Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής-3/4)

Εν αναμονή της απόφασης του ΑΣΕΑΔ για την τύχη του αγώνα Αίαντας Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου, η ΕΣΚΑΣΕ αποφάσισε την αναβολή της προγραμματισμένης τελευταίας αγωνιστικής και αντί αυτής, τη διεξαγωγή του εξ αναβολής αγώνα Δόξας Διρφύων/Μεσσαπίων-Πανευβοϊκού, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 59-48.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Πανευβοϊκός 59-48

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η-9 & 10/4)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας

Αίαντας Αυλίδας- Πανευβοϊκός

Απόλλων Χαλκίδας-Μαυρομάτι

Α.Ε. Καρύστου-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 13 26 1144-697 13-0
2 Απόλλων Χαλκ. 13 22 1012-877 9-4
3 Α.Ε. Καρύστου 13 22 874-816 9-4
4 Αίαντας Αυλίδας 13 20 790-812 7-6
5 Γ.Σ. Αυλίδας 13 19 823-827 6-7
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 13 18 766-842 5-8
7 Μαυρομάτι 13 15 739-1022 2-11
8 Πανευβοϊκος 13 14 673-909 1-12

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 278
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 265
  3. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 222
  4. Πάττας (Πανευβοϊκός) 208
  5. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 204
  6. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 161
  7. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 160
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 155
  9. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 154
  10. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 150
  11. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 144
  12. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 142
  13. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 141
  14. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 141
  15. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 140
  16. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 136
  17. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  18. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 131
  19. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 125
  20. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 121
  21. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 116
  22. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 113
  23. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 113
  24. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 110
  25. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 101

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 54
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 38
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 34
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 33
  6. Πάττας (Πανευβοϊκός) 25
  7. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 23
  8. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  9. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  10. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 19
  11. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 18
  12. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 18
  13. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 16
  14. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 16
  15. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  16. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  17. Κόλα (Μαυρομάτι) 12
  18. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  19. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 11
  20. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 11
  21. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 10
  22. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 9
  23. Σπύρου (Αίαντας Αυλίδας) 8
  24. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 8
  25. Δρόσος (Α.Ε. Καρύστου) 7

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΑΓΕ Χαλκίδας: Απέκτησε τον Αλ. Μεσίνι

Κώστας Λαγός

Αναγνώστου και Ντεγιάννης στη Δροσιά!

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αστ. Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας 43-62

Παναγιώτης Νικολάου