Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής-27/3)

Με τρεις εξ αναβολής αγώνες συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ στο οποίο απομένει πλέον μια αγωνιστική για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας.

Η ΑΓΕ Χαλκίδας πέτυχε μια ακόμα νίκη διατηρώντας το αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε του Απόλλωνα Χαλκίδας με 58-67.

Το Α.Ε. Καρύστου νίκησε στην έδρα του τον Γ.Σ. Αυλίδας με 76-56 και έπιασε στη δεύτερη θέση τον Απόλλωνα που έχει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία και όλα θα ξεκαθαρίσουν την τελευταία αγωνιστική!

Το Μαυρομάτι νίκησε το ντέρμπι των ουραγών τον Πανευβοϊκό με 59-50, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 58-67

Μαυρομάτι-Πανευβοϊκός 59-50

Α.Ε. Καρύστου-Γ.Σ. Αυλίδας 76-56

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η-2 & 3/4)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας

Αίαντας Αυλίδας- Πανευβοϊκός

Απόλλων Χαλκίδας-Μαυρομάτι

Α.Ε. Καρύστου-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 13 26 1144-697 13-0
2 Απόλλων Χαλκ. 13 22 1012-877 9-4
3 Α.Ε. Καρύστου 13 22 874-816 9-4
4 Αίαντας Αυλίδας 13 20 790-812 7-6
5 Γ.Σ. Αυλίδας 13 19 823-827 6-7
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 12 16 707-794 4-8
7 Μαυρομάτι 13 15 739-1022 2-11
8 Πανευβοϊκος 12 13 625-850 1-11
*Οι Πανευβοϊκός, Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 278
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 265
  3. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 222
  4. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 204
  5. Πάττας (Πανευβοϊκός) 187
  6. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 161
  7. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 160
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 155
  9. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 150
  10. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 149
  11. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 144
  12. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 141
  13. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 138
  14. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 136
  15. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 140
  16. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 135
  17. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  18. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 131
  19. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 125
  20. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 119
  21. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 116
  22. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 113
  23. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 113
  24. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 110
  25. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 101

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 54
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 38
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 34
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 33
  6. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 23
  7. Πάττας (Πανευβοϊκός) 23
  8. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  9. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  10. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 19
  11. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 18
  12. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 16
  13. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 16
  14. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 15
  15. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  16. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  17. Κόλα (Μαυρομάτι) 12
  18. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  19. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 11
  20. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 11
  21. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 10
  22. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 9
  23. Σπύρου (Αίαντας Αυλίδας) 8
  24. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 8
  25. Δρόσος (Α.Ε. Καρύστου) 7

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 49-44

Παναγιώτης Νικολάου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 23-65

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 22-38

Παναγιώτης Νικολάου
-->