EVIASPORTS ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σχολικοί αγώνες: ΓΕΛ Βαθέος-3ο ΓΕΛ Χαλκίδας 4-1 (πέν., κ.δ.: 1-1) (photos)

Το ΓΕΛ Βαθέoς απέκλεισε το 3ο ΓΕΛ Χαλκίδας στα πέναλτι 4-1 (1-1 κ.δ.) και πέρασε στον επόμενο γύρο των σχολικών αγώνων ποδοσφαίρου αγοριών.

Τα πράγματα δε ξεκίνησαν καλά για το ΓΕΛ Βαθέως καθώς στο 25′ έμεινε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Χοτζάλι (ανέτρεψε τον Μπαρόλα που ήταν σε προφανή θέση για γκολ), ωστόσο παρότι με 10 παίχτες κατάφερε και προηγήθηκε στο σκορ, χάρις σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαχαράκη. Το 3ο ΓΕΛ Χαλκίδας κατάφερε να ισοφαρίσει πέντε λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού (65′) με τον Κατσιώνη, ο οποίος στον πανηγυρισμό του έβγαλε την φανέλα και αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας έτσι και εκείνος το σχολείο του με 10 παίχτες. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης το 3ο ΓΕΛ Χαλκίδας έμεινε με 9 καθώς αποβλήθηκε και ο Κοίλιαρης για φάουλ (με επίσης δεύτερη κίτρινη κάρτα). Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, εκεί όπου ο Αλωπούδης απέκρουσε δύο και έστειλε το σχολείο του στους ‘8’.