ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική, 26-27/3)

Με αγώνες για τον α’ και β’ όμιλο συνεχίστηκε το πρωτάθλημα παίδων (β’ φάση) με τον α’ όμιλο να έχει ξεκαθαρίσει (Πρωτέας Σχημ. & ΑΕΕΠ Χαλκίδας πέρασαν στα ημιτελικά), αλλά στον β’ όμιλο να παραμένει ανοικτή υπόθεση πρόκριση. 

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας 69-63

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 62-48

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Σ. Καρυστίας 54-60

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Α.Σ. Καρυστίας-Ερμής Σχηματαρίου (εξ αναβολής)

Στην επόμενη φάση πέρασαν: Πρωτέας Σχηματαρίου & ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Πρωτέας Σχημ. 5 10 5-0 313-198
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 9 4-1 333-221
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 5 7 2-3 231-273
4 Ερμής Σχημ. 4 6 2-2 225-282
5 ΓΑΣ Βασιλικού 5 5 0-5 285-341
6 Α.Σ. Καρυστίας 4 4 1-3 134-206

*Ο Α.Σ. Καρυστίας έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 147
  2. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 126
  3. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 116
  4. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 73
  5. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 68
  6. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 55
  7. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 51
  8. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 49
  9. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 47
  10. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 47
  11. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 46
  12. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 43
  13. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 43
  14. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 40
  15. Τριανταφύλλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  16. Παπαλιόλιος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 35
  17. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 31
  18. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 30
  19. Καρράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 28
  20. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 27
  21. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 27
  22. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 15
  2. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 9
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 8
  4. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 8
  5. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 8
  6. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  7. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  8. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  9. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  10. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 5
  11. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 4
  12. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 4
  13. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  14. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  15. Κοτρογιάννης (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  16. Κορόζης (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  17. Τσιώλης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  18. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Μπούκαλη-Τελεθριακός 55-42

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 2 & 3/4)

Μπούκαλη-Σύλλας

Έσπερος Λαμίας-Τελεθριακός

Γ.Σ. Ιτέας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας (30/3)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ. Ιτέας 4 7 3-1 243-183
2 Κένταυρος Λιβ. 4 7 3-1 228-173
3 Μπούκαλη 4 6 2-2 184-208
4 Έσπερος Λαμ. 3 5 2-1 192-161
5 Σύλλας 3 4 1-2 107-150
6 Τελεθριακός 4 4 0-4 141-220

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 108
  2. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 99
  3. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 56
  4. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 52
  5. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 50
  6. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 47
  7. Παπακώστας (Μπούκαλη) 45
  8. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 43
  9. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 40
  10. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 38
  11. Ζώγας (Τελεθριακός) 35
  12. Πιλάλας (Γ.Σ. Ιτέας) 31
  13. Υζελλάρι (Γ.Σ. Ιτέας) 30
  14. Αγαπητός (Σύλλας) 29
  15. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 28
  16. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 25
  17. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 23
  18. Πρένγκα (Σύλλας) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 7
  2. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 6
  3. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 5
  4. Αγαπητός (Σύλλας) 4
  5. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 4
  6. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 4
  7. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3
  8. Ζώγας (Τελεθριακός) 3
  9. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 3
  10. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 3
  11. Χαλέμπας (Σύλλας) 2
  12. Τριάντης (Σύλλας) 2
  13. Φακίτσας (Σύλλας) 2
  14. Σακκάς (Μπούκαλη) 2
  15. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 2
  16. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  17. Πιλάλας (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  18. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  19. Υζελλάρι (Γ.Σ. Ιτέας) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Πέρσι… σαν σήμερα (8/7/2020)

eviasports

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας 61-65

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Ε’ ΟΜΙΛΟΣ): Ακαδ. Ιστιαίας-Σύλλας 27-95

Παναγιώτης Νικολάου