Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (14η αγωνιστική)

Φινάλε στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με τους Κένταυρο Λιβαδειάς και Προοδευτική Λάρυμνας να παίρνουν το εισιτήριο της πρόκρισης για τα playoffs ανόδου, τα Φάλαρα και και τον Άτλα Καρπενησίου να υποβιβάζονται και την ομάδα των Μπούκαλη να πάει σε αγώνα μπαράζ για την παραμονή!

Η Προοδευτική Λάρυμνας πέτυχε νίκη γοήτρου επί του Κένταυρου Λιβαδειάς με 86-64 με τις δύο ομάδες να παίρνουν την πρόκριση για τα playoffs και τον Κένταυρο να μεταφέρει το μπόνους της πρώτης θέσης.

Ο Μεδεών νίκησε στο ντέρμπι παραμονή τα Μπούκαλη με 65-53 ενώ ο Μώλος επικράτησε εύκολα απέναντι στα Φάλαρα με 62-44.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

Μεδεών-Μπούκαλη 65-53

Μώλος-Φάλαρα 62-44

Προοδευτική Λάρυμνας-Κένταυρος 86-64

Άτλας-Σύλλας 0-20 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στα playoffs ανόδου: Κένταυρος Λιβαδειάς & Προοδευτική Λάρυμνας

Σε μπαράζ παραμονής: Μπούκαλη

Υποβιβάζονται: Άτλας Καρπενησίου & Φάλαρα.

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 14 26 827-839 12-2
2 Προοδευτική Λαρ. 14 25 1031-827 11-3
3 Μεδεών 14 22 820-828 8-6
4 Σύλλας 14 22 783-759 8-6
5 Μώλος 14 21 816-767 7-7
6 Μπούκαλη 14 21 784-734 7-7
7 Φάλαρα 14 13 545-840 0-14
8 Άτλας Καρπ. 14 13 526-741 3-11
  • Τα Φάλαρα έχουν ένα μηδενισμό. Ο Άτλας Καρπενησίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 263
  2. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 223
  3. Βλασσόπουλος (Μώλος) 220
  4. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 192
  5. Ευθυμίου (Μεδεών) 188
  6. Κλούρας (Προοδευτική) 166
  7. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 160
  8. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 150
  9. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 146
  10. Σιότροπος (Μεδεών) 141
  11. Φώτου (Σύλλας) 138
  12. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 134
  13. Πρένγκα (Σύλλας) 121
  14. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 116
  15. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 113
  16. Σταυρίδης (Μεδεών) 113
  17. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 110
  18. Γκούμας (Μπούκαλη) 109
  19. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική) 95
  20. Αναστασίου (Μεδεών) 95

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 32
  2. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 30
  3. Φώτου (Σύλλας) 24
  4. Βλασσόπουλος (Μώλος) 22
  5. Σταυρίδης (Μεδεών) 22
  6. Ευθυμίου (Μεδεών) 21
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 17
  8. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 17
  9. Χράπαλος (Σύλλας) 15
  10. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 15
  11. Μεσσήνης (Φάλαρα) 14
  12. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 13
  13. Μακρής (Μώλος) 12
  14. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  15. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική) 10
  16. Ιωακείμ (Προοδευτική) 10
  17. Χαντζής (Σύλλας) 9
  18. Γκούμας (Μπούκαλη) 9
  19. Αραπάϊ (Φάλαρα) 9

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Οι 25 ομάδες στο 1ο κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ!

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΧΒΑ-Απόλλων Χαλκίδας 60-73

Παναγιώτης Νικολάου

Λ. Αυγενάκης: ‘Η αθλητική μεταρρύθμιση διαμόρφωσε ήδη ένα ανανεωμένο και φωτεινό περιβάλλον’

eviasports