Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική-22/5)

Τα playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ συνεχίστηκαν την Κυριακή 22 Μαΐου, με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής, της πρώτης του β’ γύρου, με το Α.Ε. Καρύστου να παίρνει από σήμερα και μαθηματικά την άνοδο για την Α’ ΕΣΚΑΣΕ, ενώ πολύ κοντά για να πετύχει το στόχο της βρίσκεται και η ΑΓΕ Χαλκίδας.

Το Α.Ε. Καρύστου νίκησε στην έδρα τον Κένταυρο Λιβαδειάς με 82-60, ενώ η ΑΓΕ Χαλκίδας νίκησε με το ευρύ 109-56 την Προοδευτική Λάρυμνας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α.Ε. Καρύστου-Κένταυρος Λιβαδειάς 82-60

ΑΓΕ Χαλκίδας-Προοδευτική Λάρυμνας 109-56

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-28-29/5)

Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας

Προοδευτική Λάρυμνας-Α.Ε. Καρύστου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Α.Ε. Καρύστου 4 8 4-0 304-247
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 8 3-1 360-271
3 Κένταυρος Λιβ. 4 6 1-3 271-307
4 Προοδευτική 4 4 0-4 236-348
  • ΑΓΕ Χαλκίδας & Κένταυρος Λιβαδειάς έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 110
  2. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 84
  3. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 81
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 69
  5. Δάρρας (Προοδευτική Λαρ.) 66
  6. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 54
  7. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 54
  8. Φωτητζόγλου (Προοδευτική Λαρ.) 52
  9. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 50
  10. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 49
  11. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 49
  12. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 35
  13. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 32
  14. Ιωακείμ (Προοδευτική Λαρ.) 32
  15. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 31
  16. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική Λαρ.) 29
  17. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 28
  18. Κλούρας (Προοδευτική Λαρ.) 28
  19. Τριανταφύλλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 15
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 14
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 10
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 7
  5. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6
  6. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 6
  7. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 5
  8. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική Λαρ.) 5
  9. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  10. Ιωακείμ (Προοδευτική Λαρ.) 4
  11. Ροδολάκης (Α.Ε. Καρύστου) 4
  12. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  13. Κάππος (Α.Ε. Καρύστου) 3
  14. Βισβίκης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  15. Ρομπόκας (Προοδευτική Λαρ.) 3
  16. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ. Παπαγιάννης: ‘Νίκη με όμορφο μπάσκετ απέναντι στην αξιόμαχη Κύμη’

Κώστας Λαγός

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (18-19/9)

Παναγιώτης Νικολάου

Στο προπονητικό τιμ του Σύλλα ο Δημ. Χράπαλος!

Κώστας Λαγός