιο συνεργασίας με τα Special Olympics Hellas

eviasports

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-Ταμυναϊκός 0-1

Παναγιώτης Βαρσαμάς

Π. Τοκπασίδης: ‘Σημαντικός ο βαθμός, αλλά μπορούσαμε και τη νίκη’

Κώστας Λαγός
-->