ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (5η αγωνιστική 2-3/4)

Με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο 2-3 Απριλίου το πρωτάθλημα παίδων (β’ φάση), με την πρόκριση για την ημιτελική φάση να παίρνουν οι Έσπερος Λαμίας και Κένταυρος Λιβαδειάς!

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά το σημερινό αγώνα:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Μπούκαλη-Σύλλας 47-45

Έσπερος Λαμίας-Τελεθριακός 84-50

Γ.Σ. Ιτέας-Κένταυρος Λιβαδειάς 42-48

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Την πρόκριση για τα ημιτελικά πήραν: Έσπερος Λαμίας & Κένταυρος Λιβαδειάς.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 5 9 4-1 342-248
2 Κένταυρος Λιβ. 5 9 4-1 276-215
3 Μπούκαλη 5 8 3-2 229-253
4 Γ.Σ. Ιτέας 5 8 3-2 285-231
5 Σύλλας 5 6 1-4 189-263
6 Τελεθριακός 5 5 0-5 191-304

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 170
  2. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 131
  3. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 74
  4. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 70
  5. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 64
  6. Ζώγας (Τελεθριακός) 56
  7. Αγαπητός (Σύλλας) 55
  8. Φακίτσας Ι. (Σύλλας) 52
  9. Παπακώστας (Μπούκαλη) 51
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 51
  11. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 47
  12. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 44
  13. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 38
  14. Πιλάλας (Γ.Σ. Ιτέας) 38
  15. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 36
  16. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 34
  17. Υζελλάρι (Γ.Σ. Ιτέας) 31
  18. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 31
  19. Φακίτσας (Σύλλας) 30
  20. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 30

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 11
  2. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 11
  3. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 8
  4. Αγαπητός (Σύλλας) 7
  5. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 7
  6. Φακίτσας (Σύλλας) 7
  7. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 6
  8. Ζώγας (Τελεθριακός) 5
  9. Ζορμπάς (Έσπερος Λαμίας) 4
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  11. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 3
  12. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 3
  13. Τριάντης (Σύλλας) 3
  14. Χαλέμπας (Σύλλας) 2
  15. Σακκάς (Μπούκαλη) 2
  16. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 2
  17. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  18. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  19. Πιλάλας (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  20. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  21. Υζελλάρι (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  22. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 2
  23. Γούσιος (Μπούκαλη) 2
  24. Δραβαλόπουλος (Σύλλας) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ξεκίνημα το Σάββατο με φιλοδοξίες και τόπο στα νιάτα η ΧΒΑ!

Παναγιώτης Νικολάου

Πέρσι… σαν σήμερα (29/12/2019)

eviasports

Πέρσι… σαν σήμερα (9/3/2021)

eviasports
-->