Γ' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕΝ Αρτάκης-ΠΑΕ Ληλαντίων 47-59

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ η ΠΑΕ Ληλαντίων επικρατώντας της Α.Ε.Ν. Αρτάκης με 47-59.

Ισορροπημένο το 1ο ημίχρονο για τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν επιμέρους σκορ 12-19 στο γ’ δεκάλεπτο και να παίρνουν προβάδισμα με 39-46 στο 30′.

Τη διαφορά αυτή διαχειρίστηκε σωστά η ομάδα του Λασπά φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 47-59, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Τσακό ο οποίος σημείωσε 33 πόντους.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-17, 27-27, 39-46, 47-59.

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Παπαπέτρου-Δάγκουλας): Κόκκαρης 3 (1), Τσαντσαράκης 6, Βαμβακιάς, Ρίζος 2, Παπαδόπουλος 5 (1), Μάλλιαρης 8, Ντεγιάννης 7, Στέφης 9 (1), Μίχας 7, Κάππος.

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ (Λασπάς-Μπρούζος): Καριωτάκης, Κούτρας 2, Τσακός 33, Γκουντελάκης 7 (2), Μάντζαρης, Σαλεμής, Νικολάου 8 (1), Φεργάδης 6, Γκουλιώνης, Κατσίκης, Βασιλείου 3 (1).