EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕ Χαλκίδας-Ληλάντιο 5-4

Η ΑΕ Χαλκίδας νίκησε 5-4 το Ληλάντιο, στο κλείσιμο της αυλαίας της φετινής κεντρικής Β’ Τοπικής.

Παιχνίδι με γκολ, θέαμα και σασπένς ως το τέλος, με τον Τσέτα να ανοίγει το σκορ για την ΑΕΧ στο 21′. Το 2-0 έγινε στο 46′ με τον Αλαφάκη, που σκόραρε ξανά στο 52′, κάνοντας το 3-0. Στο επόμενο λεπτό ο Λεονάρδος μείωσε 3-1 για την ΑΕΛ, και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ακόμη περισσότερο 3-2 στο 70′. Ο Ματσούκας ισοφάρισε 3-3 στο 89′ Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπήτας έκανε το 4-3, με τον Λεονάρδο στο τέταρτο λεπτό του έξτρα χρόνου να κάνει το 4-4! Όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, αφού ο Μπήτας στην τελευταία φάση του αγώνα σκόραρε ξανά, χαρίζοντας το ‘τρίποντο’ στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνίου Χ./Νικολάου Σ.-Γκάρα.

ΓΚΟΛ: 21′ Τσέτα, 46′ & 52′ Αλαφάκης, 90’+2′ & 90’+5′ Μπήτας-53′ & 70′ & 90’+4′ Λεονάρδος, 89′ Ματσούκας.

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παναγιώτης Ελευθερίου): Φ. Σταθαράς, Π. Φισκατώρης, Ι. Φισκατώρης, Μπαζώτης, Συνοδάκης, Ρίτσα (52′ Μιχαήλ), Αλαφάκης, Τυλιγάδης (52′ Μπήτας), Βουρδάνος (52′ Γουναρόπουλος), Βελής (52′ Γρίβας), Τσέτα (52′ Αρβανάκος).

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Νίκος Ρόγκας): Κόκκινος, Ντούρμας, Μπαρίτας (46′ Ν. Μαρτσούκος), Ασπρογέρακας (46′ Παπαδημητρίου), Ματσούκας, Μάρκου, Κρεμασμένος, Νικόλαρος, Ηλιόπουλος, Λεονάρδος, Γκούμας (63′ Σ. Μαρτσούκος).

Μαχητής Αγ. Θεοδώρων Κύμης: Ευχές με ξεχωριστό τρόπο! (video)

Τελεθριακός: Ανακοίνωσε Αλ. Στεφάνου!

Κ12 ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Νεάπολη-Ξηρόπολη 0-10