EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΟ Χαλκίδας: Συμμετοχή στους ’24ους Ιωνικούς Αγώνες’

Στους ’24ους Ιωνικούς Αγώνες’ συμμετείχε ο ΝΟ Χαλκίδας.

Αναλυτικά το σχετικό δελτίο τύπου του ΝΟΧ:

’24οι ΙΩΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Η προ αγωνιστική ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας με 19 αθλητές και αθλήτριες έκανε αισθητή την για μια ακόμη φορά την παρουσία της στους 24ους ΙΩΝΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ που διεξήχθησαν στον Βόλο το Σαββατοκύριακο 4-5/6/2022 .

Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας κατάφερε ανάμεσα σε 30 περίπου σωματεία (με μεγάλο αριθμό αθλητών το καθένα από αυτά) κυρίως Θεσσαλίας – Ηπείρου και Βορείου Ελλάδος να κατακτήσει την 3η θέση στην γενική βαθμολογία των κοριτσιών και την 4η θέση στην γενική βαθμολογία αγοριών- κοριτσιών
Με τα 25 μετάλλια (9 ΧΡΥΣΑ , 9 ΑΣΗΜΕΝΙΑ , 7 ΧΑΛΚΙΝΑ ) που κατέκτησαν οι μικροί αθλητές και αθλήτριες του Ν.Ο.ΧΑΛΚΙΔΑΣ σε ατομικά και ομαδικά αγωνίσματα απέδειξαν για μια ακόμη φορά ότι η σωστή και σκληρή δουλειά έχουν πάντα αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα αναλυτικά

ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΑ

ΜΥΛΩΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ( ΚΟΡ12) : 1η 200 ΕΛ , 1η 400 ΕΛ , 1 800 ΕΛ
ΔΡΑΜΑΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ( ΚΟΡ 11 ) : 1η 100 ΠΡ , 2η 50 ΠΡ , 2η 200 ΠΡ
ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ( ΚΟΡ 11 ) : 1η 100 ΕΛ , 2η 200 ΕΛ , 2η 50 ΠΕΤ
ΣΤΑΜΟΥ ΕΛΕΝΗ ( ΚΟΡ 11 ) : 1η 50 ΥΠ , 2η 100 ΕΛ , 2η 400 ΕΛ
ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΑΓ 10 ) : 1ος 50 ΠΕΤ
ΜΟΙΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓ 9 ) : 1ος 50 ΕΛ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ( ΑΓ 10 ) : 2ος 200 ΕΛ , 3ος 100 ΕΛ
ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ( ΑΓ 10) : 3ος 50 ΠΕ , 3ος 100 ΠΡ
ΖΕΡΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΓ 12 ) : 3ος 200 Μ.Α
ΚΥΡΑΝΑ ΜΑΡΙΑ ( ΚΟΡ 11) : 3η 100 ΥΠ
ΜΑΚΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΚΟΡ 11 ) : 3Ος 200 Μ.Α
ΧΑΜΖΟΛΛΑΡΙ ΑΛΒΙΟ ( ΑΓ 12) 3ος 100 ΕΛ

ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΟΜΑΔΙΚΑ

1η ΘΕΣΗ 4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ (ΚΟΡ 11)
ΣΤΑΜΟΥ ΕΛΕΝΗ , ΔΡΑΜΑΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ , ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΚΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ,
2η ΘΕΣΗ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ( ΑΓ 10 )
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟ ΓΕΩΡΓΙΟ , ΛΥΜΠΕΡΗ ΑΝΔΡΕΑ ,
ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΟΡΕΣΤΗ
2η ΘΕΣΗ 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ( ΚΟΡ 11 )
ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ , ΜΑΚΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ , ΚΥΡΑΝΑ ΜΑΡΙΑ , ΣΤΑΜΟΥ ΕΛΕΝΗ
3η ΘΕΣΗ 4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ ( ΑΓ 10 )
ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΟΡΕΣΤΗ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΛΥΜΠΕΡΗ ΑΝΔΡΕΑ , ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟ ΓΕΩΡΓΙΟ

ΟΧΤΑΔΕΣ

ΖΕΡΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ( ΑΓ 11 ) ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ( ΑΓ 10 )
ΣΤΑΘΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ( ΚΟΡ 12 ) ΤΟΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΓ 10 )

Συμμετείχαν επίσης με πολύ καλές επιδόσεις καταρρίπτοντας τα ατομικά τους ρεκόρ

ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ( ΑΓ 12 ) ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΜΕΛΙΝΑ ( ΚΟΡ 11 )
ΣΤΟΥΡΝΑΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΚΟΡ 12)

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και καλή συνέχεια στην προσπάθεια τους΄.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Πισσώνας-Κύζικος Αρτάκης 5-0

Κώστας Λαγός

Διαιτησία: Συγκέντρωση για τις εξετάσεις στις 26/7

Κώστας Λαγός

Κ. Καλλιμάνης για Ελλήσποντο: ‘Η ομάδα είναι ένα βήμα προτού πάει στο Πρωτοδικείο’

Κώστας Λαγός
-->