Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Κ. Σταματίου: ‘Αδικεί τα παιδιά το σκορ αυτό’

Δηλώσεις του προπονητή της Προποντίδας Κώστα Σταματίου, μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με την Προποντίδα, για τη 18η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

‘Το παιχνίδι μας αδικεί πάρα πολύ. Θεωρώ ότι μπορεί τα Λουκίσια να είναι καλή ομάδα, εμείς είμαστε καλύτερη ομάδα, γιατί αν δεις ότι το παιχνίδι κερδήθηκε από ένα πέναλτι και από ένα σουτ στην τύχη, που έκανε κάποιος -χωρίς προϋποθέσεις- και έγιναν κάποιες επιθέσεις από αριστερά, κατά τ’ άλλα δεν υπήρχε κάτι επικίνδυνο για την ομάδα σ’ εμάς. Θεωρώ ότι το πέναλτι που έδωσε μπορούσε να μην το είχε δώσει, γιατί η μπάλα είχε βγει έξω. Ο λάινσμαν ήταν στον πάγκο μαζί μου και έτρεχε και παίξαμε ένα ημίχρονο, το δεύτερο ημίχρονο να ‘χουμε δοκάρια, να ‘χουμε φάσεις, να ‘χουμε ευκαιρίες, να ‘χουμε…

Θεωρώ ότι η ομάδα μας στάθηκε πάρα πολύ καλά και αδικεί τα παιδιά το σκορ αυτό, την αδικεί την ομάδα. Τα παιδιά δηλαδή στο δεύτερο ημίχρονο κάνανε ηρωικές προσπάθειες που νομίζω ότι δεν υπήρχε άλλη ομάδα. Εντάξει, τώρα η ομάδα προχωράει, έχει νέα παιδιά. Θεωρώ ότι το 2-0 που έγινε απρόβλεπτα και αναπάντεχα μας επηρέασε πάρα πολύ. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά παίξανε ποδόσφαιρο, που μπορούσε να το ανατρέψει το παιχνίδι.

Δεν έχουμε κάνει εμείς καμία μεταγραφή. Δεν έχει ‘ματώσει’ η ομάδα για παίκτες όπως οι άλλες ομάδες που θέλουνε ν’ ανέβουνε. Εμείς προσπαθούμε μέσα απ’ το υλικό αυτό που έχουμε να το δουλέψουμε και να βγάλουμε κάτι καλό. Νομίζω σήμερα δείξαμε ότι στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά, δείξαμε κάτι, ότι έχουμε δουλέψει και έχουμε δημιουργήσει σιγά σιγά ένα σύνολο που θα είναι πάρα πολύ καλό’.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Προποντίδα-Λουκίσια 1-2