ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (εξ αναβολής-24/3)

Με δύο αγώνες, έναν εξ αναβολής και ένα για την 4η αγωνιστική σε α’ και β’ όμιλο, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα παίδων (β’ φάση) την Πέμπτη 24 Μαρτίου, με την ΑΓΕ Χαλκίδας και τον Γ.Σ. Ιτέας να συνεχίζουν με νίκες.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 46-45

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 26-27/3)

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Σ. Καρυστίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 8 4-0 285-159
2 Πρωτέας Σχημ. 4 8 4-0 251-150
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 6 2-2 168-204
4 Ερμής Σχημ. 3 4 1-2 156-219
5 ΓΑΣ Βασιλικού 4 4 0-4 231-281
6 Α.Σ. Καρυστίας 3 2 0-3 74-152

*Ο Α.Σ. Καρυστίας έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 104
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 90
  3. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 90
  4. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 60
  5. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 56
  6. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 43
  7. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 43
  8. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  9. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 39
  10. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 35
  11. Μέγγουλας (ΓΑΣ Βασιλικού) 35
  12. Παπαλιόλιος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 31
  13. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 29
  14. Καρράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 28
  15. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 28
  16. Τριανταφύλλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 28
  17. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 27
  18. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 25
  19. Ροποτός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 23
  20. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 12
  2. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 6
  4. Τσέπας (Α.Σ. Καρυστίας) 6
  5. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  6. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  7. Μερδίτης (Ερμής Σχημ.) 5
  8. Μπόρσης Σ. (Ερμής Σχημ.) 4
  9. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  10. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  11. Τζίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  12. Κοτρογιάννης (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  13. Κορόζης (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  14. Τσιώλης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  15. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  16. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχημ.) 2
  17. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Τελεθριακός-Γ.Σ. Ιτέας 24-55

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μπούκαλη (25/3)

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας (30/3)

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 2 & 3/4)

Μπούκαλη-Σύλλας

Έσπερος Λαμίας-Τελεθριακός

Γ.Σ. Ιτέας-Κένταυρος Λιβαδειάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ. Ιτέας 4 7 3-1 243-183
2 Έσπερος Λαμ. 3 5 2-1 192-161
3 Κένταυρος Λιβ. 3 5 2-1 177-142
4 Σύλλας 3 4 1-2 107-150
5 Τελεθριακός 3 3 0-3 99-165
6 Μπούκαλη 2 3 1-1 98-115

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 108
  2. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 99
  3. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 54
  4. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 52
  5. Μπεζενές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 34
  6. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 32
  7. Πιλάλας (Γ.Σ. Ιτέας) 31
  8. Υζελλάρι (Γ.Σ. Ιτέας) 30
  9. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 30
  10. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 30
  11. Αγαπητός (Σύλλας) 29
  12. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 28
  13. Ζώγας (Τελεθριακός) 27
  14. Παπακώστας (Μπούκαλη) 26
  15. Πρένγκα (Σύλλας) 22
  16. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 21
  17. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 19
  18. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 17
  19. Φακίτσας (Σύλλας) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 7
  2. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 6
  3. Καραχρήστος (Έσπερος Λαμίας) 5
  4. Αγαπητός (Σύλλας) 4
  5. Τασούλας (Κένταυρος Λιβαδειάς) 4
  6. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 4
  7. Ζώγας (Τελεθριακός) 3
  8. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 2
  9. Χαλέμπας (Σύλλας) 2
  10. Τριάντης (Σύλλας) 2
  11. Φακίτσας (Σύλλας) 2
  12. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 2
  13. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  14. Πιλάλας (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  15. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  16. Υζελλάρι (Γ.Σ. Ιτέας) 2

Πηγή: stereabasket.gr

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Πέρσι… σαν σήμερα (15/9/2020)

eviasports

Ξεκίνησε προπονήσεις η ΑΓΕΧ!

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 83-72

Παναγιώτης Νικολάου
-->